TerJac TerJac komentáře u knih

Byl jednou jeden roh Byl jednou jeden roh Beatrice Blue

Zajímavý nápad na příběh. Kdo má doma holku milující jednorožce rozhodně s knihou neprohloupí. Pokud tedy chce vědět, proč mají tito kouzelní tvorové vlastně onen jeden roh :) vysvětlení potěší, dle mého názoru, všechny děti bez rozdílu ;-)

17.08.2022 4 z 5

Pan Baf Pan Baf Joyce Dunbar

Jako vždy krásný příběh, s roztomilými ilustracemi o radostech, které nás potkávají v jakékoliv fázi našeho života.

17.08.2022 5 z 5

Pady Pady Sandra Dieckmann

Není to první kniha, která mne uchvátila. Nejen svými ilustracemi ale i zaměřením. Autorka si vybírá citlivá témata, a to hodnotím velmi pozitivně. Kniha Pady není výjimkou. Tahle Vás donutí zamyslet se nad tím, jak je lehké někoho rychle odsoudit, aniž bychom se ptali proč, a zkoumali, proč někdo vystupuje tak či onak. Moc se mi to líbilo!!

17.08.2022 5 z 5

Baba Jaga Baba Jaga An Leysen

Kniha je krásně zpracována. Ilustrace jsou úplně boží. Je pravda, že text je drsný, ale syn 5 let zvládl úplně v pohodě. Musím přiznat, že trochu drsnější text, který působil tajemně a trochu hororově, mi vyhovoval, protože klasickou pohádku s Babou jagou známe a tohle bylo takové zpestření. Řekla bych, že jeden z prvních "jemných" hororů, u kterého jsme se mohli se synem bát :)

03.08.2022 5 z 5

Všechno lítá, co peří má i nemá Všechno lítá, co peří má i nemá Šárka Fenyková

Skvěle zpracováno! Moc jsme se u knihy pobavili. Kniha nabízí průřez mnoha oblastmi - od zvířat až po stroje i nadpřirozené věci. Nad knihou se dají vést dlouhé debaty a navíc se dovíte spoustu zajímavostí.

03.08.2022 5 z 5

Nicky a Věra Nicky a Věra Petr Sís

Kdo zná Petra Síse a příběh pana Wintona musí mu být jasné, že kniha bude ukrývat něco velkého. Knihy pana Síse vždy osloví svou nápaditostí a zpracováním, stejně jako témata, která si vybírá. A byť tohle téma bylo tentokrát smutné, stejně to byla pastva pro tělo i duši.

02.08.2022 5 z 5

Úplně poslední velký zlý vlk Úplně poslední velký zlý vlk Jean Leroy

(SPOILER) Kniha mě nápadem hodně oslovila a nabídla mi možnost k další práci s dětmi. Jen jednu hvězdu ubírám, protože mne dost zklamal konec. Pochopila jsem, že jde o možnost toho, jak novodobě zpracovat klasický příběh obyčejného vlka v lese, který již tak neděsí jako kdysi. Ale stále si myslím, že vlk jako takový (s vyceněnými tesáky) by děti vylekal také, a nemusela se do toho míchat postava upíra. Nicméně, jak už jsem psala výše, mi kniha vnukla nápad na další práci a myslím, že není úplně marná :)

02.08.2022 4 z 5

Chlupáčovy trampoty Chlupáčovy trampoty Irena Ričlová Lachoutová

Naše oblíbená!! Moc se nám se synem líbila. Myslím, že je to dobré čtení, které těm nejmenším může přiblížit problematiku správného chování ke zvířatům.

01.08.2022 5 z 5

Pes v lavici Pes v lavici Irena Ričlová Lachoutová

Byť půjde náš syn do školy až příští rok, knihu jsem mu půjčila a už teď vím, že se k ní při vstupu do první třídy určitě vrátíme. Možná i koupíme protože kniha za to stojí. Jednoduchý ale krásný příběh jedné třídy, kde paní učitelka dovolí, aby si každé dítě přivedlo do školy pejska, pokud bude jeho jméno začínat na písmenko, které ten den procvičují. Knížka tak obsahuje krátké kapitolky zaměřené vždy na jedno písmenko. Pro prvňáčka ideální k procvičování čtení, a jako bonus i písmenek. Od autorky už máme se synem v oblibě i Chlupáčovy trampoty, které jsou také moc pěkně napsány. Tohle doporučuji také!

01.08.2022 5 z 5

Pirátský guláš Pirátský guláš Neil Gaiman

Tak upřímně, tohle mne teda zklamalo. S nadšením jsem to domů donesla synovi jednak s tím, že autora dobře znám, a vím, že knihy od něj jsou super, a jednak s tématikou, která kluka nezklame. V půlce mi syn ale poklepal na rameno a řekl mi, že tomu nerozumí a moc jej to nebaví. A upřímně jsem mu dala za pravdu. Ano ano rýmovačky fajn, ilustrace pěkné ale pointa? Asi máme doma už vyšší level, ale v tomto opravdu nevidím knihu s příběhem, který bych si užila. Škoda.

