tereija tereija komentáře u knih

Věc Makropulos Věc Makropulos Karel Čapek

Nenávidím divadelní hry, ale toto dílo...naprosto mi to vyrazilo dech, potřebovala jsem číst dál a dál. Byla jsem tímto dílem fascinována, především zjištěním, že nesmrtelnost není takovou výhodou, jakou se může jevit. Pan Čapek mě nikdy nezklame. A už se taky chystám do divadla:-)

18.06.2016 5 z 5

Doručovací služba čarodějky Kiki Doručovací služba čarodějky Kiki Eiko Kadono

Kiki je moje filmová srdcovka. Kniha je must have pro fanoušky filmu. Milé, usměvavé, sem tam napínavé. Ilustrace nehodnotím.

12.05.2024 5 z 5

Hledej a najdi: Divy světa Hledej a najdi: Divy světa Gérald Guerlais

Rozhodně složitější Hledej a najdi. Dítěti i dospělému to zabere delší dobu, než se všechno najde. Doporučuji.

26.01.2024 4 z 5

Najdi mé oblíbené věci Najdi mé oblíbené věci kolektiv autorů

Jednoduché, pro mensi deti 3-4roku.

26.01.2024 5 z 5

Teddy Teddy Guojing

Dojemný komiksový příběh. Úžasná ilustrace.

12.10.2023 5 z 5

Úterní ženy Úterní ženy Monika Peetz

Oddechové čtení. Četlo se to rychle.

30.10.2020 3 z 5

Vítěz bere všechno Vítěz bere všechno Kate Denton

Oddechovka. Člověk u toho nemusí moc přemýšlet. Doporučuji.

20.09.2020 4 z 5

Temný ráj Temný ráj Patrick Ness

Příběh je hodně napínavý a plný zvratů. Doporučuji

29.11.2018 4 z 5

Žaloba Žaloba Bandi

Doporučuji.

02.10.2018 5 z 5

Stará dáma vaří jed Stará dáma vaří jed Arto Paasilinna

Usměvavé, napínavé (tak bude zabita nebo zabije?), avšak místy jsem se musela do čtení nutit.

04.11.2017 3 z 5

Láska v Provenci Láska v Provenci Bridget Asher (p)

Po přečtení této knihy se chci přestěhovat do Provence (teda to jsem chtěla i před tím). Byla jsem vtáhnuta do děje, ukápla mi slza a na konci jsem pocítila spokojenost. Oddechové čtení, které se do těchto (za dva dny) letních dnů hodí. Vřele doporučuji.

19.06.2016 4 z 5

Jedenáct minut Jedenáct minut Paulo Coelho

Tuto knihu řadím mezi mé nejoblíbenější knihy. První kniha, u které jsem si moc přála, aby dopadla happyendem. Mám ráda myšlenky, které se objevují v autorových knihách. Vždy uvnitř mě něco zanechají. Doporučuji.

18.06.2016 5 z 5

Se šarmem Pařížanky Se šarmem Pařížanky Ines de La Fressagne

Miluji Francii a francouzský styl. Knížka se mi vizuálně moc líbila, rady na oblékání a líčení byli inspirující. Je pravda, že tyto rady můžu najít i na internetu. Samozřejmě, že tady je to na jednom místě a ještě přidané obrázky. Druhá část naprosto zbytečná.

18.06.2016 4 z 5

101 způsobů jak zabít svého šéfa 101 způsobů jak zabít svého šéfa Graham Roumieu

Prolistováno. Graficky pěkně zpracované, nenásilné mému oku. Avšak to už vícekrát nemusím držet v ruce.

18.06.2016 3 z 5