trillobit89 trillobit89 komentáře u knih

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

Myslím, že kdyby knížku stejně jako Volání kukačky napsala Rowlingová pod pseudonymem, lidé by k ní přistupovali jinak. Takhle se asi spoustě lidí stane, že nedokážou z hlavy vyhnat Harryho Pottera.
Mě tahle knížka velmi nutila k přemýšlení. Autorka se tam opírá do pro mě zajímavých témat. Dovedla jsem si představit i to, co v knížce vyřčeno vůbec nebylo. Já bych knížku určitě doporučila, ale spíš někomu, kdo má rád třeba řekněme psychologické romány.

18.10.2017 5 z 5

Pí a jeho život Pí a jeho život Yann Martel

Vůbec nechápu, že jsem tohle dílo tak dlouho obcházela... Úžasná knížka. Ani se nedokážu rozhodnout, co se mi líbilo víc... Jestli první nebo druhá část knihy... A na konci jsem tiše seděla a hodně přemýšlela a v duchu si odpovídala na otázky hlavního hrdiny.

18.10.2017 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Kdyby jen Orwell tušil, jak moc to bude přesné... Tohle by si opravdu měl přečíst každý.

18.10.2017 4 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Přiznám rovnou, že jsem čekala víc. Knížka je dobrá, čtivá... jen mi místy přišla trochu plochá.... Několikrát jsem zkrátka nenašla odpověď na otázku "Proč?"
A přitom ten začátek byl tak slibný... Jen mi prostě přišlo, že tady bylo více dějových rovin spíš na škodu, protože pak mi k nim chybělo více detailů...
I tak, jsem ráda, že jsem přečetla... Proč ne...

18.10.2017 3 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Oddychovka, vážně jsem se nasmála, několikrát tedy i zamyslela. Knížka mě během chvilky krásně vtáhla do děje a najednou byl konec. Těším se na čtení dalších autorových knížek. A to jsem se původně autorovi vyhnula obloukem, protože ho někde někdo porovnával s Vieweghem. Ale jelikož nakonec píše jinak a za mě teda líp, tak jsem si tohle čtení vážně užila.

18.10.2017 4 z 5

Pražská svatba a jiné erotické povídky Pražská svatba a jiné erotické povídky Zdenek Merta

Přiznám se, že kdybych knížku nechtěla použít do knižní výzvy, asi bych nedočetla... Začátek se mi docela líbil... Vážně moc se mi moc líbila pasáž, kde autor přirovnává ženu k houslím. - A pak se to všechno nějak začalo kazit... A na konci knížky už jsem autora nesnášela.
Dostal ode mě 2* jen za pasáž s houslemi. A že měl překvapivé závěry povídek. Jinak kdyby se mě někdo zeptal, jestli knížka stojí za přečtení, jenom bych zavrtěla hlavou...

18.10.2017 2 z 5