štuclinka štuclinka komentáře u knih

Tichý dech Tichý dech Jan Trachta

Výborná kniha, která člověku dodá zase trochu pokory k životu. Při čtení si člověk uvědomí, jak dobře se vlastně má. Kniha dá člověku představu o tom, jak funguje jedna z nejznámějších charitativních organizací.

Accabadora Accabadora Michela Murgia

Pěkná kniha, čtivý příběh, který má jistou hloubku a nutí k zamyšlení. Psané moc pěkným jazykem.

Prostopášný modlitební mlýnek Prostopášný modlitební mlýnek Arto Paasilinna

Tato knížka mi vůbec nesedla. Mám ráda absurdní humor, ale tohle nebylo tak nějak na mojí vlně. Velké zklamání.

17.07.2015 2 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Výborná kniha plná citu. Markus Zusak je mistr slova. Člověk musí číst dál i když je to bolestné. Velmi se mi líbilo s jakou fantazií popisoval, jak vypadá nebe.

17.10.2014 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

No nevím, možná jsem neměla na tuto knihu tu správnou náladu, ale určitá slova a slovní spojení mi neskutečně vadila, takže jsem po několika stránkách knihu odložila. Možná jindy změním názor.....

24.07.2014

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Z knihy jsem trošku zklamaná, Cormoran Strike je sice sympaťák, ale kniha pro mě neměla ten správný šmrnc a atmosféra současného Londýna na mě také nijak extra nepůsobila.

07.06.2016 3 z 5

Nezvěstný (Amerika) Nezvěstný (Amerika) Franz Kafka

Moje druhé setkání s Kafkou. Poprvé jsem se pokoušela číst Zámek asi v devatenácti letech, ale nezaujal mě a nedočetla jsem ho. Nezvěstný se mi četl velmi dobře. To, že je dílo nedokončené je pro mě velmi zajímavé a dává příběhu nádech tajemna, člověk více vnímá to, že román opravdu psal člověk, více se dokáži vžít do té skutečnosti, že nejde jen o příběh jistého Karla, ale že příběh vznikl v něčí hlavě, někdo ho psal slovo po slově, přemýšlel nad dalším dějem a větou, nezdál se mu dost dobrý....
Pro mě velmi příjemné překvapení, po minulé zkušenosti jsem si myslela, že Kafka mě bavit nebude, ale naopak, bavil mě, měla jsem chuť do příběhu vstoupit a Karlovi pomoci, rozčiloval mě tím, jak se nebránil a nechal ovlivňovat jinými, poslouchal je. Po přečtení Nezvěstného se určitě pokusím vrátit i k Zámku (po jedenácti letech).

21.06.2015 5 z 5

Duch místa Duch místa Samuel Shem (p)

Kniha byla pro mě velkým zklamáním. Přišla mi taková hodně vlažná, příběh mě moc neoslovil. Vše je zbytečně natahované a nemá to spád.

13.05.2015 2 z 5

Bože chraň aspidistru Bože chraň aspidistru George Orwell (p)

Výborná kniha. Během čtení jsme sama nečekaně přišla o práci, takže pro mě byla hodně aktuální. Gordon mě rozčiloval, uváděl do depresí, ale musela jsem číst dál. Člověka při čtení žene kupředu touha vědět, jak to všechno dopadne, jestli vyhraje rozum a smysl pro zodpovědnost nebo ne a nakonec .....

16.12.2014 5 z 5

Šestnáct hodin s tajným posláním Šestnáct hodin s tajným posláním José Rodrigues Miguéis

Kniha psaná hezkým jazykem. Příběhy jsou pěkné, ale nezanechaly ve mě nijak hlubší stopu. Pro mě průměrná kniha.

08.08.2014 3 z 5

Zvěrolékař v akci Zvěrolékař v akci Alena Hrachovcová

Kniha se asi neměla jmenovat Zvěrolékař v akci, ale něco jako Povídky o zvířátkách. Hodně slabé. O veterinární praxi se člověk nedozvěděl zhola nic. Knížka mě postupně tak znechucovala, že jsem posledních několik stránek ani nedočetla a nemyslím si, že jsem o něco přišla. Tato kniha není, dle mého názoru, dobrá ani jako oddechové čtení na léto. Styl psaní povídek mi hodně připomínal průměrné slohové cvičení na střední škole.

08.09.2015 odpad!

Beatrice a Vergilius Beatrice a Vergilius Yann Martel

Začátek knihy mě vůbec nebavil a neoslovil, pak se to změnilo. Beatrice a Vergilia si člověk oblíbí od první chvíle. Pořád jsem čekala, jak to s nimi dopadne a jejich výraz "Hrůzy" je opravdu trefný. Působivá kniha, která je pro mě plná takových "Hrůz", že už ji nikdy nechci číst znovu. Myslím, že na takto silný příběh nikdy nezapomenu.

13.05.2015 4 z 5

Zvěrolékař a spol. Zvěrolékař a spol. Luke Gamble

Knihy o zvířatech a veterinářích mě vždy dostanou. Tato kniha je navíc obohacena i o charitativní rozměr. Velmi čtivá kniha, která místy hodně zamrazí a dojme.

24.07.2014 5 z 5

Vyřídit si účty Vyřídit si účty Woody Allen (p)

Woody Allen se nezapře ani jako spisovatel. Výborný humor, miluju jeho absurdity.