SuperSojka SuperSojka komentáře u knih

Rok nekonečného strádání Rok nekonečného strádání Adam Rapp

Ke knize jsem měla ambivalentní vztah. Úplně si mě nepodmanila, na druhou stranu je třeba uznat, že autor je dobrý spisovatel s neuvěřitelně bohatou slovní zásobou a schopností vymýšlet neotřelé novotvary a slovní spojení, které ze sebe sype kulometnou rychlostí.

05.08.2017 4 z 5

Srdce temnoty Srdce temnoty Joseph Conrad

Knihu jsem četla až po shlédnutí filmu Apokalypsa a možná tím mé čtení bylo negativně ovlivněno a čekala jsem něco jiného. Myslím, že jsem celkem zkušený čtenář, který je schopen přelouskat cokoliv, ale tohle pro mě byla jedna z nejtěžších knih na čtení a čtenářský zážitek byl po poslední stránce rozpačitý. Každopádně obdivuju každého, kdo je na takové čtenářské úrovni, že si knihu vychutnal.

05.08.2017 3 z 5

Bratři Lví srdce Bratři Lví srdce Astrid Lindgren

Kniha, která je krásná v děství a okouzlí i v dospělosti. Téma je trochu vážnější, než u ostatních knížek této autorky. Srdcová záležitost.

04.08.2017 5 z 5

Egypťan Sinuhet Egypťan Sinuhet Mika Waltari

Ta kniha není špatná, ale proč ji mnoho lidí uvádí jako svoji nejoblíbenější knížku úplně nechápu...

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Výborný nápad, stylistika, dojemnost.

04.08.2017 5 z 5

Čtivě napsané, originální zápletka.

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Velmi zajímavě zvolená vypravěčka, která jako alkoholička má problémy si vzpomenout, co vlastně dělala a viděla. Nemožnost spolehnout se na vypravěče se mi líbila, knihu to pozvedá o jeden stupeň z průměru. Zklamala mě akorát závěrečná pointa, která se mi nezdá nijak originální. Slušné čtění na léto.

04.08.2017 4 z 5

Nebojte se Ameriky. Vyprávění nejen o maršmelou na klacku Nebojte se Ameriky. Vyprávění nejen o maršmelou na klacku Martin Gilar

Pokud se chcete dozvědět, jak se opravdu žije v Americe, tahle kniha stojí za to. Potvrzeno vlastním pobytem za mořem.

07.02.2013 4 z 5