stonelady stonelady komentáře u knih

Šifra Šifra Isabella Maldonado

Šifra je detektivka, která má opravdu spád! Jedná se o prvotinu Isabelly Maldonado, kterou začíná další detektivní série. Takže je se na co se těšit! Sama autorka sloužila u FBI více jak dvacet let, kde získala zkušenosti z útvaru zvláštního vyšetřování a forenzních věd. Díky tomu vás dokáže vtáhnout do vyšetřování tak, že máte pocit, že jste jeho součástí. S tím jsem se u detektivek ještě nesetkala, takže mě to o to víc bavilo. Knížku jsem přečetla jedním dechem, ale měla moc rychlý konec na to, jak se autorka zabývá každým detailem vyšetřování. I tak se ale těším na pokračování, protože detektivní série mě baví!

Příběh se točí kolem vyšetřování vražd sériového vraha, který v minulosti unesl samotnou agentu FBI Ninu Guerrerovou. Té se ale podařilo utéct a znovu se do jeho hledáčku dostává díky virálnímu videu, které se dostane na internet. Nina je do vyšetřování přizvána jako podpora, která se dokáže vcítit do myšlení tohoto vraha. Ten ale klade více a více pastí a postupně stahuje své sítě, aby Ninu opět dostal. Čím více detailů si Nina z únosu vybavuje, tím blíže se k němu dostává.

05.02.2022 5 z 5

Sokolník Sokolník Isabella Maldonado

Isabella Maldonado mě baví. Mám radost, že jsem narazila na další skvělou spisovatelku. Třetího dílu jsem se už nemohla dočkat. Líbí se mi, že se každé vyšetřování nese v duchu nejnovějších kriminalistických technologií, a o to je to zábavnější. Díky předchozí kariéře v bezpečnostních složkách ví, jak to chodí. Píše chytře a nepředvídatelně.

Sokolník je thriller plný napětí, akce, detektivní geniality a zločinů, z kterých zapomínáte dýchat. Vyšetřovací tým s Ninou Guerrerovou je přizvaný k vyšetřování mizejících studentek na univerzitě ve Phoenixu. Psychopat s bizarní zálibou ve staroegyptských rituálech a výcviku dravých ptáků má únosy chytře promyšlené a dlouho se jim nedaří mu přijít na stopu. Až do chvíle, než se jeho objetí stane i Niny chráněnka Bianca, která se na tuto univerzitu hlásí ke studiu. A ta je Niny slabým místem. Tentokrát půjde opravdu o život. Niny vztah s agentem Kentem se také vyvíjí napínavým směrem. Tenhle thriller si nenechte ujít, bude vás bavit od začátku do konce.

03.07.2023 5 z 5

Hadí oči Hadí oči Isabella Maldonado

(SPOILER) No páni, tak tohle bylo skvělé čtení. Je tady další skvělá detektivní série, která vás doslova nenechá spát. Hadí oči jsou po Šifře dalším dílem Isabelly Maldonado, který je nabitý akcí, adrenalinem a závěr plný emocí vás srazí do kolen. Tohle se autorce opravdu povedlo. První díl je skvělý, ale dvojka ho naprosto převálcovala!

Příběh se opět točí kolem agentky FBI Niny Guerrerové! Ta se svým týmem odhalí sérii vražd, které se opakují podle záhadného vzorce. Agenti se pustí po stopách narcistického psychopata, který necítí žádné emoce, ale i přesto má vynikající schopnost přitahovat své oběti. Nakonec se mu do cesty připlete sama Nina. Její spojení s vraždami a celý závěr mě posadily na zadek. Autorka je naprosto nepředvídatelná, a to je dalším z důvodů, proč vás její příběhy naprosto pohltí. Tohle si rozhodně musíte přečíst!
Spoiler: Jiskření mezi Ninou a Kentem nelze přehlédnout. Jsem zvědavá, jestli jejich vztah autorka posune dál.

28.05.2022 5 z 5

Žena v ohni Žena v ohni Lisa Barr

Skvělé a napínavé čtení. Tuto knížku neodložíte, dokud ji nedočtete.

Žena v ohni je investigativní thriller ze světa umění, který postupně odkrývá historii ztraceného obrazu, vtáhne vás do obchodování na černém trhu, kde se točí velké množství peněz a vezme vás na nebezpečnou cestu investigativní novinařiny.

Mladá reportérka Jules Rothová získá práci u nejúspěšnějšího investigativního novináře Dana Mansfielda a ihned dostane tajný úkol - získat poslední obraz malíře Ernsta Engela Žena v ohni, který byl ukradený nacisty během 2. světové války, pro slavného návrháře luxusní obuvi Ellise Bauma. Není ale jediná, kdo se vzácný obraz pokouší najít. Do cesty ji vstoupí mocná psychopatická galeristka Margaux de Laurentová. Jules má ale na své straně vnuka Ellise Bauma Adama, který je také umělec a zná Margaux po všech stránkách. Pomáhá ji se na ni připravit, ale během pátrání dojde k nečekanému zvratu a Jules musí pokračovat na vlastní pěst.

Kdo nakonec obraz najde neprozradím. Mohu vám ale slíbit, že to nebudete vědět do poslední chvíle. Smutný a zároveň šťastný závěr mě dojal. Opravdu silný konec!