17.06.2022 1 z 5

Špunťa a já Špunťa a já Alicia Acosta

(SPOILER) Doporučuji, kniha bude pro děti přínosem. Je sice smutná, ale je v ní citlivě ukázáno, jak se vyrovnat se smutkem. Hlavní hrdince umírá milovaný pejsek. Následně je popsáno, co holčička cítí, jak na ni smutek působí a v závěru je pěkně vykresleno, jak se s tím vyrovnat - holčička zkrátka přijde na to, že měla štěstí, že s pejskem mohla strávit tolik času, poznat jej, a že i když už tady Špuňta není, má jej stále ve svých vzpomínkách. Četli jsme se synem - 5 let, je na taková témata dost citlivý, ale moc se mu to líbilo. Jako způsob přiblížení smrti a odloučení, je tato kniha pro prcky velmi dobrá.

03.06.2022 5 z 5

Tajemství lesa Tajemství lesa Sandra Dieckmann

Asi takto si přesně představuji knihu pro nejmenší, která vzbudí zájem o to, co se děje na stránce knihy a rozvine následně i diskuzi nad objeveným. Krása nesmírná, a to samozřejmě myslím i co se ilustrací týče. Nádhera!

06.05.2022 5 z 5

Sydney Sydney Tereza Horváthová

Pěkný, i když smutný příběh snad ale s dobrým koncem. Obdivovala jsem odvahu hlavního hrdiny a jeho odhodlání. Pro děti, které si naprosto neuvědomují, že nic v tomto životě není samozřejmostí je kniha jako stvořená!

17.03.2022 5 z 5

Zvon Zvon Neal Shusterman

Ach jo. Zklamalo! Moc. Po dvou skvělých dílech jsem tenhle ani nedočetla. Překombinované, občas postrádající smysl, po dlouhé době kniha, u které jsem zavrhla strávit u ní čas. V nejlepším je dobré přestat a tento třetí díl je toho důkazem.

17.03.2022 1 z 5

Kůň Převalského Kůň Převalského Maja Lunde

Knihy od této autorky mám přečtené všechny. Musím přiznat, že tato se mi četla nejhůře. Koně miluji a téma bylo velmi výstižné, ale velmi dlouho jsem se pořádně nedokázala začíst. Možná i proto, že osobní linie pocitů jednotlivých postav byla stavěná do popředí více než u předchozích příběhů. A měla jsem pocit jejich zbytečného rozvádění.
Ponořit se do děje se mi podařilo až v poslední třetině. Jsem ráda že jsem knihu dočetla. Příběhy byly velmi zajímavé, i když musím přiznat, že postava Karin mě neskutečně vytáčela.
Opět příběh s výstižným ekologickým podtextem, opět vypovídající víc, než si chtějí mnozí z nás přiznat. Autorka to umí a její profesionalita s jakou přistupuje k zpracování děje a jeho faktů a historické propojenosti je obdivuhodná. Už jen proto musím hodnotit plným počtem hvězd. Takové knihy si to zaslouží, takové potřebujeme.

10.03.2022 5 z 5

Jak spadla klec Jak spadla klec Daniela Fischerová

Krátký, jednoduchý ale za to výstižný příběh o významu přátelství pro nejmenší se zajímavými ilustracemi. Moc se mi to líbilo!

17.02.2022 5 z 5

Ohňový mužíček Pinďula Panďula Ohňový mužíček Pinďula Panďula Daniela Fischerová

Krátký, jednoduchý ale za to výstižný příběh pro nejmenší se zajímavými ilustracemi. Moc se mi to líbilo!

17.02.2022 5 z 5

Klub knihomolských srdcí Klub knihomolských srdcí Lucy Powrie

Tak jo, zvládla jsem to. Musím ale přiznat, že jsem měla nutkání knihu po chvíli odložit. Na jedné straně uznávám, že už mi není patnáct, abych knihu bůhví jak prožívala, na druhou stranu, ani v patnácti jsem neměla ráda knihy, kde jsem přesně od začátku věděla, jaký bude děj i konec. Snad jen proto, že se jednalo o partu milých lidí, kteří měli rádi knihy stejně jako já, jsem si řekla, že to přeci jen dočtu. Není to žádný zázrak, ale rozhodně ani žádný vopruz. A věřím, že nějaké náctileté knihomolce se to určitě líbit bude :)

11.02.2022 3 z 5

Teribear - Tajemství modré krabice Teribear - Tajemství modré krabice Alena Mornštajnová

Jsem příjemně překvapená, byť jsem knihu číst nechtěla. První dětská kniha paní Mornštajnové mne nenadchla, a celkově mě příběh moc nepoutal. Ale jsem ráda, že jsem to zkusila. Moc pěkně vyvedené, s krásným poselstvím, že každý z náš někam patří. A pokud hledáme, tak se dřív nebo později každý dozvíme, kam patříme :)

10.02.2022

Nejdůležitější na světě je kouzelné jablko Nejdůležitější na světě je kouzelné jablko Petra Braunová

Kniha, která dětem dokáže říci, proč je fantazie dobrá, proč je důležitá, a že představovat si není vůbec špatné. Naopak, tento příběh Vás zavede do světa snění, které se rázem změní v napínavé dobrodružství končící u toho, co je pro nás všechny nakonec nejdůležitější. Tuhle knihu hluboko ukládám do své paměti a těším se až přijde ta chvíle, kdy si ji se synem přečteme. Opět děkuji Petře za krásný příběh s hlubokou dávkou citů a slov mezi řádky. Jste skvělá!

10.02.2022 5 z 5