Terunacte Terunacte komentáře u knih

Eva Olmerová Eva Olmerová Jaroslav Kříženecký

Pěkně napsaný životní příběh jedné z našich nejnadanějších zpěvaček. Pěkné, ale smutné.

29.10.2012 5 z 5

Smrt v domě Gillespieů Smrt v domě Gillespieů Darcy Coates

Elle se právě přistěhovala do dvěstě let starého velkolepého sídla rodiny Gillespieů. Má ho totiž na měsíc hlídat, zatímco si paní Gillespieová užívá retreat. Dům je víc jak hodinu vzdálený od civilizace, je obklopený hustým lesem a hned za domem je hřbitov. Naprostá idylka! A už jsem se zmínila, že má tajemnou historii, která zahrnuje šílence, který vedl kult?

Příběhem se prolínají dvě dějové linie - současnost a minulost. Dozvídáme se tak pomalu co se v domě událo.

Jsem u Darcy zvyklá na celkem naivní hlavní hrdinky. Knihy nemám zatím přečtené všechny, ale Elle mezi nima zatím boduje. Asi tak každou druhou stránku jsem si říkala co je to proboha za naivní krávu. Pořád všude šmejdí, leze kam nemá, věčně někde padá a mlátí se do hlavy, přičemž upadá do bezvědomí. A zatímco je v bezvědomí (což je asi tak půl knihy, protože je fakt děsně nemotorná) promítá se jí do snů příběh z minulosti, který nám postupně odkrývá co se v domě stalo.

Kniha byla skoro bez jakýchkoliv dialogů, všechno to byl jen popis toho, co hlavní hrdinka dělá. Někomu to třeba vůbec nevadí, good for you! Mně to vadilo moc. Strašně špatně se mi to kvůli tomu četlo. Na konci rozuzlení zápletky bylo docela dobré, líbilo se mi. Ale celkový pocit z knihy to nevylepšilo.. takže doufám, že kdokoliv budete tuto knihu číst (a že vás bude hodně, protože duh, je to Darcy) užijete si ji mnohem víc jak já.

24.04.2024 3 z 5

Očistec Očistec Lee Mountford

Kniha pokračuje tam, kde skončil první díl Perron Manor (dům hrůzy). Z celé trilogie se mi tento díl líbil nejvíc

06.03.2024 5 z 5

Ve stínu černých ptáků Ve stínu černých ptáků Cat Winters

Neskutecne chytlava kniha. Od prvnich radku jsem se zacetla a nemohla prestat, precetla jsem to jednim dechem. I presto, ze nemam co vytknout, ten konec me trosku zklamal. Nevim proc, asi jsem to tak trochu tusila a uz to nebylo takovy prekvapeni. Kazdopadne rada si knihu prectu znova

07.01.2016 5 z 5

Cesta do pasti Cesta do pasti Robert Lawrence Stine

Tahle byla moje první z celé serie Stopy hrůzy, bylo mi asi 12 a tu noc jsem si musela až do rána nechat rozsvícený světla! Nepatří mezi nejlepší, ale z nostalgie dávám plný počet.

21.10.2012 5 z 5

Šunkový nářez Šunkový nářez Charles Bukowski

První knížka, kterou jsem od Bukowskeho přečetla. A řekla bych, že i jedna z nejhezčích. Lehce mě zaskočila, ale donutila mě přečíst si další a další jeho knihy. Ale zůstává u mě na prvním místě. Okamžitě jsem si zvykla na způsob, jakým jsou příběhy vyprávěny.

16.04.2012 5 z 5

Konečně plnoletá Konečně plnoletá Karla Miková

Ne, ne a NE. Tuhle knížku jsem četla mimo civilizaci, kde jsem neměla jinou možnost a.. prostě NE! Jak už holky přede mnou napsaly o neznalosti pojmů o sexuální orientaci, ale to nebylo jediné. Spousta dalších věcí mě více či méně iritovalo, ať už se jednalo o chyby nebo prostě jen způsob psaní.
Tento typ knih není mým oblíbeným žánrem, normálně bych to ani nečetla, takže jsem možná ovlivněna i tím. Ale můžu s klidem říct, že je to snad nejhorší kniha, kterou jsem kdy přečetla.

16.04.2012 odpad!

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Precteno v ramci povinne cetby, ale hodne mile prekvapila. Neni to nic, co bych si chtela precist znova, ale rozhodne ve mne neco zanechala

18.07.2017 3 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham Oscar Wilde

Ne. Nebavilo me to. Vedela jsem, o cem kniha je, ale i tak jsem byla docela zklamana. Chapu, ze pornografie pribeh nema, ale porad jsem v nej naivne doufala.

18.07.2017 1 z 5

To To Stephen King

Asi nejdelší kniha, kterou jsem kdy četla. Docela jsem se ztrácela a chvílema se i nudila a přeskakovala řádky. Celkový dojem z knihy to ale nenarušilo a jsem ráda, že jsem dočetla do konce! Hned po přečtení jsem si musela pustit film :)

05.02.2017 5 z 5

Druhy pribeh se mi libil o neco vic nez prvni, ac jsem si ze zacatku myslela, ze se jedna o ten a samy pribeh a vubec jsem to nechapala! (Kindle mi neukazal konec prvniho a zacatek druheho pribehu). U prvniho pribehu me prekvapil konec, nebylo to tak uplne co jsem ocekavala. Oba pribehy jsem precetla jednim dechem a rozhodne bych je doporucila!

01.10.2015 4 z 5

Čtenář myšlenek Čtenář myšlenek Robert Lawrence Stine

Jedna z mých nejoblíbenějších. Tuhle si i po těch letech znova ráda přečtu.

21.10.2012 5 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Ne a ne. Kniha se mi nelibila a trvalo mi strasne dlouho, nez jsem se dobrala konce. Ale i presto se mi libilo par myslenek, kvuli kterym jsem se donutila precist knihu do konce a za ktere davam dve hvezdicky.

07.12.2014 2 z 5