t.adm t.adm komentáře u knih

Útek z tábora 14 Útek z tábora 14 Blaine Harden

Děsivé, smutné. Nutné přečíst.

15.06.2018 5 z 5

Tíha vesmíru Tíha vesmíru Jennifer Niven

Milá lovestory pro teenagery, která se čte lehce a rychle. Moc mi ale neseděla postava Libby – její chování bylo pro mne málo uvěřitelné (scéna s fialovými bikinami; sebevědomí v pubertálním věku a s nadváhou). Vadil mi i onen přístup k váze – samozřejmě může každý vypadat tak, jak on sám chce, ale zrovna s tloušťkou mohou souviset zdravotní problémy – takže si myslím, že by přístup „vážím 130 kilo a jsem spokojená“ neměl být být brán na lehkou váhu – hlavně v dospívajícím věku. U Jacka mi připadalo uvažování více holčičí, ale jinak jeho postavu považuji za nejlepší. Doporučuji jako milou oddechovku.

27.05.2018 3 z 5

Smršť Smršť Johan Theorin

Kniha se četla dobře, snad poprvé jsem si při četbě "užila" popisy krajiny a prostředí, atmosféra studeného severu na mne dýchala z každé stránky. Příběh se vyvíjel slibně, duchařské prvky a několik dějových linek, které se později vzájemně propletly mne bavily. Někdy jsem si říkala, že by kniha mohla být útlejší - ovšem nejvíce by to odnesly popisy Ölandu - a to by byla škoda, protože tahle kniha není o honbě za vyřešením záhady (zápletka opravdu lehce pokulhává), ale je o krátkém pobytu na aluddenském statku spolu s ostatními hrdiny.

06.02.2018 3 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Nevím jak tuto knihu ohodnotit, protože ji přece jen nelze srovnávat s normálními knihami, jedná se o jakýsi doplněk k obrovskému příběhu. Kouzelnické pohádky byly pěkné, fantazie autorky pracovala na plné obrátky, za to klobouk dolů a je fajn, že se autorka do Bajek nebo i Famfrpálu v průběhu věků pustila. Nicméně všechny pohádky až zas tak oslňující nebyly a nevím, zda bych z nich jako malý kouzelník byla nadšená. Na oddech nebo pro fandy Harryho ale budou. :)

06.02.2018

Stará láska Stará láska Elke Heidenreich

Takové milé čtení, které neurazí, ale ani nenadchne. Bylo zajímavé vidět pohledy na věc obou manželů, jak každý z nich lpěl na něčem jiném. Akorát celkově mi kniha přišla "o ničem", konec se mi nelíbil...Jinak napsáno, z pohledu do života dvou staříků se dalo vytřískat mnohem víc. Ale jako úsměvná oddechovka postačí :).

01.02.2018 3 z 5

Muzeum prazvláštních věcí Muzeum prazvláštních věcí Alice Hoffman

Až na ten konec (fakt se mi nelíbil) mě čtení bavilo a příběh byl fajn, až na některé přeslazené části, cca na 3,5*. Bohužel zde bylo mnoho stylistických chyb, věty kolikrát nedávaly smysl, střídal se úplně nesmyslně přítomný a budoucí čas, některé věci byly příliš překombinované, některé by naopak mohly být rozvinuté více, styl psaní za 2*. Velmi chválím, za nastínění témat, jako byl přístup k dělníkům, ženským právům a ke "zrůdám".... Protože největší zrůda celého příběhu vypadala úplně normálně.

01.02.2018 3 z 5

Café Hyena (plán vyprovázení) Café Hyena (plán vyprovázení) Jana Beňová

Asi musím na knihy tohoto stylu dozrát, ale čtení mě nebavilo a těšila jsem se na konec. Knihu si určitě přečtu ještě jednou a po čase, pak zhodnotím znovu.

27.06.2017 2 z 5

Jak to vidí Milo Jak to vidí Milo Virginia Macgregor

Taková....milá kniha. Velmi zajímavý je pohled dítěte na "dospělácké" věci, například to, jak si kvůli mamince myslel, že se tatínkova přítelkyně jmenuje Coura :D ... Byly zde moc krásné myšlenky, zajímavý a celkem i neobyčejný příběh :). Ale celkově jsem čekala jiné vyústění situací, dalo ze z toho vytřískat víc... Konec mne dost zklamal.

28.04.2017 3 z 5

Rudá volavka Rudá volavka Jason Matthews

Kniha měla velmi dobrý nápad, líbil se mi moc konec (co se týče agentur i soukromých vztahů). Ale připadal mi příliš dlouhý. Také byl příliš detailní popis Školy pro volavky a jejich výcviku, či některé "romantické" scény. Kniha má být nejspíš i jakýmsi varováním před východem. Ale přesto mi pořád něco vadilo, připadalo mi to stále dokola, klišé ve vztahu hlavních hrdinů. Průměr.

19.03.2017 3 z 5

Tajemný hrad v Karpatech Tajemný hrad v Karpatech Jules Verne

První půlka knihy mne nebavila vůbec, druhá byla už o něco zajímavější, ale pořád nic extra. Rozsáhlé popisy krajiny, někdy i předvídatelné situace. Člověk u ní nemusel moc přemýšlet, pohodová oddychovka po náročném dni. Za mě dvě hvězdičky.

24.05.2016 2 z 5