Broukodrak Broukodrak komentáře u knih

Gorila a já Gorila a já Frida Nilsson

Holčička bydlí v dětském domově, ale pak do dětského domu přijde Gorila a rozhodne se, že jedno dítě adoptuje, a vybere si právě holčičku… Nejdřív se Gorili bojí, ale pak se jí v domě Gorili žije jako ve snu, nemusí si čistit zuby a česat si vlasy, naučí se řídit auto a jezdit na kole. Nakonec si Gorilu zamiluje, ale jejich přátelství brání různí lidé.
Moc se mi to líbilo, bylo to velice napínavé, často i vtipné. Nejnapínavější bylo, když začali jejich nepřátelé vyhrávat.

14.06.2019 5 z 5

Madynka Madynka Astrid Lindgren

Madynka bydlí na statku, který se jmenuje Letní vršek a je poblíž řeky. Správně se jmenuje Markéta, ale líbí se jí, když jí říkají Madynka. Má mladší sestru, kterou docela ráda zlobí, má totiž pořád nějaké nápady, například jak jí pozlobit nebo skákat s deštníkem ze střechy dřevníku, uvěznit svojí sestru ve studni a pak jí označit cedulí PĚKNÝ MALÝ OTROK NA PRODEJ, klouzat se po řece a další podivné blbosti. Jde jí to uskutečňovat, protože umí velice dobře lhát. (Obvykle jí to rodiče nakonec prokouknou a dostane sprda.)
Já mám mladšího bráchu, kterýho sice taky zlobim, ale jenom občas, a takové hnusné věci jako dělala Madynka své sestře mu nedělám.

14.06.2019 5 z 5

Proč nekveteš? Proč nekveteš? Katarína Macurová

Medvídek se stará o rostlinu a pokouší se jí přimět aby rozvetla, jenomže neví, že pod zemí útočí armáda králíků ozbrojená vidličkami a noži. Nakonec to medvídek tak poplete... až vyhraje.
Velice vtipné, fandila jsem králíkům.

09.06.2019 5 z 5

Záhadné vody Záhadné vody Arthur Ransome

Další dobrodružství Vlaštovek a Amazonek, které jim závidím. Vlaštovky jedou na ostrov, na kterém budou tábořit, a chtějí ho zmapovat, ale objeví podivné stopy, sledují je a nakonec poznají nového kamaráda Dona, kterému dali přezdívku Mastodont a uzavřou pokrevní bratrství. Poté přijedou Amazonky a utáboří se s nima. Jenomže Mastodontovy kamarádi Úhoři se dozví o příjezdu Vlaštovek a Amazonek a chtějí po Mastodontovy, aby je vyhnal... Dopadne to velice zajímavě, moc se mi to líbilo, protože miluju příběhy ve kterých se táboří. Doporučuju skautům a těm, kteří někdy byli na táboře.

08.06.2019 5 z 5

Chata v Jezerní kotlině Chata v Jezerní kotlině Jaroslav Foglar

Pavel má za tátu slavného boxera, ale už mu pomalu selhává srdce a proto už neboxuje. Jednoho dne má opět zápas v ringu, selže mu však srdce a on zemře. Poté se Pavel a jeho maminka přestěhují do městečka Spálené Mlýny a tam má Pavel ve škole problém najít si kamarády, všichni se mu posmívají, až na Ludvu, se kterým se Pavel skamarádí a společně začnou chodit na krásné místo - do Jezerní kotliny. Tam Ludva píše svojí knížku o indiánech. V Jezerní kotlině si později udělají Ludva a Pavel krásnou chatu, ve které potom stráví kus prázdnin. Moc se mi to líbilo, protože jsem skaut a takovéhle činosti mám ráda. Nejlepší bylo, když Ludva s Pavlem plánovali a vyměřovali chatu, ta je podle mého názoru fantastycký nápad.

