tikend tikend komentáře u knih

Meno ruže Meno ruže Umberto Eco

Tento román je zaujímavý svojou rozsiahlosťou, vernosťou, otvorenosťou, myšlienkami, zábavnosťou, príbehom, štýlom atď. Áno, je to proste skvelé.

03.03.2012 5 z 5

Hobit (alebo Cesta tam a späť) Hobit (alebo Cesta tam a späť) J. R. R. Tolkien

Veľmi hravo napísaná kniha. Autor podáva v podstate krutý svet a tragický príbeh očami hobita, ktorý o tomto svete celý život uba počul, a odrazu zistil, že v ňom sám žije. Vyhýba sa dlhým poetickým pasážam a skôr sa venuje samotnému deju a jeho detailom, čo dodáva knihe sviežosť.

04.01.2012

Silmarillion Silmarillion J. R. R. Tolkien

Veľmi zaujímavá a komplikovaná kniha, bez ktorej ale človek len ťažko pochopí všetky súvislosti v Hobitovi a Pánovi prsteňov. Nie je to však len doplnok k týmto knihám, ale ide o samo o sebe skvelé dielo, ktoré zobrazuje Tolkienov svet zaujímavým spôsobom rozprávania.

01.01.2012 5 z 5

Vzestup Vzestup Drew Karpyshyn

Zaujímavé len pre fanúšikov Mass Effect. Aj to len pre skalných, pretože obsahovo kniha príliš bohatá nie je a skôr dopĺňa pozadie tohto univerza.

17.10.2011 4 z 5

Konec Věčnosti Konec Věčnosti Isaac Asimov

Výnimočný príbeh s mnohými paradoxmi a nečakanými zvratmi. Neraz som bol prekvapený vývojom príbehu.

30.11.-0001 5 z 5

Fantasty príbeh, ktorý sa len tak nevidí.

Já, robot Já, robot Isaac Asimov

Unikátna zbierka poviedok. Každá jedna je vínimočná a zaujímavá.

Říkali mi Commando Říkali mi Commando William Jenkins

V preslove uvádzajú za najzaujímavajšiu časť knihy rozprávanie o Juhoslávií. Mňa však viac zaujalo rozprávanie o bojoch v Taliansku a záver knihy z povojnového obdobia.

Poklad Inků Poklad Inků Karel May

Hoci westernovky nepatria k môjmu obľúbenému štýlu, táto kniha ma bavila. Ide o celkom zaujímavú dobrodružnú výpravu.

2001: Vesmírná odysea 2001: Vesmírná odysea Arthur Charles Clarke

Kniha je veľmi zaujímavá a aj napriek staršiemu dátumu je stále nadčasová ale je trochu chaoticky napísaná. Pár krát počas čítania som mal chť zabaliť to ale oplatilo sa mi že som ju dočítal, pretože celkový dej je skvelý.

Bod klamu Bod klamu Dan Brown

Autor sa zameral na špionážnu a politickú konšpiráciu. A vyšlo to perfektne.

30.11.-0001

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Npínavá, akčná a konšpiračná. Autor vie ako písať knihy.

30.11.-0001

Od triumfu k pádu: Osudové chyby německé generality od Moltkeho ke Guderianovi Od triumfu k pádu: Osudové chyby německé generality od Moltkeho ke Guderianovi Kenneth Macksey

Skvelá populárno-náučná kniha, ktorá nenudí prílišnými číslami a autor trefne vsúva výroky historických postáv do svojho textu.