Uroborus Uroborus komentáře u knih

Darwinův původ druhů v ilustracích Darwinův původ druhů v ilustracích Charles Darwin

Nádherná publikácia a ozdoba knižníc!

17.03.2018 5 z 5

Akvárium Akvárium Peter W. Scott

A toto je moja prvá porevolučná publikácia o akvaristike, svojim grafickým spracovaním, odlišná od dovtedajších formátov, veľký, celofarebný formát na kriedovom papieri... krásna

17.03.2018 5 z 5

Od Velkého třesku k člověku Od Velkého třesku k člověku Eric Buffetaut

S manželkou sme to zbierali, no stále nám chýbajú tri diely. Tieto publikácie sú tak krásne, že sa dajú listovať dookola a stéle tam objavíte niečo nové. Pomáhala si nimi aj naša dcéra pri dejepise.

Nejkrásnější brouci tropů Nejkrásnější brouci tropů Jaroslav Mareš

Taká krásna knižka, ako takmer všetky z tejto edície. Mal som rád tieto knižky z Academie a zbieral som ich. Všetko hlavné je popísané v komentároch, pod tým mojim :)

Chováme se jako zvířata? Chováme se jako zvířata? Zdeněk Veselovský

Krásne podarená Veselovského kniha, veľkého formátu a som veľmi rád, že je súčasťou mojej knižnice!

Světy v kolizi Světy v kolizi Immanuel Velikovsky

Zaujímavá a príťažlivá téma, výborne sa to čítalo! Požičal som si ju od otca (nech odpočíva v pokoji!) a už mi ostala... Chystám sa ju prečítať si znova.

Velestúr Velestúr Jozef Banáš

Začalo sa to zaujímavo, ale potom...

12.03.2018 3 z 5

Ze života mravenců Ze života mravenců Jan Obenberger

Taká krásna knižka s krásnymi kresbami a ja som ju tak hlúpo posunul ďalej,...hm, hm, hm. Len dúfam, že do dobrých rúk!

Jazdec z neznáma Jazdec z neznáma Jack Schaefer

Ak ma pochytilo westernové šialenstvo, zháňal a čítal som všetko, čo bolo v knižnici a boli to pre mňa, v tom veku, skvelé knihy,...ak by neboli, nedočítal by som :)

Salvador Dalí - Skutečný příběh Salvador Dalí - Skutečný příběh Stan Lauryssens

Príbeh má svoju šialenú dynamiku, ľadová drť je vám vhodená priamo do tváre, priamočiaro, surovo! Neviem koľko je v tom pravdy, ale číta sa to skvelo, nenudíte sa ani chvíľku!

Dějiny židovského národa Dějiny židovského národa Paul Johnson

Riadna bichľa ale zaujímavá, ako inak,...

Záhady starej Európy Záhady starej Európy Erich von Däniken

Začiatok rokov 90-tych a my sme sa vrhli na Dänikena masovo a masovo začali vychádzať aj jeho tituly. S otcom(nech odpočíva v pokoji!), sestrou aj známymi, sme potom viedli dlhé debaty, kto sme a odkiaľ sme prišli. Boli to také nezabudnuteľné chvíle!,...a ja ich v sebe stále nosím a opatrujem.

Stratený svet Stratený svet Arthur Conan Doyle

Tejto knihe som dal prednosť, pred autorovými detektívkami,...veľmi podarene napísané dobrodružstvo pre mládež.

Tarzanov syn Tarzanov syn Edgar Rice Burroughs

Na tarzanovky nedopustím!

Pouštní lékárna Pouštní lékárna Daniel Oliver Bachmann

Celkom zaujímavá cesta, za zvláštnymi liečivými rastlinami a tradičnými liečiteľmi, do Namíbie. Dobre sa to číta... Oceňujem aj prítomnosť fotoprílohy. Mám slovenskú verziu.

11.03.2018 4 z 5

Ujo Fiodor, pes a kocúr Ujo Fiodor, pes a kocúr Eduard Nikolajevič Uspenskij

Pamätám si, že túto knižku som dostal ako chlapec na MDD, od mamky. Sestra mi tú novinku zreferovala vonku, pred kamarátmi a ja som sa strašne hanbil pre ten jej názov. Kamaráti sa totižto uškŕňali. Ustál som to, vyrastal som s ňou a je stále v mojej knižnici :)

Čitateľ z vlaku o 6.27 Čitateľ z vlaku o 6.27 Jean-Paul Didierlaurent

Tak som sa na túto knižku tešil, ale nedokázal som to zakončiť, nedalo sa. Pre mňa hrozne nezáživné, ospravedlňujem sa!

11.03.2018 1 z 5

Židovka z Toleda Židovka z Toleda Lion Feuchtwanger

Po tomto som siahol z nudy, pri pobyte na chate a vďaka tomu som ustál daždivé dni. Pútavo napísané a chystám sa na ďalšie Feuchtwangerove romány.

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Očakával som od tejto knihy viac, snáď preto aké haló sa svojho času okolo nej robilo. Pekných a poučných príbehov som už načítal...

11.03.2018 3 z 5

Tarzan z rodu Opíc Tarzan z rodu Opíc Edgar Rice Burroughs

Nezabudnuteľný príbeh o ľudskom mláďati, vychovanom opicou,...čítali sme o tom knihy, pozerali filmy. Staré slovenské vydania boli krásne ilustrované majstrom detskej knižnej ilustrácie, Vladimírom Machajom a na tie ilustrácie sa nedá zabudnúť!