18.03.2023 5 z 5

Druhá sestra Druhá sestra Peter Mohlin

V této detektivce byl pro mě vrah velkým překvapením. Příběh je napínavý od začátku do konce, kdy se můžete se těšit na dvě dějové linie, které vás svým rychlým tempem vtáhnou a knížku jen tak neodložíte. Budete řešit dokonale popletenou vraždu, u které nebudete věřit, že v závěru vše do sebe zapadne.
První dějová linie se točí kolem bývalého agenta FBI, který žije pod skrytou identitou kvůli své minulosti tajného špeha v drogovém gangu. Ta ho dohání a je nucený se s ní vypořádat. Další dějovou linkou je příběh Alice, jejíž krásná sestra Stella byla brutálně zavražděna. Když Alice zjistí, kdo by za vraždou mohl stát, zpanikaří a v sebeobraně zabije vraha. Je přesvědčená, že byla její sestra zabita kvůli jedné událasti z mládí. V panice se snaží zbavit těla, ale celou akci komplikuje její závislost na alkoholu. Druhá sestra mě prostě bavila!

29.08.2022 5 z 5

Žena, která lovila sama Žena, která lovila sama Magnus Jonsson

Třetí díl ze série Magnuse Jonssona se opět týká nekonečných bojů mezi antifašisty a neonacisty, doprostřed kterých se opět dostává Linn Stählová. Skupina jejích přátel se stane obětí brutálního napadení a když později dojde k vraždě, nemá na vybranou a pustí se do pátrání po vlastní ose. Dějová linka vás už moc nepřekvapí, protože autor začíná být předvídatelný. Na druhou stranu vás láká se dozvědět, zda konečně Linn zneškodní své dlouholeté nepřátele. Původně jsem považovala za hlavní hrdiny detektivy Rickarda s Erikem, tady se do hlavní dějové linky dostává Linn a s detektivy se už moc nepočítá. Autor je buď vyšle do slepé uličky nebo se sami stanou obětí dvojitého agenta, který pracuje u policie a zároveň se snaží postupně zlikvidovat jednotlivé členy Antifašistické skupiny. Závěr vás nakonec docela překvapí, příběh zůstává otevřený a nezbývá vám čekat, jak to bude s Linn dál. Jestli tedy vůbec přijde pokračování.

28.05.2022 5 z 5

Obr z mlhy Obr z mlhy Jérôme Loubry

Chtěla jsem si dát od detektivek chvíli pauzu, ale nechala jsem se zlákat knížkou Obr z mlhy - thriller přesně do podzimního sychravého počasí. Jedná se o autorovu prvotinu, které nechybí správná gradace příběhu a pořádná dávka napětí. Napsat kvalitní detektivku pro náročné čtenáře není jednoduché, ale tato splňuje vše, co má detektivka mít.

Příběh se odehrává v mlhavé atmosféře Detroitu, které má už své nejlepší časy za sebou a jeho obyvatelé ho postupně opouští. A díky tomu vzkvétá jeho podsvětí. Mýtická postava obřího sériového vraha se po letech opět objevuje. Detektivové Stan Mitchell a Sarah Berkhampová postupně odhalují, že aktuálně mizející děti souvisí s několik let starým případem, u kterého vrah nebyl nikdy dopaden. Při odhalování dalších a dalších souvislostí postupně rozplétají případ, který směřuje k dobrému konci, ale s nečekaným zvratem. A to mě baví nejvíc. Kdo je tedy Obrem z mlhy? Kam se poděl? A co má společného se samotnými detektivy?

05.11.2021 4 z 5

Muž, který si hrál s panenkami Muž, který si hrál s panenkami Magnus Jonsson

Pokud jste fanoušky detektivek, tak byste si tuto knížku rozhodně neměli nechat ujít! Tento autor rozhodně šlape na paty úspěšným skandinávským detektivkám. Příběh se odehrává ve švédském hlavním městě Stockholm, kdy máte pocit, že se v něm zrovna procházíte. Začátek má pomalejší rozjezd, ale to co přijde, to vás naprosto pohltí. Díky důkladném popisu charakteru postav máte pocit, že postavy znáte osobně, a o to víc vás vtáhnou do děje. Líbilo se mi, že autor neodvádí na falešné stopy a krásně propojuje dvě dějové linky, které spolu sice ze začátku nesouvisí, ale v závěru se nenásilně propojují. U této detektivky se rozhodně vyplatí vydržet až do konce. A kdo je vrah, to by vás vůbec nenapadlo. Už se nemohu dočkat, až se pustím do druhého dílu.

16.08.2021 5 z 5

Mrchožrouti Mrchožrouti Magnus Jonsson

V druhém díle autor nezklamal a potvrdil, že detektivky psát rozhodně umí! Celý příběh je opět do posledního detailu promyšlený tak, že nezklame ani náročnější čtenáře. Autor vás do poslední chvíle drží v nevědomosti a postupně prozrazuje další a další souvislosti. A to mě na tom baví nejvíc. Díky tomu jsem hltala příběh až do konce, protože mě sakra zajímalo, jak to celé dopadne.
———
Detektivové Rickard a Erik opět rozplétají vraždu, kdy se před sídlem banky SEB ve Stockholmu ocitnou tři muži pod palbou odstřelovačů. Na první pohled to vypadá jako teroristický útok, postupně ale odhalují nečekanou souvislost. Protože je potřeba prozkoumat počítače zastřelených, do případu je přizvaná IT expertka Linn. To by nebyla Linn, aby ji nedohnala její anarchistická minulost a při hledání důkazů nenarazila na spojení s Vlasteneckou frontou. Její zvědavost a možná i naivita ji opět dostanou do problémů a ocitne se v ohrožení života. Do vyšetřovacího týmu byla nově přijata Beatrice, která je tak moc zapálená do budování své kariéry, že si ani nevšimne, s kým si začíná milostný románek.

20.09.2021 4 z 5