v.july v.july komentáře u knih

Pátá hora Pátá hora Paulo Coelho

Už jsem od tohot o autora četla i lepší knihy, ale i tak je to poměrně dobrý. Nečte se jedním dechem jako Alchymista, avšak některé pasáže jsou skvělé. Takový dobrý průměr.

31.08.2016 3 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Krásná kniha, čte se rychle, děj je poutavý, z textu přimo sálá uhlazený britský styl. V originále je mnohém lepší, než v českém překladu, ale i v čj je skvělá.

31.08.2016 4 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Celá trilogie mi přišla velmi dobrá, skvělý kontrast mezi roztomilým příběhem a lehce morbidními fotkami. Četla se mi rychle, konec je krásný happy end. Vůbec bych se nezlobila, kdyby autor časem přišel s nějakou další trilogií na jiné téma :)

31.08.2016 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Krásně napsané, napínavé, neměla jsem číst komentáře předtím než jsem jí začala číst, jelikož mi hned byl jasný konec, ale i tak jsem ji ráda dočetla.

31.08.2016 4 z 5

Analfabetka mě bavila víc než stoletý stařík, děj je dynamický, udržuje čtenáře neustále v pozornosti, je to napinavé a chvílemi vtipné. Bavily mě i citáty, které oddělují jednotlivé části knihy.

31.08.2016 5 z 5

Jedů plná půda aneb pohádka pro dospělé z Malé Strany Jedů plná půda aneb pohádka pro dospělé z Malé Strany Hana Vítková

Kniha mě původně zaujala jak ilustracemi, tak i nápadem a úvodním textem, jinak bohužel šlo o naprosto zbytečné "dílo". Děj nezáživný, postavy permanentně nespokojené, jedna nadávka za druhou "trhají uši", v půlce jsem to vzdala a knihu zahodila.

31.08.2016 1 z 5