Tanaka T. Tanaka T. komentáře u knih

Prohnaný Prohnaný Kevin Hearne

Slušná jízda. Líbilo. Není, co dodat.

30.04.2016 4 z 5

Dvanáctka Dvanáctka Justin Cronin

Souhlasím s komentářem níže od Lidudu, Dvanácka je jiná než Přechod a někomu to možná nesedlo, ale mně se kniha líbila možná ještě o chloupek více, protože jsem nezaregistrovala, že bych se u nějaké pasáže nudila a chtěla už přeskočit dále, přičemž u Přechodu se mi to na pár místech stalo. Na třetí díl se docela těším.

26.03.2015 4 z 5

Krev polobohů Krev polobohů Rick Riordan

Přečteno v listopadu v angličtině (taky jsem se nemohla dočkat), ale teď se už zase těším, až to vyjde česky, aby si to mohl přečíst i zbytek rodiny.

25.12.2014

Pohádky severní noci Pohádky severní noci Miloš Malý

Nejoblíbenější pohádky mého dětství. Možná to bude znít jako rouhání vůči české klasice, ale kam se na ně hrabou Němcová s Erbenem. Také se mi líbil ústřední příběh celé knihy, kdy se kormorán vsadí s kajkou, že získá její peří, pokud vydrží celou noc až do východu slunce neusnout. A právě aby oba ptáci neusnuli, vypráví si pohádky ze všech zemí severu. Nedávno jsem navíc knihu četla svému synovci a myslím, že se mu také líbila.

12.09.2014

Vize budoucnosti Vize budoucnosti Timothy Zahn

Druhý díl ještě o chlup lepší. Vlastně podle mého jeden z nejlepších SW románů.

04.06.2014 5 z 5

Přízrak minulosti Přízrak minulosti Timothy Zahn

Vyzrálejší než první Zahnova SW Trilogie. Protože jsem fanynka Luka a Mary, nemůžu hodnotit jinak než kladně.

04.06.2014 4 z 5

Díry aneb Tajemství Zeleného jezera Díry aneb Tajemství Zeleného jezera Louis Sachar

Nejdřív jsem viděla film, a protože byl hodně dobrý, usoudila jsem, že si musím přečíst i knížku (zastávám názor, že v 99 % je kniha vždycky lepší než film). Knihu jsem četla nejprve anglicky, než jsem zjistila, že ji máme v knihovně i česky. Pak tedy ještě jednou s trochu lepším požitkem i prožitkem. V tomto případě se navíc kniha a film nádherně doplňovaly a já jsem se při čtení nejednou přistihla, že si mám před očima herecké představitele.

04.06.2014 4 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Ještě o stupeň horší než první díl. Dočetla jsem s obrovským sebezapřením. A pak jsem se, já kr☆va, koukla ještě na ten třetí. Ale tam už jsem řekla ne. To je snad poprvé, co jsem vděčná, že jsem si nekoupila nějakou knihu (měla jsem naštěstí pouze půjčeno).

29.04.2014 1 z 5

Seznam přání Seznam přání Eoin Colfer

Příběh sice předvídatelný, ale docela zábavný. Celkem příjemně jsem si s ním ukrátila jedno nedělní odpoledne.

29.04.2014 3 z 5