Still_I Still_I komentáře u knih

Veškerý fanfic, co jsem kdy četla, bylo lepší než tahle splácanina. Nemůžu uvěřit, že J.K. na něco takovýho nechala napsat svoje jméno.

26.02.2023 1 z 5

Plodnost Plodnost Helena Máslová

Jako bývalá porodní asistentka si přeju, aby nám na vysoké někdo dal do ruky tuhle knížku. Pak už jsem nemohla poměry v našich nemocnicích vydržet a přesídlila k psychologii.
Bylo skvělé přečíst si moudrost někoho, kdo má s tématem mnohem víc zkušeností. Kéž by bylo víc takových knih. Kéž by se v té naší krásné vlasti (kde mám občas pocit, že vládne temný porodnický středověk) začalo víc dbát na to, jak přicházíme na svět. Protože jde o hodně.

Knížka se mi nečetla lehce, občas jsem ji musela odkládat, abych to "rozdýchala". Environmentální depresi už mám za sebou, ale nebylo příjemné si ji připomínat. - Nicméně je potřeba zvyšovat povědomí o propojenosti všeho! To je k začátku knihy...

Část o historii, no... Chápu, proč jí autorka zařadila. Bylo potřeba dát tvrzení do kontextu a zřejmě je historie i její koníček. Což je v podstatě důvod, proč jsem to nepřeskočila a přečetla - z úcty k paní doktorce. Nic by se nestalo, kdyby to v knize nebylo, nebo bylo hodně zkrácené.

Kapitola o potratu byla tak nádherně napsaná, že jsem i slzu uronila, ač se mě téma osobně netýká.

V závěru jen řeknu, že pokud jste žena čekající na vytoužené dítě, nečekejte od knihy uchlácholení. Celkově totiž působí dost temně. (Jenomže je to potřeba!) Sama autorka psala, že je z toho už smutná a unavená. A já se jí nedivím, taky jsem. Z knihy je to cítit.
Děkujeme, paní doktorko.

K nakladatelství: OSTUDA!!! Snad na každé druhé stránce je chyba! A kdyby jen jedna! Mezery mezi slovy zřejmě neznají, sazba příšerná. Je mi vážně líto autorů, kteří se nadřou s knihou a pak se musí potýkat s něčím takovým. Člověku, který je za to zodpovědný, bych tuhle odfláknutou "práci" hodila na hlavu. Velká škoda. - Upřímně kdyby se jednalo o beletrii (a ne tak důležitou knihu), tak to v tomhle stavu ani nečtu.

16.01.2022 4 z 5

Můj tajný život Můj tajný život Lucie Hříšná

Občas mě zarážel povrchní postoj autorky. Čekala bych víc příběhů z praxe, než "pomlouvání holek z koleje". Z námětu by se určitě dalo vytřískat víc. Ale četlo se to dobře.

01.04.2020 2 z 5

P.S. Líbíš se mi P.S. Líbíš se mi Kasie West

Tohle je třetí knížka v řadě, kterou jsem od autorky četla (karanténa je doba zlá). Chtěla jsem jí dát ještě jednu šanci, aby si u mě napravila reputaci po příšernosti Láska a jiné úkoly. A s radostí musím říct, že se jí to povedlo. :-) Nečekejte žádný zázrak, je to milé počtení na dlouhé večery. Všechny tři autorčiny knihy, co jsem četla, jsou v podstatě na jedno brdo. Hl. postava je holka středoškolačka, rozhoduje se mezi dvěma kluky, do toho nějaké sociální rozdíly, případně psychická porucha. Humor a způsob komunikace mezi postavami je ve všech knížkách stejný, v tomhle těžko rozlišit jednu od druhé. Pokaždé má hrdinka nějaký kreativní koníček - focení, malování, psaní... Ještě jsem nepotkala autora, který by psal o tom samém dokola a vydával to za samostatné knihy. No, nicméně musím říct, že i tak se mi knížka líbila. Je prostě roztomilá a vykouzlí úsměv na tváři. A ani v jedné z autorčiných knih nebylo žádné velké klišé. To se cení! :D

25.03.2020 3 z 5

Láska a jiné úkoly Láska a jiné úkoly Kasie West

Hrozné zklamání. Knížku jsem si četla hned po autorčině Po tvém boku (kterou jsem si zamilovala!) a to byla asi chyba. Vlastně chyba byla vůbec tuhle knihu brát do ruky. Kdyby nebyla karanténa a já měla co dělat, tak letí do kouta hned. Někdo to tady popsal jako "pomalý rozjezd". Tahle kniha nemá pomalý rozjezd, tahle kniha je prostě špatná. Něco málo se začalo dít kolem kapitoly 30 (ze 38, což je fakt bída). Do té doby to bylo placaté, naprosto bezemoční a prostě... nudný. A ani závěr není žádní hitparáda. Fakt nedoporučuju, ztráta času. Což je škoda, protože autorka jinak umí psát moc hezky. Ale tohle je fail.

21.03.2020 odpad!

Po tvém boku Po tvém boku Kasie West

Měla jsem knížku přečtenou za dvě noci. Ač se jedná o YA, tak měla hlavu a patu. Nebyla předvídatelná a neobsahovala snad ani jedno klišé. :-) Roztomilost sama

18.03.2020 3 z 5

Vědomá prostitutka Vědomá prostitutka Veronica Monet

Pecka. :) Připravte si zápisníčky, dámy. Kniha rozšiřuje pohled na vědomou sexualitu, což je super a potřebné.

01.04.2020 5 z 5