theMarty theMarty komentáře u knih

Jackaby Jackaby William Ritter

Nečekejte složitou zápletku, překvapení nad vrahem a mnoho postav, knížka je typický young adult. Na druhou stranu, je to velmi příjemné, spíše oddechové počtení, na dovolenou ideální.

02.06.2018 5 z 5

Restaurant na konci vesmíru Restaurant na konci vesmíru Douglas Adams

Trochu horší než první díl, ale stále zábava. Pro všechny milovníky satiry a ironie.

21.03.2018 5 z 5

Čínská studie Čínská studie Colin Campbell

Je důležité si uvědomit, že je mnoho způsobů, jak jíst vegansky (veganství nutně neznamená 3 saláty denně a i vegan může jíst nezdravě). Čínská studie propaguje jen jeden - myšlenku maximálního omezení příjmu tuků a bílkovin.

Ve zkratce - sama souhlasím s menšinou tuků a bílkovin, ovšem ve vyšším procentuálním zastoupení než Dr. Campbell.
A také souhlasím s myšlenkou veganství jako prevence civilizačních chorob.

Na téma výživa bylo provedeno už mnoho studií, existuje mnoho druhů stravování a každý říká něco jiného, je tedy na čtenáři samotném, aby se rozhodl, kterému zdroji uvěří (není teda překvapení, že paleo web Č.S. rázně odmítá).
Proto bych knihu nebrala jako jediný zdroj informací, ale jeden ze zdrojů.

Na závěr musím uznat, že kniha je psaná srozumitelně a čtivě, jednoduše se "dá" přečíst.

14.03.2018

Cizinec Cizinec Arno Strobel

Zpočátku jsem očekávala slušnou hororovou povídku, konečný happyend to ale celé zkazil.

20.10.2018 4 z 5

Pán much Pán much William Golding

Z nevinného dobrodružství na ostrově se stává krvavá honba na nepřítele.
Líbila se mi celková myšlenka díla a postava Simona, na druhou stranu se mi téměř celou knihu zdálo, že se děj vleče.

17.05.2018 4 z 5