Díry aneb Tajemství Zeleného jezera

Díry aneb Tajemství Zeleného jezera https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37653/mid_diry-aneb-tajemstvi-zeleneho-jezera-9Bs-37653.jpg 4 57 13

Tábor u Zeleného jezera je určen k nápravě obtížně vychovatelných chlapců. O co však u vyschlého jezera skutečně jde? Dramatický příběh jednoho z nejvýznamějších současných autorů literatury pro děti a mládež.

Literatura světová Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

Holes , 1999

mareksevc
14.10.2023 5 z 5

na tuto knihu som si spomenul asi po 15tich rokoch ked som ju mal požičanú z knižnice znova som sa ku nej vrátil a musim povedať že nestratila nič zo svojej atmosfery, je trošku zidealizovaná rovnako ako všetky staré dobré spomienky :-)

helcavo
03.11.2021 3 z 5

Četla jsem tuto knihu v anglickém podání a musím napsat, že ačkoliv mě příběh poměrně bavil, moc nadšená jsem z knihy nebyla. Tím, jakým způsobem je příběh napsán na mě působí dojmem, že je určen spíše pro mladší čtenáře. Na druhou stranu, situace, které se v příběhu odehrávají mi nepřipadají přiměřené k tomu, jakým stylem a pro koho je to napsáno. Kniha opravdu není špatná, ale tato nesrovnalost mě při čtení častokrát zarážela.

Zuzunda
29.12.2020 5 z 5

Četla jsem ji kdysi a teď znova. I pro dospělé je to napínavé oddechové čtení :)

AntonieK.
02.04.2020

Zápletka - naprosto fádní. Postavy nepromyšlené a nudné. Děj? Předvídatelný už od prvního řádku.

knihoun
24.11.2019 5 z 5

četla jsem to v dospělosti a vůbec mi to nevadilo. perfektně propojený napínavý příběh s morálním poselstvím. Film jsem taky viděla a líbil se mi.

Sandalkar
01.04.2018 4 z 5

Super knizka, kterou rozhodne doporucuji i dospelakum. Obdivuji styl psani autora, je usporny, ctivy a barvity. Pribeh srozumitelny a soucit s hlavnim hrdinou nabyva cestou dal nasile. A kdyz si vecer date sprchu, budete sakra vdecny, ze na umyti hlavy nemate jen ctyry minuty. Parada.

Tanaka T.
04.06.2014 4 z 5

Nejdřív jsem viděla film, a protože byl hodně dobrý, usoudila jsem, že si musím přečíst i knížku (zastávám názor, že v 99 % je kniha vždycky lepší než film). Knihu jsem četla nejprve anglicky, než jsem zjistila, že ji máme v knihovně i česky. Pak tedy ještě jednou s trochu lepším požitkem i prožitkem. V tomto případě se navíc kniha a film nádherně doplňovaly a já jsem se při čtení nejednou přistihla, že si mám před očima herecké představitele.

AnonymniAnonym2
24.03.2014

Kniha mě velice nadkchla a i při čtení jsem cítil to sucho v puse. Knihu velice doporučuji všem čtenářům jak maldým tak i starším. Byla velmi poučná a dokonce tento tábor existuje i v realitě !

tonyhavlicekcom
26.02.2014 5 z 5

Toto je přesně ta kniha do které se začtete a začínáte ztrácet pojem o čase, i film byl velice napínaví herci se strašně podobají postavám v knize. Knížka byla taká velice vtipná a zábavná. Knížku určitě doporučuji.

adelinka
27.06.2013 4 z 5

kniha ma chytila, keby som ráno nevstávala do práce, tak do rána čítam, takto mi trvalo prečítanie dva dni.....

Kimmie
16.04.2013 5 z 5

Tuto knihu jsem četla ještě jako dítě a ještě teď na ni ráda vzpomínám. Příběh byl promyšlený, měl jak se říká šmrnc. Nikdy nebylo člověku prozrazeno až moc, tím mě kniha držela. Celé to bylo zajímavé a napínavé. Rozhodně ji mohu doporučit ;-)

Teru
06.01.2013 4 z 5

Knihu jsem četla, protože to byla naše povinná četba na angličtinu. Musím přiznat, že jsem si nejdříve myslela, že to bude nezáživný příběh spíše pro chlapce, ale hned po pár prvních kapitolách mi bylo jasné, že to bude naprosto odlišné. Skvělá kniha, která vždy udržuje čtenářovo napětí a tím pádem ho stále nutí číst dál.

Milf
08.05.2012 4 z 5

I stejnojmený film Díry (2003) lze doporučit. Potěší i účast Sigourney Weaver a Jona Voighta.

zfilmováno dětské tábory parta dětí dětská dobrodružství pro chlapce nápravný tábor

Louis Sachar
americká, 1954