ThomasRuhe ThomasRuhe komentáře u knih

18. rukojmí 18. rukojmí James Patterson

Kniha je dobře napsaná. Oba vyšetřované případy jsou zajímavé a velice rozdílné, alespoň zpočátku... Střídání popisu z první a třetí osoby také nebyl špatný nápad. Z hodnocením jsem poněkud na vážkách, v procentech někde mezi 70-75%.

12.09.2022 3 z 5

Staré dluhy Staré dluhy Peter Temple

Moje první kniha od Templea. Styl ujde, začátek je volnější, ale postupně úroveň stoupá a zápletka je stále zajímavější. I vedlejší linka se sázením na koně byla povedená. Hodnocení je na trojku, ale je to lepší trojka.

07.09.2022 3 z 5

Vysoké sázky Vysoké sázky Dick Francis (p)

Solidní detektivka. Nejvíc mě zaujal způsob jakým trenér s bookmakerem okrádali majitele koní. Šikovná finta a jen stěží prokazatelná. Výsledek je tak za 3/5.

02.09.2022 3 z 5

Skrytá moc Skrytá moc Tom Clancy

Tento román je velice realistický. Jako by autor tušil... jistě, některé pohnutky a motivy v ději nemusí být úplně reálné, ale to ničemu nevadí, to záleží na autorově fantazii. Zajímavá je taky linka z minulosti, která dost vysvětluje. Nechybí ani akční pasáže, které jsou dobře zpracované.
Velmi slušný román, čtení mě celkem bavilo a hodnotím 3/5.

28.08.2022 3 z 5

Drsná svatba Drsná svatba Robert B. Parker

Kniha je napsaná jednoduchým až strohým stylem. Příběh má sice spád, ale na úkor podrobnějšího popisu, s ním se autor moc nemazal. Chlapácký detektiv Spenser má spadat do kategorie detektivů alá Phil Marlowe, jenže za tímto vzorem dost zaostává. Pátrání ujde, ale není zde příliš originality. Výsledek vyšetřování nakonec tak zoufalý zase nebyl. Jinak přečíst se to dá, protože kapitoly jsou krátké a než jsem si uvědomil jak je to slabý, tak jsem byl na konci. Procenty tak 50%.

18.08.2022 2 z 5

Přeběhlík Přeběhlík Michael Connelly

Příběh se mi líbil a dobře se četl. Pátrání po důkazech pro obhajobu je zajímavé a realistické, přičemž nechybí ani gradující závěr s krátkým soudním líčením. Postavy Hallera a Bosche dobře fungují. Když budu hodnotit, tak dám 3 hvězdy, s tím, že procenty je tak 75%.

14.08.2022 3 z 5

55 55 James Delargy

Jednoznačně tím nejlepším je v příběhu situace, kdy se objeví dva chlápci a oba shodně tvrdí, že ho ten druhý chtěl zabít... a teď babo raď ?
Tohle bylo na celé knize nejzajímavější. Jinak jako celku zde trochu chybí větší napětí, tedy až na samotný závěr. Děj mi přišel takový až fraškovitý, a nejspíš bych ho za thriller neoznačil, k tomu bylo hodně daleko.
55 hodnotím jako solidní průměr.

08.08.2022 3 z 5

Na seznamu smrti Na seznamu smrti Jack Carr

Kniha se mi líbila. Má výborný rozjezd a zajímavý děj běží až do konce. Akce je uvěřitelná, protože se jedná o zkušeného vojáka SEALu. Klasický příběh o pomstě jednotlivce proti mocné skupině, která nechala zabít kvůli zisku jeho bratry ve zbrani a posléze i rodinu. Knihu mohu doporučit.

03.08.2022 4 z 5

Nikomu nezvoní hrana Nikomu nezvoní hrana Charles Bukowski

Kniha obsahuje povídky a krátké statě bez názvu, které bych nazval fejetony. Bukowski se v nich opírá o svá oblíbená témata svým nezaměnitelným syrovým stylem. Čtení jsem si užil a tím pro mě kniha naplno splnila svůj účel.

27.07.2022 4 z 5

Bomba pro Kreml Bomba pro Kreml Colin Armstrong

Celková úroveň i zápletka příběhu je dobrá. Uložení dvou jaderných náloží v Moskvě... tomuhle moc nevěřím, příjde mi to už přehnané. No co, dejme tomu. Jinak zbytek je slušný v Ryanově stylu. Žádná pecka ani propadák.

