Tynulda Tynulda komentáře u knih

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Četla jsem v angličtině, nicméně pro porovnání a lepší porozumění se chystám číst i v našem jazyce. Autorka se mi trefila do vkusu jak stylizací textu, tak i mnohými myšlenkami. Bavilo mě číst stránku po stránce a bloumat, 'co tím chce básník říci'. Jsem zastánce toho, že obyčejné věci udělají neobyčejný zážitek. A zážitek ze čtení se dostavil též. Jednoduché ilustrace, černo-bílá vizuální stránka. Těším se, až se dostanu ke druhé (již vydané) autorčině knize.

28.03.2019 4 z 5

Knihu už jsem doporučila třem známým, protože ten pohled muže a ženy na stejnou věc je tak reálný, že jsem se ze 70% čtení jen smála a přesně si vybavovala mě a přítele nebo páry kolem mě. Skvělý!

20.03.2019 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Příjemné babské čtení.
Smekám před autorkou, která dokázala stmelit tolik příběhů, životních situací, osob a jejich osudů do jednoho pevného celku. Když se prokoušete jmény, vše do posledního puntíku dává smysl.

08.03.2017 3 z 5

S hlavou v oblacích (pejru) S hlavou v oblacích (pejru) Kateřina Petrusová

Po přečtení Pekáče buchet od stejné autorky jsem dlouho přemýšlela, jestli sáhnu vedle i s touto. Naštěstí se tak nestalo, knížka byla příjemná, má jen pár stran, takže je vhodná k odpolednímu lenošení. Je sice celkem předvídatelná, ale co se týče příběhu, zápletky, důvtipu - super.

25.01.2017 4 z 5

Šlehačková oblaka Šlehačková oblaka Tereza Salte

Šlehačková oblaka jsem si koupila z důvodu lásky k severským zemím. Zajímal mě sám příběh, který se skutečně stal.
Musím říct, že autorka umí vykreslit situace do takového detailu, že vás vtáhne přímo do samotného okamžiku, který prožívala. Sdílela jsem každou zkušenost i pád autorky od počátku až do konce. Sama jsem se stěhovala do cizí země a dobře vím, jak obtížné je byť jen sehnat práci. Kniha je velmi dobře zpracována, rychle se čte a pokud vás zajímá cestování, určitě doporučuju ji přečíst. Místy vás pobaví, neboť je obohacena autorčinými myšlenkami. Určitě po ní jednou sáhnu znovu, je to příjemná oddychovka.

12.12.2018 4 z 5

Lichožrouti Lichožrouti Pavel Šrut

Oceňuji nápad, se kterým autoři přišli. Úsměvný příběh s tajemnou zápletkou bude podle mě vděčný pro jakoukoliv generaci. Čte se poměrně rychle, protože je navíc obohacena o ilustrace.

27.04.2017 3 z 5

Strašidlo cantervillské Strašidlo cantervillské Oscar Wilde

Příběh mě nezaujal, nebavilo mě ho číst.

09.02.2017 2 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Kniha se dá přečíst jedním dechem během líného odpoledne. Navíc je obohacena decentním humorem a nemá úplně předvídatelný závěr, což je za mě veliké plus.

23.01.2017 3 z 5