14.05.2019 5 z 5

Čarodějnice Čarodějnice Roald Dahl

Moc se mi to líbilo, bylo to strašidelné, napínavé, trochu smutné a vážné. Je to trochu jiné než normální dětské knížky, tváří se to, že ČARODĚJNICE OPRAVDU existují, možná se bude hodit popis: ČARODĚJNICE není bába, která lítá jako pomatená na koštěti, ale rafinovaná a nemilosrdná ženská. ČARODĚJNICE vypadá jako normální paní, dá se ale poznat díky několika znamením. Za prvé, OPRAVDOVÁ ČARODĚJNICE moc neukazuje zuby a pusu, jelikož má modré sliny. Za druhé, OPRAVDOVÁ ČARODĚJNICE nemá vlasi, proto nosí kvalitní paruku. Za třetí, OPRAVDOVÁ ČARODĚJNICE nemá prsty, ale dlouhé drápy, proto nosí rukavice. Za čtvrté, OPRAVDOVÁ ČARODĚJNICE má velké nosní dírky, aby mohla vyčmuchat děti, které nenávidí, protože jí smrdí po (čerstvích) psích hovínkách, zvlášť když jsou umyté. Za páté, OPRAVDOVÁ ČARODĚJNICE nosí boty s podpatkem, protože nemá prsty, ale má to tam prostě hranaté. A za šesté a naposledy, OPRAVDOVÁ ČARODĚJNICE nekouzlí na veřejnosti, není hloupá.
V zájmu přežití se to naučte nazpaměť :)

12.05.2019 5 z 5

Příběh ukrytý v notách: Čtvero ročních dob v jediném dni Příběh ukrytý v notách: Čtvero ročních dob v jediném dni kolektiv autorů

Knížka je pro děti, co jsou o HODNĚ mladší než já. Mé dvouleté sestře se moc líbí, protože tam jsou taková mačkátka, která zmáčkne, a ono to začne hrát část ze Čtyř ročních období. Zvuk je docela kvalitní. Je k tomu příběh o skladbě Čtyři roční období, o holčičce, která prožije všechna roční období v jednom dni. Příběh nebyl zajímaví, škoda.

03.05.2019 4 z 5

Kde je ten pravý balon? Kde je ten pravý balon? Katarína Macurová

Kde je ten pravý balón je knížka, ve které si medvídek přeje mít balón, ale nejde mu sehnat ten pravý, není spokojený s žádným a k tomu je trochu hloupí... Moje oblíbené citáty jsou "Tenhle balón mi chce sníst hlavu!" a "Tenhle balón je moc kulatý!".
Je to hodně vtipné a líbilo se mi to, ale je to spíše pro malé děti.

03.05.2019 5 z 5

Velká kniha zábavných povídek, tak bych to nazvala. Několik jsem jich znala, tak jsem je přeskočila. Některé povídky jsou hodně zábavné, stojí za to si to přečíst. Moc se mi líbila Soutěž jedlíků, První jízda tramvají a Výlet s Lomcovákem.

23.04.2019 5 z 5

Krys Veliký Krys Veliký Magdalena Wagnerová

Zajímavá knížka, odehrává se v Praze, která je v krysí a potkaní velikosti. Jednoho dne se v jednom sklepě uspořádá rada a při ní se roztrhne zeď a z ní vyskočí Krkodrav (nejspíš pavouk) a unese jednoho potkana jménem Šedivec. Po tom, co se to stane, se vypraví potkaní delegace, aby poprosila o pomoc Krysa Velikého. Krys Veliký je krysák, který udělal několik statečných činů a byl pojmenován po vojevůdci Alexandru Velikém. Krys souhlasil a vydal se do Prahy, kde se zamiloval do krásné potkaní slečny. Víc raději prozrazovat nebudu, moc se mi to líbilo, zvlášt část kde potkaní delegace je „uvítána“ Krysem Velikým.

18.04.2019 5 z 5

Záhada tajemného zámečku Záhada tajemného zámečku Enid Blyton

Zámeček je dobrodružná knížka, taková dětská detektivka. Čtyři nebo tři děti se vypravili do vesnice na ozdravovací pobyt, přijede za nima kamarád, který vlastní opičku a objeví že v zámečku ve vesnici jsou nějací podezřelí lidé. Nakonec to vyřešili společně. Líbila se mi pověst, že se zvony v zámečku rozezní, když se blíží nebezpečí.

17.04.2019 5 z 5

Tajemství jedné zahrady Tajemství jedné zahrady Patricia St. John

Tajemství jedné zahrady je hodně křesťanská knížka. Vypráví o holčičce Elince, jejíž maminka musí jet za prací do Paříže, a Elinka musí jet k jedné rodině na venkov, mezi šest dětí. Zpočátku je hodně pyšná, nafoukaná a protivná ale naštěstí je otec v té rodině farářem a pomůže jí se sblížit s bohem. Časem najde kamarádku Barboru, která má ochrnutý nohy, a ta se chová stejně jako Elinka, když přijela na venkov. Párkrát jsem málem brečela.

