Tuti Tuti komentáře u knih

Najdi mě Najdi mě André Aciman

Já musím souhlasit. Jak jsem se po čtení komentářů bála, že mě kniha zklame, nestalo se : )

21.04.2020 3 z 5

Kirké Kirké Madeline Miller

Jelikož už jsem od autorky četla Achilleovu píseň, nemohla jsem se dočkat i téhle knihy :)
A rozhodně nezklamala! Čtivé, výborný vyprávěcí styl a jako obvykle výborné převyprávění řeckých bájí nenásilnou formou ;-)

Za mě plný počet bodů!

19.04.2020 5 z 5

Nejtemnější část noci Nejtemnější část noci Jeremy Finley

MichalTršo, uznávám, děj nebyl nějak spletitý a souhlasím i s tím, že tomu konci něco chybělo...
Ale tak nějak jsem to přešla s tím, že ten další díl to dotáhne ;-)

18.04.2020 4 z 5

Předurčený Předurčený Benedict Jacka

Ano, jak už bylo zmíněno... rychlé, čtivé, nekomplikované.
Prostě taková příjemná oddechovka, od které člověk asi nemůže mít moc velká očekávání, ale třeba se s dalšími díly někam posuneme...

11.04.2020 3 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Já nemůžu, než říct, že je to naprosto úžasná knížka!
Jen nevím, nakolik je určená dětem a mládeži...

08.04.2020 5 z 5

Nejtemnější část noci Nejtemnější část noci Jeremy Finley

Abych se přiznala, na tohle téma moc nečtu, ale kniha mě doslova uchvátila :)
Výborně promyšlený příběh s konspirační teorií, který není tuctovým UFO blábolem, ale příjemnou kombinací napětí, románu a Sci-fi.

Rozhodně se těším na další díly a všem vřele doporučuji ;D

05.04.2020 4 z 5

Malý vetřelec Malý vetřelec Sarah Waters

Úplně špatné to nebylo, rozhodně co se týče "duchařské stránky", i když přiznávám, že jsem v některých částech čekala víc...
Musím souhlasit, že dílko bylo zbytečně dlouhé a popisné, což mu trochu ubírá na čtivosti :(
A jak už tu bylo zmíněno několikrát, škoda, že konec vyzněl tak do ztracena. Rozhodně se ten dobře rozehraný potenciál dal využít lépe :)

31.03.2020 2 z 5

Šestá oběť Šestá oběť Tessa Harris

Musím souhlasit, rozhodně se potenciál knihy dal využít lépe.
Temný Londýn v období Rozparovače mám ráda, tak mě trochu mrzí, že toto téma nebylo trochu víc rozpracované, ale co...
Styl dialogu mi tolik nevadil, ale bylo vidět, že ke konci už se s tím autorka moc nenamáhala.

První díl ze série a za mě... další díly bych už číst nemusela :(

18.03.2020 1 z 5

Detektiv Arrowood Detektiv Arrowood Mick Finlay

Sherlock, to je prostě klasika, o tom není debaty.
Autor se ale nezalekl a Will Arrowood je "svůj", ne jen nějaká napodobenina Holmese.
Hlavně obrovské plus za věčné "nepoučování" čtenáře, ke kterému většina autorů píšící Sherlocka sklouzne :)

Těším se na další díl!

08.03.2020 4 z 5

Umění v krvi Umění v krvi Bonnie MacBird

Musím souhlasit.
Ze začátku jsem se musela do čtení trochu nutit, ale pak to najednou dostalo šmrnc a spád :)
Hodně tomu pomohla, jak sama autorka přiznala, inspirace Sherlocky s Robertem Downey jr. a Benedictem Cumberbatchem. V psaní postav to bylo dost znát a příjemně mě to potěšilo.

25.02.2020 3 z 5

Dcera Sherlocka Holmese Dcera Sherlocka Holmese Leonard S. Goldberg

No, abych byla upřímná, čekala jsem od toho něco jiného...
Chápu, že to má být Sherlockovské, ale čeho je moc, toho je příliš.
Jak už bylo psáno, pomalý rozjezd, pak se to tedy zlepšilo, ale stejně. Často mi přišlo, že autor dělal skrz hlavní hrdinku z obou doktorů Watsonů "nezkušené amatéry", zatím co oni na ní celou knížku pějí ódy.
Nevím, jestli to byl jen můj dojem, ale dost mi to vadilo.
(Vážně? John, který toho s Sherlockem tolik prožil a na něm to nic nezanechá? Pořád se diví každé "malé" dedukci?
A John mladší, zkušený patolog, a on se nechá poučovat v podstatě o všem ze své praxe?
A když náhodou na něco přijdou dřív něž hlavní hrdinka, ta je pochválí, jako cvičeného psíka.)

Ale abych nebyla jen negativní, pár zajímavých zvratů to mělo a musím udělit malé plus za romantiku :)

25.01.2020 3 z 5