svickop svickop komentáře u knih

Balistika Balistika Beat P. Kneubuehl

Na začátek je stručné zopakování základů fyziky a na to se nabaluje další. Pro opravdové šťouraly jsou tu i diferenciální rovnice, ale upozorňuji, že ty se hodí jen pro pistolové náboje a do 50-ti metrů. Pokud někoho zajímají výkonné puškové náboje, má smůlu a na konci knihy jsou uvedeny balistické tabulky pro vybrané náboje. Jinak ve vydání Naše vojsko 2004 je tisková chyba na str. 61, a to v popisu koeficientů pro Heydereichovy rovnice. Kniha jinak obsahuje spoustu grafů, náčrtků a fotografií a doporučuji každému, kdo by chtěl něco vědět o nábojích a jejich konstrukci, o chování střely za letu, při jejím dopadu na cíl a případném odrazu. Jen mi možná přijde zbytečně obsáhlá kapitola o vyhodnocení přesnosti střelby - prostě statistika a pravděpodobnost.

Vojenský a policejní odstřelovač Vojenský a policejní odstřelovač Mike R. Lau

Z knihy je jasně patrno, že její autor je puškař a dělá na zakázku kvalitní flinty, dokonce se v knize můžete dočíst, že se omlouvá za zpožděné objednávky. Ale k věci. Chcete se naučit střílet? Něco málo vědět o základních nábojích, základy vnější a terminální balistiky? Je pro Vás záměrná osnova Mil-Dot španělská vesnice a nevíte jak předsadit za větru nebo na pohybující se cíl? Tahle kniha Vám řekne, jak nato. Zbytek je na vás.

21.03.2015 4 z 5

Pěchota útočí Pěchota útočí Erwin Rommel

Tuto knihu by si měl přečíst každý, koho zajímá válečná historie, o to zajímavější je tato kniha, že pojednává o 1. sv. válce, o které je toho napsáno dost málo. A ještě jinak: zajímá Vás, co dělal Rommel za 1. sv. války? Taktika, vylíčení bojů, problémy, přesuny a detailní rozebrání a vyhodnocení po každé kapitole během jeho aktivního vojenského tažení. Právě proto ve 30. letech byla tato kniha zařazena jako učebnice taktiky na vojenské škole v Postupimi nedaleko Berlína.

Fimfárum Fimfárum Jan Werich

Werichova čeština... když už Vám ani tohle neřekne, jak úžasná je ta naše řeč a proč ji zachovat pro budoucí, tak už nevím....

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Saturnin? Buď tu bude milion komentářů, nebo žádný, protože tahle kniha je nepotřebuje. Kdysi v jednom rádiu se nad touto knihou rozplývala moderátorka a řekla: "Každý rok, kdy si nepřečtu Saturnina, považuji za ztracený." A měla pravdu.

21.03.2015 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Knize jsem se dlouhá léta vyhýbal, S-F nebyl a dodnes není můj žánr, nicméně jednoho dne jsem se odhodlal a nestačil jsem zírat. Určitě by tento román měl sloužit jako etalon kvality pro ostatní autory S-F.
6-ti dílný britský seriál jsem neviděl, ale chce to čas od času mrknout na Uložto, třeba se to tam zase objeví, než to budou muset smáznout. Co se týká americké filmové produkce, lidi, radím Vám dobře, nekoukejte nato, předejdete žaludečním potížím a infarktovým stavům. Kniha je kniha a tahle stojí zato!!!!

21.03.2015

Ďábelská garda Ďábelská garda George Robert Elford

Tuto trilogii jsem zhltnul během několika hodin, je to velice svižné čtení a pak následovala otázka, je to skutečně pravdivé? Proto jsem zavítal i na zahraniční fóra, kde řeší stejnou věc. Jen tam ovšem někteří šli skutečně do hloubky a zjišťovali, jaké plamenomety mohli mít, zda skutečně fungují tlumiče z bambusu a bláta a dokonce tam někdo vyšťoural i typ kluzáku, se kterým tam létali. Takže se přikláním k názoru, že tato trilogie má reálný základ.

21.03.2015