15.04.2019 5 z 5

Mýty a legendy v komiksech: Řecko, Řím a Egypt Mýty a legendy v komiksech: Řecko, Řím a Egypt Rob Shone

Jsou to báje o bozích a hrdinech, kteří nejčastěji bojují. Vhodné pro lidi, co mají rádi boje. Moc se mi ty příběhy líbily, znala jsem příběh o Ikarovi, bylo to ale hodně zkrácené a akční.

08.04.2019 5 z 5

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

Saturnin se vrací je podle mě o hodně vtipnější než předchozí díl. Předchozí díl jsem slyšela v audio verzi a moc se mi to líbilo.
Mám několik oblíbených citátů, třeba že ve skřivánčí paštice je polovina masa z koně a že se dělá v poměru 1 ku 1 tedy jeden kůň, jeden skřivánek a ještě se mi líbí dvě hesla továrny: "Kdo u nás vydrží světa je pokladem, ten kdo to nezvládne stává se odpadem" a "Kdo už nemůže může ještě dvakrát, a kdo může dvakrát může třikrát a kdo může třikrát může stále".

18.03.2019 5 z 5

Pohoršovna Pohoršovna Daniela Fischerová

Děj Pohoršovny se odehrává v pohoršovně, kde paní učitelka Zloberta Škudibertová učí malé neposlušné škůdce, aby nedělali dobré skutky ale, jak to mají dělat správně, škodit. Škůdci jsou zlí tvorové jako například ježibaba. Ve Zlobertině třídě jsou Ježibejby, Sudíček, bludička Ťápota, děti škůdčího krále Vradožrava a Mstižer, trpaslíci a později přibyde i dospívající ďábel Zábulí Zubí Zmrzek Zzzzz!
Je to fakt napínaví, protože jak přijde Zábulí, tak Zloberta vedení pohoršovny přestane zvládat.
Úplně nejlepší bylo, jak se je Zloberta (neúspěšně) snažila pohoršit. Bylo vtipný jak to bylo o pohoršování místo polepšování, moc se mi líbilo když si dost legračně nadávali, jako třeba "ty zvíře dávající mléko!".

15.03.2019 5 z 5

Případy detektiva Očka Případy detektiva Očka Jiří Hrdlička

Je to komiksová kniha kde jsou různé případy a vy je máte řešit, musí se často pozorně koukat na obrázky. Když si nevíte rady, tak u komiksu s případem máte řešení. Četla jsem podobnou knihu, Otazníky detektiva Štiky. Šlo mi snadněji vyřešit Štiku, je lehčí.

14.03.2019 5 z 5

Co vyprávěla Dlouhá chvíle Co vyprávěla Dlouhá chvíle Viola Fischerová

Co vyprávěla Dlouhá chvíle se mi moc líbilo. Čekají vás pohádky: Tři dobrodružství pana Kraka, Jak se stal Eduard hvězdou cirkusu, Jak František vyzrál na Papejše a O panence Serafínce s brýlovíma nohama. Dlouhá chvíle se oběví když máte dlouhou chvíli. Baví vás a jak se přestáváte nudit, tak se krátí a krátí až zmizí. Aby nezmizela úplně, tak se musíte začít znova nudit… a ona naroste. Nejvíc se mi líbila pohádka Tři dobrodružství pana Kraka a Jak se Eduard stal hvězdou cirkusu.

12.03.2019 5 z 5

Jezevec Chrujda našel velkou lásečku Jezevec Chrujda našel velkou lásečku Petr Stančík

Je to sice pro mimina, ale mě se to líbí. Nejlepší byla věta "Přicházejí ti vědou vyvrácení cucíři".

08.03.2019 5 z 5

Historie Svorné sedmy a Nováček Bubáček píše deník Historie Svorné sedmy a Nováček Bubáček píše deník Jaroslav Foglar

Svorná sedma je super, ale Nováček Bubáček nebyl nic moc, protože já taky jezdím na skautské tábory a ve srovnání s Nováčkem Bubáčkem to je úplně stejné. Bylo to až moc obyčejné a nudila jsem se u toho.

07.03.2019 4 z 5

Nový zákon Nový zákon neznámý - neuveden

Četla jsem pouze Markovo evangelium, protože chodím k přípravám na první svaté příjmání a měli jsme za úkol ho přečíst. Je těžké tomu uvěřit.

07.03.2019