tetepoko tetepoko komentáře u knih

Popel ve větru Popel ve větru Kathleen E. Woodiwiss

"A pro lásku je nejdůležitější, aby ji člověk neschovával v srdci. Musí ji sdílet nebo zvadne!"

Příběh Alainy a Colea je zasazen do zajímavého období války Severu proti Jihu. Zápletka je docela komplexní, mohla by vydat na více příběhů, avšak autorka se tímto staví s logickým přístupem k náročným situacím. Ve složité době neexistuje jednoduché řešení.

Cesta, kterou musí hlavní hrdinové ujít, aby překonali překážky znepřátelených stran a předsudky protilehlých povah, je popsána velmi hezky. Oba jsou sympatičtí, společně dost hašteřiví. Ostatní postavy jsou poutavě popsané, i když výrazně rozdělené do 'naprosto dobré' a 'naprosto zkažené' lidské povahy. Ale tohle je spíš charakteristika všech knih autorky.

S vývojem vztahu mezi hlavními hrdiny může čtenář sledovat dějství v bojích zeměpisně a historicky, přičemž si dovede udělat přesný obrázek o vlivu války na každodenní život obyvatel území. To hodnotím velice kladně. Snahou o popis však lehce pokulhává plynulost příběhu. Bylo pro mě občas obtížné sledovat tok, který přeskakuje z události na událost bez dostatečné spojitosti.

I přes některé výtky tento příběh nebyl přečtený poprvé, ani naposled.

26.09.2020 4 z 5

Podivná záležitost se Skákajícím Jackem Podivná záležitost se Skákajícím Jackem Mark Hodder

"Užijte si reboot!"

Tenhle příběh přesně splňuje všechny moje požadavky na skvělou četbu.
Setkáte se s historickými postavami, ať už v hlavních rolích nebo jenom v krátkých zmínkách, v promyšleném světě vlastně neexistujícího viktoriánského období.
Na každé stránce na Vás dýchne temná atmosféra Londýna, proříznutá úžasně fantastickými stroji (jejichž funkčnosti byste se z technického hlediska mohli zasmát, ale přesto Vás to nadchne), roztomilými papoušky (jejichž barvitý slovník Vás mile překvapí) a všudypřítomnou mlhou a vůní Temže.
A do této kombinace přichází detektivní příběh, kterému prostě musíte věnovat pozornost od začátku do konce. Důležitost každého detailu totiž roste exponenciálně v čase.
Celkový dojem z příběhu autor znásobuje zajímavými myšlenkami, citáty a postřehy, které nevtíravě zmiňuje, ale které zanechají ve čtenáři stopu.
Pro mě je to jedna z nejlepších knih, jaké jsem za poslední dobu četla.

26.09.2020 5 z 5

Čekanka Čekanka Julia Quinn

"Neexistovala žena, která by dokázala přejít od bodu A do bodu B, aniž by se cestou nezastavila u C, D, X a 12."
Konečně Penelope dostala příležitost se vybarvit do barev dle svého výběru! A za své zásluhy dostala přesně to, co si zasloužila - zájem, lásku a úctu Colina.
Příběh je čtivý, postupně graduje a finále je naprosto dechberoucí. Trochu to však bere na lesku dalším dílům. Ty jakoby postupně doznívaly, ubíraly na tempu, než pokračovaly ve stejné intenzitě.

08.06.2020 4 z 5

Poznáš to z polibků Poznáš to z polibků Julia Quinn

"Pořád se děje něco důležitého, drahé děvče. A pokud ne, uděláte dobře, jako by ano. Život si tak mnohem víc užijete."
Hyacinth, poslední neprovdaná Bridgertonová, je aktivní, ale lehce jízlivá mladá žena. Gareth je odstrčený syn barona, lehkomyslný a z mého pohledu nerozvážný mladý muž. Jejich cesty spojí Garethův rodinný deník, který postupně odhaluje tajemství jeho rodiny.
Příběh je okořeněný přítomností Lady Danburyové. Na druhou stranu - jedná se o první příběh, ve kterém nefiguruje Colin jako dohazovač a páčka v pozadí vztahu svých sourozenců. Což je škoda.

31.05.2020 3 z 5

Nečekaná láska Nečekaná láska Julia Quinn

6. díl série Bridgerton, ve kterém k sobě hledají cestu Francesca a Michael. Jak už zde bylo řečeno, příběh je smutnější než ostatní, autorka přidělila Francesce jako ženě těžší osud než zbytku svých hrdinek.
Některými událostmi je díl provázán se 4. dílem, tudíž doporučuji číst sérii postupně.

19.05.2020 3 z 5

Skotské nevěsty Skotské nevěsty Julia Quinn

Kniha Skotské nevěsty obsahuje čtyři krátké povídky, které přesně splňují požadavek na chvíli se zastavit, zapomenout na okolní svět, ale hlavně (!) se nezačíst na několik hodin. Jedná se o povedený výběr, kdy každá z povídek má své skotské, romantické a humorné kouzlo.

18.05.2020 3 z 5

Noční můry! Noční můry! Kirsten Miller

"Učitelé tělocviku. Ti první dva jsou trapiči. Třetí je toho druhu, co pořád mele, že se máš víc snažit. Takoví jsou nejhorší."

Příběh Charlieho Lairda bych rozdělila do dvou částí - první probíhá v reálném světě a druhá ve světě nočních můr. Jak mě ta první nebavila, tak to ta druhá vyrovnala. Popis světa nočních můr je velmi zábavný a věřím, že si tam každý čtenář najde to svoje terortorium nebo jen jeho obyvatele.

Sumasumárum, dětem (a i těm starším), kteří vědí o tom bubákovi pod postelí, bych pro jistotu knihu přečíst nedávala.

25.10.2020 4 z 5

Duch znojemských katakomb Duch znojemských katakomb Vlastimil Vondruška

Knihy od V. Vondrušky čteme společně s manželem, máme rádi příběhy i zápletky, společně se nad nimi vždy zasmějeme a hledáme možné řešení. Tato kniha se nám líbila méně než obvykle. Měli jsme problém se zvoleným jazykem v knize, zejména nás chytalo za uši slovo "hypotéza", které se v tomto příběhu objevuje na skoro každé dvojstranně.

13.01.2020 4 z 5