Drsná svatba

Drsná svatba https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29734/bmid_drsna-svatba-FCG-29734.jpg 4 22 3

Spenser série

Na scénu opět přichází soukromý detektiv Spenser. Hned v první kapitole se objeví klientka Heidi Bradshawová, profesionální zlatokopka, jež za sebou nechává řadu lidsky zlomených a finančně zruinovaných manželů. Kupodivu však po Spenserovi nechce, aby ji před někým ochránil, ale aby jí dělal doprovod na svatbu její dcery. S podobnou zakázkou se Spenser ještě nesetkal, takže ho zaujala; práci přijal o to ochotněji, že na svatbu ho smí doprovodit i jeho Susan. Tak se dostane na soukromý ostrov Tashtego; předpokládá, že práce bude spíš nudná – chvíli bude dělat Heidi bodyguarda a pak mu zbude čas na Susan a chvíli odpočinku. Bohužel, ta idylka velmi rychle skončí, protože Spenser narazí do Šedivce, svého dávného úhlavního nepřítele, který ho kdysi téměř zabil. A pak už špatné zprávy následují rychle za sebou. Šedivec unese nevěstu a při útěku z ostrova zabije několik lidí. Spenser musí nesmírně riskovat, aby zachránil Susan a předešel dalším obětem vraždícího maniaka. Něco tu ale nesedí; ten únos je divně zpackaný a vůbec nic neodpovídá precizní práci Šedivce, jak ji zná z minulosti. Spenser musí tedy najít nejenom pachatele, ale i odpovědi na řadu naléhavých otázek…... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , BB art

Rough Weather , 2008

ThomasRuhe
ThomasRuhe
18.08.2022 2 z 5

Kniha je napsaná jednoduchým až strohým stylem. Příběh má sice spád, ale na úkor podrobnějšího popisu, s ním se autor moc nemazal. Chlapácký detektiv Spenser má spadat do kategorie detektivů alá Phil Marlowe, jenže za tímto vzorem dost zaostává. Pátrání ujde, ale není zde příliš originality. Výsledek vyšetřování nakonec tak zoufalý zase nebyl. Jinak přečíst se to dá, protože kapitoly jsou krátké a než jsem si uvědomil jak je to slabý, tak jsem byl na konci. Procenty tak 50%.

ivoiro
ivoiro
23.08.2016 4 z 5

Humor a sarkazmus se vzájemně proplétají celým příběhem.

avad
avad
12.02.2014 5 z 5

Detiktivní romány Roberta B. Parkerse se velice dobře čtou.Drsná svatba není vyjímkou.

svatba soukromý detektiv

Robert B. Parker