Úplně poslední velký zlý vlk

Úplně poslední velký zlý vlk https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/496632/bmid_uplne-posledni-velky-zly-vlk-Byp-496632.jpg 4 18 6

Vlk číhá v lese na něco (nebo spíš někoho) k snědku. Když narazí na malou holčičku v červeném, zařve, aby ji náležitě polekal. Jenže ona se nelekne ani trochu. Obrázková knížka o tom, že velcí zlí vlci už dávno vyšli z módy...

Literatura světová Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Albatros (ČR)

Le dernier des grands méchants loups

bibi.r
20.07.2023 3 z 5

(SPOILER) Pro děti 3+

To bylo docela fajn :D. Holčička potká vlka a ... seřve ho :D. Evidentně je holka trošku od rány, ale ostatním dětem je pro smích, protože je malá. Jenže ona by si s nimi fakt hrozně moc chtěla hrát. Naštěstí si kamaráda udělá z výše jmenovaného vlka :) a to je taky super.
Ilustrace se nám líbily.

ještěrka38
14.11.2022 3 z 5

Pěkné obrázky a s knihou se dá pracovat při besedách s dětmi. Ale je pravda že za tu cenu bych ji nekoupila.

hippiesak
23.09.2022 3 z 5

Hele, jako fakt někdo dá v knihkupectví 3 stovky za obrázkovou knížku, která obsahuje text na max. 5 minut čtení? Jako fakt jo? Knížka je to pěkná, obrázky jsou vtipné a samotný příběh také, ale je to fakt na max. 5 minut. Za "pade" jako dárek OK, možná kilčo, ale za necelý tři kila je někdo úplně mimo :)

TerJac
02.08.2022 4 z 5

(SPOILER) Kniha mě nápadem hodně oslovila a nabídla mi možnost k další práci s dětmi. Jen jednu hvězdu ubírám, protože mne dost zklamal konec. Pochopila jsem, že jde o možnost toho, jak novodobě zpracovat klasický příběh obyčejného vlka v lese, který již tak neděsí jako kdysi. Ale stále si myslím, že vlk jako takový (s vyceněnými tesáky) by děti vylekal také, a nemusela se do toho míchat postava upíra. Nicméně, jak už jsem psala výše, mi kniha vnukla nápad na další práci a myslím, že není úplně marná :)

Atlantis
09.07.2022 3 z 5

Hodně zbytečná kniha, dost se mi zdálo, že jde o sbírku stripů. Přečteno máte za pět minut, když si hodně prohlížíte (velmi jednoduché) obrázky. Sami se rozhodněte, jestli vám za to ty peníze stojí.

muchomurka
25.06.2022 5 z 5

Skvělá. :) Moc se mi líbily ilustrace, ty jsem si užívala. Příběh sem tam slabší, ale ne tolik, aby mi to vadilo. A ocenila bych ucelenější závěr, ale co už.
I Bambulce se knížka líbila, četly jsme ji hned několikrát a určitě ještě budeme.

Jean Leroy
francouzská, 1975
2018  83%Pusinky pro velkého zlého vlka
2019  84%Velký zlý vlk je nemocný
2018  76%Kdo vyleká velkého zlého vlka?
2022  74%Úplně poslední velký zlý vlk