uzivatel6305 uzivatel6305 komentáře u knih

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Ráda bych poděkovala paní Morris za tuto knihu. Tatér se mi velice líbil a tato kniha mě navíc překvapila krutým osudem Cilky, jejíž cesta pokračuje do sibiřského gulagu. První stránky mi připomínaly V šedých tónech od Ruty Sepetys, zdaleka ne tak povedené, ale pak se děj rozjel zcela jinak. Velmi se mi líbila retrospektiva, vzpomínky na Osvětim. Jsem ráda, že se píší knihy informující o zrůdnostech komunismu a totalitních režimů vůbec. Doporučuji.

16.02.2022 4 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Chris Carter je prostě návykový, nezbývá než každý díl přečíst co nejrychleji. Děj i vyšetřování je podobné ve všech knihách, ale to umění nadchnout, zabavit, vystrašit a překvapit je pro C. C. tak typické. Tentokrát jsem poslouchala audio, které čte perfektně Jakub Saic. Jen mě na Cartrovi štve, že po přečtení jeho knihy se těžko hledá podobně fascinující počteníčko, to bych mu vytkla. :)

13.02.2022 5 z 5

Děkuji, sestřičko... Děkuji, sestřičko... Hana Marie Körnerová (p)

Krásné pokračování, velmi čtivé, osudy lidí v komunismu, nespravedlnost a v této knížce obzvlášť drby, drby, drby a jejich dopad. Paní Körnerová se nedá odložit. Spousta situací se vyřešila, ale i tak bych to viděla na 3. díl.

10.02.2022 4 z 5

Přežila jsem čínský gulag Přežila jsem čínský gulag Gülbahar Haitiwaji

Na knihu jsem se velmi těšila, ale... Jsem ráda, že jsem se dozvěděla pro mě nové informace o čínských přeškolovacích gulazích, o metodách vymyvání mozků, šikaně, nelidských podmínkách nevinných vězňů - objetí diktátu. Nejednou jsem si vzpomněla na geniální 1984, protože zde vás také Velký Bratr neustále sleduje, obelhava, vymývá a vaporizuje. Bohužel, kniha se nečte dobře, je těžké se soustředit, nebyla jsem schopná vnořit se do příběhu, řekla bych, že jde o velmi suchý výčet událostí. Bohužel.

07.02.2022 3 z 5

Prosím vás, sestřičko Prosím vás, sestřičko Hana Marie Körnerová (p)

Jednoduše jsem se zamilovala do paní Körnerové, jako před lety do Jarmilky Loukotkové. Skvělý příběh, perfektně popsaná 70.léta, normalizace a tak i nechutnosti a absurdity komunismu, bezmoc a bezpráví. Silná žena a zapeklité a téměř neřešitelné vztahy. Prostě senzace!

03.02.2022 5 z 5

Tajná historie Tajná historie Donna Tartt

Velmi zvláštní příběh, plný rozporů. Zajímavý, ale i nudný a zdlouhavý, hluboký i povrchní, pozlátko i tvrdá realita, záživné rozhovory a dobrodružství i dlouhosáhlé přechytralé řeči amerických studentů, pevná přátelství i podvody a zrady. Tak si vyberte. Vypraveč mi hodně připomínal Velkého Gatsbyho, takový hromosvod. Prostě hodně americké.

03.02.2022 3 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Mé první setkání s autorkou a hned pecka. Není to velká hloubka, ale splňuje,co má. V podstatě musíte pořád číst, spousta překvapení, napětí a po přečtení ještě spousta přemýšlení. Líbilo. Doporučuji.

01.02.2022 5 z 5

Ohnivý sloup Ohnivý sloup Ken Follett

Po přečtení další knihy Kena Folletta bych ráda navrhla, aby se jeho romány staly povinnou literaturou k výuce dějepisu! Popisuje velmi čtivě důležité události Alžbětinské éry v mnoha zemích nejen Evropy. Kniha má spád, barvité, většinou skutečné postavy, humor, napětí, dobrodružství... Prostě Follett!

31.01.2022 5 z 5