Sutuscula Sutuscula komentáře u knih

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

Čapek: "Není to utopie, nýbrž dnešek". A dnešek je to bohužel i v roce 2022.

13.08.2022 5 z 5

Pohřbený obr Pohřbený obr Kazuo Ishiguro

Tahle knížka je zvláštní, jiná. Nečetla se lehko a přitom se od ní nedalo odtrhnout. Na pozadí mlhou zastřených střípků z artušovských legend se odehrává příběh ohromné lásky, která nabíjí energií.
I když je kniha snad ve všem jiná než ostaní Ishigurovy knihy, které jsem četla, přece je to v mnoha ohledech typický Ishiguro. Paměť a vpomínky, se kterými si ve svých knihách velmi rád hraje, se tentokrát staly ústředním tématem celé knihy. A stálo to za to. Stejně jako na ostatní jeho knihy tak nedokážu na Pohřbeného obra zapomenout ani měsíce po dočtení.

25.02.2020 5 z 5

Víš, co má v plínce myš? Víš, co má v plínce myš? Guido Van Genechten

Já osobně tu knížku nemusím a vždy ji schovám někde hluboko pod ostatní. Dcera ji ale jednou za čas objeví, vytáhne a celá šťastná volá " bobkýýý! Pečteme bobkýýý!", takže u dětí to úspěch má. A to je ostatně cílem. Co se odplenkování týče, nespoléhala bych, že knížka pomůže. Největší frajeři jsou totiž ti s bobkama v plínách. Ale stačí ji schovat a je po problémech ;).

08.10.2020 5 z 5

Mám tě ráda Mám tě ráda Astrid Desbordes

Kniha mě nadchla, tak jsem ji pořídila a od té doby s dcerkou čteme denně aspoň 3x :)

24.02.2020 5 z 5

Komturova smrt Komturova smrt Haruki Murakami

Velké zklamání. Kniha mohla být o třetinu kratší a nepochybělo by.

23.08.2019 1 z 5