tisha8409 tisha8409 komentáře u knih

Táta nemá smutky rád Táta nemá smutky rád Martina Drijverová

Tahle se mi asi líbila nejvíc...dětské lásky a naivita, ách.... Znám to. :)

Táta k příštím Vánocům Táta k příštím Vánocům Martina Drijverová

Tuhle sérii jsem měla moc ráda...nebylo to dětské prázdné žvatlání, ale reálné potíže a dobře popsaný vývin, potíže i radosti.

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Takhle by měly žít všechny děti. Tato kniha ( a všechny autorčiny) je něco,co prostě musíte předávat dalším generacím dál.

Martinka u tety Lucie Martinka u tety Lucie Gilbert Delahaye

Snad nejnádherněji malovaná série knih a něžnými a ideálními příběhy. Musíte jí ten děj závidět i jako dospělí :)

Lotta z Rošťácké uličky Lotta z Rošťácké uličky Astrid Lindgren

Líbilo se mi, jak si jako sourozenci hráli.

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

Jedna hvězda zda zvolení Korejské kultury.
Sexy romance? k smíchu ...
Jinak mne to ale nenavnadilo z více důvodů:
1, doba, kdy se to odehrává, je mi neznámá, tím pádem si nic neumím tak nějak představit
2. popis tý holky vyvolal jediný efekt - znechucení nad tím ,jak vypadá a tím pádem čtenář "nevěří" v jejich "lásku"
3. je to stokrát omletý nápad - dvě děcka se rádoby milují
4. konec skončil useknutě a nijak - prostě odjela a už se neviděli, tečka
5. neromantické, vyprávěné suše formou pozorovatele nebo deníku někoho třetího
6. pokud by takhle měla vypadat první "láska", bylo by to o nezralých hloupých dětech, který se v podstatě nechápou, nesnášejí, zvyknou si na sebe, chtějí si pomoci, ale vždycky ten jeden něco nechce / nejde / nemůže... prostě hloupá rádoby-realita - tohle by dívky muselo odradit
NELÍBILO.

02.07.2015 1 z 5

Střípky mých lásek Střípky mých lásek Lenka Lanczová

Kdysi dávno knížka z mých nácti let... vypovídá o reálné hrozbě, ač téměř opět idealizuje ( to je vlastnost této autorky - její hrdinky jsou vždycky nej nej nej ). Během půlroku zhubla kolem 20ti kil, což je optimální počet kil za tu dobu shozených, jenže díky její výšce ji to ohrožovalo.
Je to psáno v dobách, kdy se hubnutí u holek zamítalo a již 10 kg přivádělo lékaře i rodiče a učitele k šílenství ... i když ty holky hubly zdravě a nebyly zrovna anorektičky.
No otazný je ten příliš ideální a náhlý konec ... kterému moc "nevěřím".

01.07.2015 5 z 5

Rváč Rváč Niall Leonard

Námět naivní stejně jako ten jeho manželky - 50. OŠ.
17 letý děcko má bojovat s podsvětím? Tak určitě....
Začátek nezáživný, takový nijaký, nemastný neslaný, stejně jako hlavní hrdina.
bezútěšné a spíš takové... jak se říká.. "sockové".

01.07.2015 odpad!

Pošeptej po větru Pošeptej po větru Lenka Lanczová

Tato autorka vím že píše pro náctky...ale i tak nemusí psát tak naivně. Holky pak získávají pocit, že vztahy musí být rozhárané, nezralé, nahoru dolů, jednou sex, podruhé ignorace a návrat k ex, první styk a ihned poté sexuálně zkušená dračice ....
Ta, jež byla objekt sázky, se zničehožnic stane celoživotní láskou, za kterou by položil život 18letý zajíc apod...
Nebo by z této knihy nedejbože získaly pocit, že stačí nechat se nabourat, ukázat nejhezčímu klukovi jeho děcka a z toho, že je vzal za ruku doufat, že se do nich zamiluje, což se podle románu určitě stane a budou jedna velká šťastná rodinka.
Chce to realitu, ne snové představy. Doby červených knihoven jsou pryč.