20.07.2022 3 z 5

Šest dní hněvu Šest dní hněvu Ryan Gattis

Tenhle Gattisův román byl opravdu zdařilý. Jednotlivé příběhy jsou vyprávěné v první osobě, což byl výborný nápad, který se naplno projeví tím jak rozdílné jsou zobrazené postavy. Všechny pasáže na sebe volně navazují, to jsem taky v průběhu čtení dokázal ocenit. Knihu bych určitě doporučil k přečtení.

12.07.2022 4 z 5

Ústav Ústav Stephen King

Bylo to jako číst dvě různé knihy. První část je o chlapíkovi, který vezme funkci pomocníka v úřadu šerifa na malém městě. Pak skok a je tu ústav se svými pokusy na talentovaných dětech. Dva zdánlivě nesouvisející příběhy.
V závěru se vše samozřejmě spojí.
Knihu hodnotím spíše střízlivě, čte se slušně, ale že bych skákal nadšením, tak to taky ne. Celkově asi za tři.

04.07.2022 3 z 5

Mefisto Mefisto Tess Gerritsen

Mefisto jsem si půjčil na blind v rámci čtenářské výzvy. Kniha mě příjemně překvapila. Vyšetřování a odhalování tajemných brutálních vražd se vzkazy bylo jak zajímavé tak napínavé. Příběhu neuškodilo ani trochu té mystiky. Postavy taky nejsou slabinou. Vše tedy dobře funguje a výsledek je opravdu zdařilý.

28.06.2022 4 z 5

Útěk z pekla Útěk z pekla Paul Herron (p)

Zajímavý nápad spojit hurikán s věznicí, kde pak dochází k boji o život a záchranu. Zpracování i průběh je slušný, nevím jestli by se z toho dalo vytěžit více, možná byl způsob ztvárnění děje maximem.
Každopádně propadák to není, takže asi 3/5.

25.06.2022 3 z 5

Blackout Blackout Chris Ryan (p)

Nebylo to špatné, ale čekal jsem něco jiného. Mělo se jednat o horší útok než byl 11. září v New Yorku. Chvilkové vypnutí proudu zase tak hrozné není. Navíc prvních asi 200 stran je pouze o ztrátě paměti vojáka SAS. V druhé polovině je více akce, takže nakonec to ušlo.
Ve vydání je dost obtěžujících překlepů. Ovšem při Joshově mučení, je zde popis jak had mrká víčky ??? a následně zuby roztrhá kořist ??? dva totální nesmysly, každý ví, že hadi svou kořist polikají v celku.

22.06.2022 3 z 5

Pod tlakem Pod tlakem Robert Pobi

Pobiho prvotina se mi líbila, tak jsem neváhal a pustil jsem se i do druhé knihy s doktorem Pagem. Trochu lepší byl první díl s odstřelovačem, tady se hledá autor bombových útoků, ty jsou provedeny velice chytře. Pátrání po pachateli a motivu je napsané dobře. Čtení mě bavilo a času nad knihou nelituji.

18.06.2022 3 z 5

Kletba Kletba Colin Armstrong

V první polovině je příběh volnější, sledujeme jak několik vybraných členů SAS zde dohlíží na výcvik afrických vojáků. To je takové seznámení. Druhá část je výrazně akčnější, více boje, hledání diamantu a jaderných střel. Celkově hodnotím knihu jako slušný průměr.

08.06.2022 3 z 5

Vedra / Bílá touha /  Kvílení ve větru / Krok do neznáma Vedra / Bílá touha / Kvílení ve větru / Krok do neznáma Janey King

Z téhle knížky jsem si chtěl přečíst pouze Lee Childa a jeho Vedra. Byl to klasický Reacher, který se snaží pomoci ženě v nesnázích, poté se kolem roztočí děj nebezpečných událostí, kterým je nucen čelit. Líbilo se mi to a hodnotím 80%.

02.06.2022 4 z 5

Tisíc ďáblů Tisíc ďáblů Frank Goldammer

Knihu lze hodnotit ze dvou stran. Jednak detektivní zápletku a pak popsaný život v poválečných Drážďanech. Samotné vyšetřování mě sice neohromilo, ale je solidní. No a atmosféra ve městě byla vylíčená velmi dobře, a bylo snadné si uvědomit jak těžký to byl život. Výsledek bych viděl tak za tři hvězdy.

29.05.2022 3 z 5

Základna 7 Základna 7 Matthew Reilly

Kromě úvodu probíhá v knize neustálý boj. Popsaný je dobře, i když přehnané to tedy je, za některé akce by se nemusel stydět ani James Bond..
Ale když to beru z rezervou, tak to šlo a docela mě to bavilo.

24.05.2022 3 z 5