Pohádky severní noci

Pohádky z Dánska, Švédska, Norska, Finska a Islandu, které si jedné severní noci vypráví kajka s kormoránem, jsou příběhy o moři, námořnících, rybářích, čarodějnicích, nebezpečných trollech a strašidlech, ale také o zachráněných princeznách a silných junácích.

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/192348/pohadky-severni-noci-so6-192348.jpg 4.43
Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno, Albatros (ČR)

Kniha Pohádky severní noci

Květinka008
08.06.2017

Pohádky v mnohém neotřelé a pro český kontext neobvyklé, některé zaujmou, jiné méně... V některých se opakují stejné motivy jako v českých pohádkách (mluvící pomáhající zvířata, macechy, zlé postavy, hloupý "Honza", líný Lars, odněkud se objevené/vylíhnuté děti). Vyloženě severských motivů tam až tolik není. Ale četly se moc hezky! Nejvíc mě zaujala pohádka o Líném Larsovi, kdy se u princezny najednou objeví miminko a přišla k němu těžkoříct jak, když jen pokřikovala na Larse z okna ;-)

Tanaka T.
12.09.2014

Nejoblíbenější pohádky mého dětství. Možná to bude znít jako rouhání vůči české klasice, ale kam se na ně hrabou Němcová s Erbenem. Také se mi líbil ústřední příběh celé knihy, kdy se kormorán vsadí s kajkou, že získá její peří, pokud vydrží celou noc až do východu slunce neusnout. A právě aby oba ptáci neusnuli, vypráví si pohádky ze všech zemí severu. Nedávno jsem navíc knihu četla svému synovci a myslím, že se mu také líbila.