stoun25 stoun25 komentáře u knih

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

Olsen mě baví. Knize nelze nic vytknout. Opět velmi dobrá detektivka, asi jsem naivní nebo tupý, když tady v recenzích čtu, že to bylo od začátku jasný, kdo je vrah a že příběh je jednoduchý a jsou tam zbytečné pasáže..
Já byl napnutý až do konce a nakonec jsem byl překvapen.
Nic bych na knize neměnil. Jak říkám, krásné čtení. Doporučuji a za mne plný počet.

15.09.2019 5 z 5

Zpěv drozda Zpěv drozda Walter Tevis

Jak by řekl Bender: Vyhubit lidstvo...
Hodně dlouho jsem nečetl takhle dobrou Sci-Fi.

06.09.2019 5 z 5

Enderova hra Enderova hra Orson Scott Card

Už je to dávno co jsem tuhle knihu četl. Dnes jsem začal hledat nějakou pořádnou knihu do které bych se pustil a našel Enderovu hru. Po všechno těch letech si přesně pamatuji děj a atmosféru knihy (a to je co říct). Dodatečně hodnotím p plným počtem hvězd a těm co nečetli doporučuji.

31.08.2019 5 z 5

Duch děvky Duch děvky Norman Mailer

Poté co jsem viděl film o Snowdenovi je tohle hodně dobrý čtení. Ve spojení s filmem si člověk udělá hrubou představu o fungování tajných služeb...
Dobrá kniha. Za mne plný počet

29.08.2019 5 z 5

Vedlejší příznaky Vedlejší příznaky Woody Allen (p)

Svérázný humor.. Plno povídek paroduje různá díla velmi osobitým způsobem.

18.07.2019 5 z 5

Kvintet Kvintet Frederick Forsyth

Povídky se mi líbily. Nejvíc mě překvapila poslední, Šumící vánek. Na Forsytha nezvyklé téma i konec jsem očekával jiný..

18.07.2019 5 z 5

Spis Odessa Spis Odessa Frederick Forsyth

Frederika Forsytha mám rád a tato kniha mě silně překvapila.. Nejúžasnější je, že Roschmannovi tato kniha udělala ze života v Argentině peklo.
Kniha která dokázala nejen pobavit plno čtenářů, ale i jednomu masovému vrahovi změnit život.

29.06.2019 5 z 5

Macbeth Macbeth Jo Nesbø

Lepší by bylo si přečíst originál od Shakespeare..

27.06.2019 1 z 5

Jak zahnat splín Jak zahnat splín Mark Twain (p)

Twainův humor je úžasný. Povídky jsou vtipné, příběhy se mi líbí a platí i v dnešní době. K této knize se budu vracet pro zlepšení nálady.

23.06.2019 5 z 5

Konec nylonového věku Konec nylonového věku Josef Škvorecký

Mám rád Škvoreckého knihy a tato je také pěkná.

23.06.2019 5 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Tohle považuji za hodně dobře vymyšlený příběh.

21.06.2019 5 z 5

Portrét pana W. H. / The Portrait of Mr. W.H. (dvojjazyčná kniha) Portrét pana W. H. / The Portrait of Mr. W.H. (dvojjazyčná kniha) Oscar Wilde

Byl jsem překvapen. Tak říkajíc, knížka jedním dechem.

19.06.2019 5 z 5

Základní kvalifikační učebnice - motorismus Základní kvalifikační učebnice - motorismus Bohumil Dobrovolný

Má první kniha o motorismu kterou jsem dostal od svého dědečka. Dnes už použitelná pouze na veterány..

05.06.2019 5 z 5

Matka vzala roha Matka vzala roha Edgar Dutka

Nejlepší je hned v úvodu Matka vzala roha. Nejvýstižnější je první komentář za který dávám palec nahoru. Nic lepšího napsat nelze.

04.06.2019 5 z 5

Barbánek – Velká kniha dobrodružství Barbánek – Velká kniha dobrodružství Jiří Havel

Barbánka jsem kdysi dávno poznal v časopisu Čtyřlístek. Tato kniha doplněná rébusy a básněmi je velmi povedená a líbí se mě i mým dcerám.

03.06.2019 4 z 5

Perfektní dokončení předešlých knih. Čtivé, napínavé.

03.06.2019 5 z 5

Zvoním, zvoním na zvoneček Zvoním, zvoním na zvoneček Věra Provazníková

Pro nejmenší, krásné udělaná veršovaná knížka.

Krásné české písničky Krásné české písničky Josef Lada

Hezké dětské písničky s nádhernými ilustracemi Josefa Lady.

Velryba Bambule Velryba Bambule Jana Šimková

Poměrně zajímavě napsaná kniha o zvířátkách žijících v oceánu u Grónska.. dětem se líbila, krásné ilustrace.

02.06.2019 4 z 5

Neználek na Měsíci Neználek na Měsíci Nikolaj Nikolajevič Nosov

Neználka jsem jako malý zbožňoval.. Nyní jsem se ke knihám znovu vrátil při četbě svým dětem a dávám plný počet hvězd.