Neznám dvě předchozí knihy, ale toto je jen o tom, že děcko nechce, ale nijak to neřeší, podvoluje se někomu, kdo na ni kašle a najednou všude samá láska, štěstí??? Naivní.

30.06.2015 odpad!

V plamenech V plamenech Rosamund Lupton

O opouštění těla vím z různých výpovědí, které mne tedy zajímají více, než sepsaný příběh, který se mnoho desítek stran podivně proplétá.
Ano, hořelo, jsou dvě zraněné, ale možnost záměrných ataků mne jaksi nezajímají.
Je to pro mne prázdný námět.
Navíc nechápu, proč je na přebalu umístěna fotka, kde autorka vypadá jako dvacetiletá slečna, když jí není.
Nejsem mateřský typ, takže mne ty vztahové linie nezajímaly.
Nezaujalo.

30.06.2015 odpad!

Letní snění Letní snění Carole Matthews

Dávám pět hvězd za OBAL KNIHY. Ten je krásný a evokuje mi prázdniny na městečku, ne honbu za kabelkami....ale budiž.
Co se týče příběhu, nevím se v něm jaksi proplácat k nějakému závěru...Začíná to obyčejně. Popravdě mi vadilo "nastavení", které autorka svým hercům dala. Takhle se pachtit, mít nastavenou práci tak, která vám nedá čas na nic a při který litujete, že vůbec máte děcko? no to by přestalo bavit každýho. Iritovalo mne, že pro toho muže to bylo "domácí štěstí". Protože očividně šťastní nebyli.
Další věcí, jež mne štvala, je prokreslenost typického anglického nevychovaného spratka, jemuž na vše matinka povídá "ale zlatíčko.." Vadilo mi, že věčně byla rodičům za zadkem a nakrachněná v jejich posteli.
Paní podnikatelka je naivní, neví, do čeho šla, neví zda je šťastná, přesto se ale násilím rve dál. Neustálý popis její unavenosti mi vnucuje pocit, že tu její zchvácenost taky cítím. Čtu to, protože chci znát konec, čte se to jakože dobře, ale její návrhy kabelek a vůbec styl mi přijde... infantilní, naivní a to se nezlobte, ale aby se na světová mola dostala kabelka s treskou a hranolkama, tak to asi ne.
Jakési nedotažené, navíc popisované z více stran ... je to mišmaš o celkem klasickém tématu.

30.06.2015

Nevěsta z Filipín Nevěsta z Filipín Blanka Kubešová

Ať už aktéři knihy reagovat budou nebo ne, také musím říci, že mne toto moc nezaujalo...asi právě pro popis suchopárné reality a nesouladu. Přijde mi to prostě jako když si dědek nabalí ne moc hezkou, ale prostě EXOTICKOU holku, aniž by věděl, do čeho tím pádem leze.
Popisy pouze jedné strany Filipín, klasika v podobě mladé holky nalípnuté na zahraničního chlapa, jejich logicky vyplývající potíže ... spíš cestopis nebo deníček této "rodiny" ...

25.06.2015

Proutkařka Proutkařka Bradford Morrow

Tak toto mne vůbec nezaujalo. Nechápala jsem dost dobře už ten námět no a samotné čtení, prolínající se kapitoly, kdy je v jedné děj a ve druhé se ihned skočí do minulosti a toho, co ji učil otec - zdlouhavé popisování magie - mne nudilo.
Téhle knížce nějak neumím dát šanci.

25.06.2015 odpad!

Obchod se štěstím - Povídky, které vás udělají šťastnou Obchod se štěstím - Povídky, které vás udělají šťastnou Irina Semina

Popsané pocity nebo chování snad každého z nás a zasazené do prostředí "pohádek".
Nenáročné, na to, že to mělo získat, jak autorka tvrdí, tak hroznou oblibu, takové normální, nicméně za první příběh, který se mi líbil nejvíc, dávám za 4 hvězdy.

