syskas syskas komentáře u knih

V podstate som celkom v poriadku V podstate som celkom v poriadku Gail Honeyman

Nádherná kniha. Vtipná, smutná. Krásna premena Eleanor a priznanie a pochopenie toho, čo sa stalo. Lebo bez toho by to ďalej nešlo...

28.09.2018 5 z 5

V cudzej koži V cudzej koži Karin Alvtegen

Výborná kniha, aj pokračovanie si viem predstaviť...

19.09.2018 5 z 5

Na cestě Na cestě Jack Kerouac

Táto kniha je naozaj "jízda". Výstižnejší názov ani nemôže mať.

25.08.2018 5 z 5

Krvilačné tety a iné zvery Krvilačné tety a iné zvery Saki (p)

Vtipné, trefné, výstižné. Nechce sa veriť, že poviedky majú viac ako 100 rokov. Ľudia sa za ten čas vôbec nezmenili :-).

06.08.2018 5 z 5

Prebuď sa! Prebuď sa! Daniela Peleščáková

Oddychovka, ľahko predvídateľné, občas niektoré veci neboli úplne domyslené a nemali logiku, ale v tomto druhu literatúry to nie je prekážkou.

02.08.2018 3 z 5

Baba Jaga Baba Jaga Kvetoslava Vanerková

Prečítala som v noci. Pre istotu dva razy. Pri prvom čítaní - parádna rozprávka pre dospelákov. Pri druhom - keďže mám mierne sebakritické sklony - som pochopila, že som tam. Priamo v tej knihe. A nie raz. A tak som sa pri druhom čítaní bavila ešte lepšie. Veď som za hviezdu.
Táto kniha je úplne iná Kvetka. Úplne iný level. O kus vyšší. Výborný.
Ilustrácie sú krásne. Aj vďaka nim je táto kniha umeleckým dielom.
P.S. Jediné, čo mi tam fakt chýbalo, je obrázok žuvačky Pedro.

26.07.2018 5 z 5

Neviditelná oběť Neviditelná oběť John Sandford (p)

Obľúbila som si tohto autora aj detektíva. Jeho príbehy sú vždy dobrá voľba.

19.07.2018 4 z 5

Cukríkový test Cukríkový test Walter Mischel

Veľmi zaujímavé čítanie. Len škoda, že miestami je to až príliš odborné a laik sa tak trochu stráca.

16.07.2018 3 z 5

Oběť v pasti / Nečekaná oběť / Tajná oběť Oběť v pasti / Nečekaná oběť / Tajná oběť John Sandford (p)

Čim viac príbehov s Davenportom som prečítala, tým viac sa mi páčia.

14.07.2018 5 z 5

Tichá oběť / Ledová oběť / Noční oběť Tichá oběť / Ledová oběť / Noční oběť John Sandford (p)

Davenport je vždy dobrá voľba.

01.07.2018 5 z 5

Přirozené příčiny Přirozené příčiny James Oswald

Zaujímavá kombinácia detektívky a hororu. Škoda, že nevyšli ďalšie diely.

17.06.2018 4 z 5

Podstata všetkých vecí Podstata všetkých vecí Elizabeth Gilbert

Zaujímavá kniha a krásne ilustrácie. Občas dej strácal na tempe, mala som chuť preskočiť pár strán, ale potom sa to znova rozbehlo.

09.06.2018 4 z 5

Prv ako vás zabijú Prv ako vás zabijú Giuseppe Fava

Ťažké čítanie, krásny naturalistický román.

03.06.2018 5 z 5

Poslední kabriolet Poslední kabriolet Anton Myrer

Nádherná výpoveď generácie, ktorá prežila 2.svetovú vojnu.

28.05.2018 5 z 5

Problém na každé riešenie Problém na každé riešenie Kerstin Gier

Výborná oddychovka.

12.05.2018 5 z 5

Noc nad oceánem Noc nad oceánem Ken Follett

Vzhľadom na to, že jeden web neoprávnene používa naše profily a komentáre ku knihám, som sa rozhodla nehodnotiť slovne žiadne knihy. Ukážka tu:

11.03.2018 2 z 5

Hlava 20 Hlava 20 Juraj Gago