Přirozené příčiny přehled

Přirozené příčiny
https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/174577/bmid_prirozene-priciny-174577.jpg 3 28 28

Inspector McLean série

1. díl

Před šedesáti lety byla brutálně zavražděna mladá žena – vnitřní orgány jí byly vyňaty a tělo zohaveno. Dosud ležela v zazděné podzemní komoře. Pro edinburskou policii není šedesát let starý případ prioritní, ale detektiva inspektora McLeana pronásleduje rituální vražda mladé dívky i šest osobních předmětů pečlivě rozmístěných okolo těla. Edinburg zasáhne vlna křiklavých krvavých vražd – každá další je nápadně podobná té předchozí – a začíná se objevovat stále totéž jméno. Čím hlouběji se McLean noří do případu, tím častěji se musí ptát, kolik náhod se může sejít, a uvědomuje si, že ta nejabsurdnější odpověď je možná ta jediná správná... Přirozené příčiny zahajují novou, elektrizující řadu detektivních románů. Příznivci Iana Rankina, Petera Jamese a Stuarta MacBridea si dílo Jamese Oswalda zamilují.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Jota
Originální název:

Natural Causes , 2012


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Přirozené příčiny. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (15)

PeM
15.09.2021 3 z 5

Tak, ne, že bych si z toho sedla na zadek, zase na druhou stranu - zas tak špatné to taky nebylo. Závěr krapet přitažený za vlasy, jinak to ušlo.

trudoš
29.01.2019 3 z 5

Docela fajn okultní detektivka. V mnohém mi to připomnělo lepší britské kriminální seriály, jež si umí vyhrát nejen s výběrem postav hlavních, ale i vedlejších, díky čemuž perfektně vyniká tamější kolorit. A kdyby si James Oswald ještě trochu líp pohrál se zápletkou, bez problému by se podle mě dokázal probojovat i mezi žánrovou první ligu, za níž aktuálně kope Ben Aaronovitch. O sympatické hrdiny totiž autor rozhodně nouzi nemá, a je vážně zábavné sledovat jejich vyšetřovatelské peripetie, když se musejí potýkat s něčím, co jim hlava nebere. Jen to trvá moc dlouho - zatímco čtenáři je už tajenka známá, detektivové stále tápou, a moc tomu nepomáhá ani překombinovaná konstrukce zločinu, která je ale v jádru prostinká. Příliš mnoho dějových linií se tak nuceně cpe do jednoho konkrétního řešení, přičemž to nemá jiného smyslu, než dostát hodnověrnému alibi všem vedlejším odbočkám. Vůbec přitom nekritizuji hororový motiv, ten pro mě byl spíš příjemným zpestřením jinak rutinního řemesla.


syskas
17.06.2018 4 z 5

Zaujímavá kombinácia detektívky a hororu. Škoda, že nevyšli ďalšie diely.

všechny komentáře

Související novinky (1)

Knižní novinky (4. - 11. 9.)

02.09.2013


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Přirozené příčiny v seznamech

v Přečtených35x
v Doporučených1x
v Knihotéce51x
v Chystám se číst15x
v Chci si koupit3x
v dalších seznamech1x

Štítky knihy

Skotsko

Autorovy knížky

James Oswald
skotská, 1968
2013  66%Přirozené příčiny