Suza007 Suza007 komentáře u knih

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

(SPOILER) Knížku jsem četla na doporučení a měla jsem jí dočtenou za jedno odpoledne. Zrovna nedávno jsem přemýšlela o tématu, o němž kniha pojednává, jak to musí být pro člověka těžké, když ne vlastní vinou dostane do vínku takový "dar". Jak je to vlastně strašně nefér, když i v případě, že se takový člověk ničím neproviní, tak na něm ta vina ulpívá. Je to hodně těžké téma a autorka ho pojala velmi čtivě a citlivě. Osobně mi byl hlavní hrdina vlastně sympatický, ačkoliv přiznávám, že jako matka bych se zachovala stejně jako Anna (možná s tím rozdílem, že by mi souseda bylo líto).

17.12.2022 4 z 5

Mnoho strak věští vraždu Mnoho strak věští vraždu Anthony Horowitz

První část ala Hercule Poirot mě vážně bavila, protože styl Agathy Christie byl hodně povedený. Druhá část mě tolik neoslovila, najednou tam bylo dvakrát tolik postav a podezřelých a ty dva příběhy, které se navzájem prolínaly, se mi trochu pletly. Navíc mi paní redaktorka nebyla úplně sympatická. Na závěr mě zklamalo odhalení obou vrahů (u jednoho případu bych si přála, aby byl vrahem někdo jiný, u druhého jsem moc nechápala motivaci k vraždě). Nicméně musím uznat, že čtivé to bylo velmi, nesrovnalostí v příběhu velmi málo a hlavně to bylo v mém oblíbeném pomalém stylu bez brutálního násilí. Milovníkům A. Christie mohu doporučit; ti, kdo mají radši Cartera, ať to radši ani neotvírají

25.03.2023 4 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Za mě je to taková slabší verze Případů Kim Stone od Angely Marsons, i dětství hlavní hrdinky je podobně laděné. Děj mi přišel takový dost nepravděpodobný a postavy se místy chovají opravdu divně. Nicméně napínavé to je, na odpočinkové čtení do vlaku nebo na dovolenou je to ideální.

07.01.2024 3 z 5

Vražda ve Večernici Vražda ve Večernici Anthony Horowitz

Příjemné čtení, ale nemůžu si pomoct, stejně jako u prvního dílu se mi víc líbila část s Atticusem (což je jistě tím, že miluji knihy Agathy Christie), zatímco Susan mi k srdci moc nepřirostla. Nicméně napsané je to parádně, celou dobu jsem byla zvědavá, kdo je vlastně vrah, a samozřejmě jsem se vůbec netrefila.

10.04.2023 4 z 5

Věštkyně Věštkyně Barbara Wood

Kniha mě dost zklamala, jiné od této autorky se mi líbily víc. Přišlo mi to málo propracované, některé věci nebyly dořešené a dořečené.

28.04.2018 3 z 5

Bledý snílek / Píseň úsvitu Bledý snílek / Píseň úsvitu Samantha Shannon

(SPOILER) Vlastně mě to docela bavilo. Obě povídky nás nechají lépe nahlédnout do povahy Paige, což oceňuji, protože v knížkách mi chování Paige nejednou připadalo dost nelogické. Asi víc mě oslovila Píseň úsvitu, která se časově odehrává po 3. díle série. Nemám moc ráda hrdiny, které nic nezaskočí a z každého zranění se do rána uzdraví. Tady je dobře vidět, že Paige trvá dost dlouho, než se vzpamatuje z toho, co zažila při svém věznění, a že to pro ni není vůbec snadné. Také jsem ocenila, že se opět trochu sblížila se Strážcem.

19.02.2024 4 z 5

Oživlý kámen Oživlý kámen Louise Penny

Musím říct, že tenhle díl mě trochu zklamal. Ano, vím, že autorka píše poněkud netradičním stylem, takovým pomalým a zaměřeným na emoce, přesto se mi většinou její knihy líbí, jak plynou, jak komisař uvažuje a jak nakonec všechno citlivě vyřeší. Žádné drasťárny a honičky – v pohodě. Jenže tady nic nedávalo smysl. Uvažování rodiny v centru dění mi přišlo tak nepravděpodobné – po dvaceti letech řešit, co mi kdysi řekl sourozenec nebo rodič, zabývat se tím a hýčkat si to jako doživotní bolístku... To jako vážně? Pak mě ještě překvapila jedna věc a to včely. Několik odstavců různě v knize se věnovalo poučkám o včelách (hrály totiž určitou roli v rozluštění případu), ale já myslela, že tyhle věci všichni znají. Přece každý ví, že včela může bodnou jen jednou a její žihadlo zůstává v ráně. Nebo ne?? Jo a motivace vraha mi přišla taky dost přitažená za vlasy. Celkově hodnotím tři hvězdičky – četlo se to dobře, autorka psát umí, styl se mi líbí, ale tentokrát tam na mě bylo příliš mnoho jen velmi těžko uvěřitelných událostí, postav a motivů.

03.08.2021 3 z 5

Ztichlý dům Ztichlý dům Jenny Blackhurst

Knížka mě bavila, byla napínavá a dobře napsaná. Člověk musí pořád přemýšlet, co se vlastně stalo a jak souvisí záblesky minulosti se současností. Nicméně závěr poněkud překombinový až neuvěřitelný a chování některých postav mi přišlo poněkud zvláštní a nekonzistentní. Pro mě příjemně strávené dvě odpoledne, ale vracet se ke knížce nebudu.

04.01.2019 3 z 5

Knížku jsem přečetla za jedno odpoledne a musím říct, že se to četlo dobře. Nicméně je to jen taková jednohubka - postavy ploché, děj překombinovaný a nepříliš nápaditý. Stojí za přečtení, ale člověk od toho nesmí moc očekávat.

25.12.2016 3 z 5

Svobodní bastardi Svobodní bastardi Jonathan French

Knihu jsem poslouchala jako audio a musím s povděkem kvitovat, že ho stejně jako první díl (a na rozdíl od druhého) skvěle načetl Pavel Soukup. Myslím, že to dalo knížce jednu hvězdičku navíc. Mně se moc líbilo, Kaňour byl skvělý, statečný a přitom citlivý. Jeho úhel pohledu se mi líbil nejvíc ze všech. Chápu výtky zmíněné v jiných komentářích, tenhle díl je trošku jiný a není tak krvavý a plný bojů, ale mně se právě proto líbil nejvíc.

22.07.2023 5 z 5

Malovaný dům Malovaný dům John Grisham

Musím říct, že mě takhle knížka trochu zklamala. Od Grishama jsem čekala něco trošku jiného. Ano, stále umí psát velmi dobře, ale téma mě nezaujalo a příběh mě nudil.

17.12.2016 3 z 5