Přízrak minulosti

Přízrak minulosti

Impérium je na pokraji totálního zhroucení. Přesto mu ještě zbývá jedna poslední možnost ovládnou galaxii. Nejprve je zosnován zákeřný plán, který může zničit Novou republiku v krvavé lázni genocidy a občanské války. Poté přichází šokující zpráva, že velkoadmirál Thrawn – nejprotřelejší a nejnemilosrdnější válečník historie – povstal z hrobu, aby vedl Impérium k dlouho předpovídanému vítězství. Han a Leia zahajují zoufalý závod s časem, aby vytrhli Novou republiku ze spárů dvou strašlivých hrozeb – jedné vnitřní a druhé vnější. Mezitím se Luke spojuje s Marou Jade, aby se pokusil vypátrat záhadnou loď s posádkou klonů. Ale nejnebezpečnější ze všech jsou však ti, kdo číhají v temných úkrytech a kují děsivý plán, který má z Impéria a Nové republiky učinit jejich loutky. Cenou Hugo ověnčený autor Timothy Zahn se triumfálně vrací do vesmíru Hvězdných válek v prvním svazku dvoudílné série Ruka Thrawnova, v níž musí Nová republika čelit svému doposud nejnebezpečnějšímu nepříteli – mrtvému imperiálnímu válečnému lordovi....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26686/prizrak-minulosti-Tka-26686.jpg 4.459

Star Wars - Ruka Thrawnova (1.)

Specter of the Past (1997)

Romány, Sci-fi
Vydáno:, Egmont (ČR)

DarthSoren

O kapku slabší než původní Thrawnova trilogie, možná i proto, že sice hlavní protagonisté nemají tušení, co je a co není pravda, ale vy víte co se děje a tím pádem to nejhlavnější překvapení není překvapením (pro vás). Stejně je to ale velice nadprůměrná kniha, je zde víc pletichaření a politiky než v Thrawnově trilogii, já mám ale propracované politické pozadí v knihách SW rád. Takže za mě 5 hvězdiček.

hanak_v_exilu
20.10.2017

Na Hvězdné války je tam podezřele málo války. Nabízí se srování s vynikající trilogií Thrawn, ale až na některé postavy spolu knihy moc společného nemají. Přízrak minulosti je méně o bitvách a strategii, a více o manipulování, machinacích a politikaření. A také o pátrání. Bohužel i přestože je příběh napínavý a čtivý, Timothy Zahn mu nevtiskl onu atmosféru osudovosti, díky níž se jeho knihy téměř přiblížily filmům.

Tanaka T.
04.06.2014

Vyzrálejší než první Zahnova SW Trilogie. Protože jsem fanynka Luka a Mary, nemůžu hodnotit jinak než kladně.