25.06.2015 4 z 5

Miniaturista Miniaturista Jessie Burton

Jsem v polovině. Nenacházím to, o čem je popis knihy - hledám mystiku, úžasnost, miniaturistu a místo nacházím jen popis divnýho domu, neustálý čumění klíčovýma dírkama, jednu mladou venkovanku - nyní "paní domu", která se cpe "mužovi" a když zjistí, proč ji nechtěl, přesto jí to pořád vrtá hlavou.
Drzá služebná, upjatá švagrová, černý pomahač, který vzbuzuje dle mne nepřiměřené reakce a k tomu čísi oči, upřené na "hrdinku".
Dobovost, překrývaná neustálým popisem stavu kanálů a obchodní "realitou", mne nudí.
Dočtu to jen pro zvědavost z konce a napíšu svůj konečný verdikt, ale už teď mne to popravdě "nebere". Při pohledu na obálku jsem čekala manželku třeba týranou, které se v domečku zjevují v panáčcích budoucí výjevy z jejího soužití s mužem ... jakési proroctví.. což se jaksi nestalo.
Koukám, že dát na přehnané doporučování v podobě recenzí zvučných jmen člověk nesmí .

25.06.2015 1 z 5

Znamení Blíženců Znamení Blíženců Lenka Lanczová

připomínalo mi to mě, když jsem v jejím věku taky měla staršího kluka....takový to Dickovo "ty jsi ještě malá tak mlč" velmi dobře znám :)

22.06.2015 5 z 5

Zlodějka snů Zlodějka snů Lenka Lanczová

Líbilo.. lepší než romantické a roztahané popisy letních kempů, láseček, nesmělých pus a nic moc neslaných nemastných "vztahů" ... toto je reálné, proto like.

22.06.2015

Den otce Den otce Harry Bissinger

No popravdě mne to nenadchlo. Osobně mi přijde hloupé, aby muž- otec udělal to přiblížení se svému děcku tak pozdě a ještě se tím chlubil formou knihy.

16.06.2015 odpad!

Deník Anny Frankové Deník Anny Frankové Anne Frank

Tak, přečteno. Celý deník mi přijde jako výplod puberťačky, která dle mne ale nedozrála. Pořád se zabývá nepodstatnostmi a řeší hlouposti - jak vypadá mezi nohama? proč si její rodiče dovolují jí něco vytknout? Proč by měla dělat to, co se po ní žádá?
Prostě rozháraná puboška, která si uvědomila alespoň jedno - že se, ač v malém prostoru, má nepopsatelně líp než mnoho jiných lidí.

Jídla dost, kde spát měli, takže nic o hrozném životě, jak popisují média, jsem tam neobjevila.
Dost mi vadila její až nechuť k ostatním lidem a to, jak se v tom pořád pitvala.

A nejvíc mě dostalo, když ke konci otevřeně otvírali okna a spalovali v kamnech šlupky, aby ten kouř byl jo vidět... pak se nemůže celý svět divit, že na ně "přišli" .

Zatímco ostatní tomu říkají "silné", já tomu říkám " nadhodnocené".

16.06.2015 1 z 5

Kořistí v Kaddáfího harému Kořistí v Kaddáfího harému Annick Cojean

Šokující? Hm to ne, asi proto, že se to děje běžně proto, že si to ti muži smí dovolovat.
Byla tam sice zatažena nedobrovolně a muselo to být hnusné, ale jak si mohla myslet, že plivancem do jeho tváře třeba něco zmůže??
Zas taková touha vydělat na tom, co se dělo tisícům jiných, jenže protože to necpou světu prostřednictvím knih, rozhovorů nebo vzkazíků na fcb, tak se o nich neví.

15.06.2015 1 z 5