Medzi levmi

Medzi levmi https://www.databazeknih.cz/img/books/59_/59659/medzi-levmi-59659.jpg 3 21 5

Ellis, Američan, je tajný agent CIA, Jean-Pierre, francúzsky lekár, je oduševnený komunista. Dvaja muži stojaci na opačnej strane studenej vojny majú niečo spoločné – lásku k mladej sebavedomej Angličanke Jane. Keď sa za dramatických okolností skončí vzťah Ellisa a Jane, Jean-Pierre využije situáciu, ožení sa s ňou a spolu odchádzajú do Afganistanu. Liečiť chorých však nie je jediným poslaním Jeana-Pierra. V prostredí drsnej krajiny a nezmyselnej vojny sa osudový trojuholník stretáva znovu. Všetci traja sa ocitnú v spleti osobných vášní, politických intríg, vzrušujúcich odhalení a trpkých sklamaní. Pod vplyvom nových skutočností sa musia rozhodnúť, akým smerom sa bude ich život uberať. Útek Ellisa a Jane cez drsné pohorie Nuristanu je plný napätia a dobrodružstva, ale aj lásky a nenávisti. Follettov román Medzi levmi je nielen napínavým trilerom, ale aj výborným psychologickým ponorom do duší ľudí v nebezpečnej, extrémnej situácii...... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

Lie Down with Lions , 1985

Igor1311
29.03.2019 5 z 5

Kniha tu má celkom priemerné hodnotenie, aj ked celkom nechápem prečo. Studená vojna je jedným z Follettových najčastejších motívov a už tradične perfektne spracovaná téma. Vynikajúci opis Afganistanu, jeho doslova drsnej prírody a ešte drsnejších ľudí, hlavne chlapov. Dosť verne opísaný stret dvoch tajných agentov dvoch znepriatelených strán, možno trocha škoda toho konca, ktorý mi prišiel tak troch málo možný. Avšak celkový dojem to neskazilo a knihu musím hodnotiť veľmi pozitívne.

syskas
01.03.2018 2 z 5

Vzhľadom na to, že jeden web neoprávnene používa naše profily a komentáre ku knihám, som sa rozhodla nehodnotiť slovne žiadne knihy. Ukážka tu:

guru
20.03.2014 1 z 5

Dej navťahujúci, prostredie nesympatické, nedozvedel som sa žiadne zaujímavosti, od začiatku som počítal strany a tešil sa na koniec.

lusila
03.02.2014 5 z 5

Výborná kniha, číta sa jedným dychom, len škoda toho romantického záveru, akosi mi k toľkým akčným scénam nesedel.

Renava
29.12.2011 5 z 5

Toto je druhá kniha, ktorú som doteraz čítala na tému okupácie Afganistanu Rusmi, prvá bola Tisíc žiarivých sĺnk od Hosseiniho (a tú doteraz u mňa nič neprekonalo), napriek tomu - naozaj výborné čítanie, ktoré má spád, nechýba politická zápletka, trochu romantiky (či skôr erotiky) a "drive", ako všetko od Folletta.

Afghánistán

Ken Follett