Stehla349 Stehla349 komentáře u knih

Petr Rada: nezkrotný bouřlivák Petr Rada: nezkrotný bouřlivák Roman Smutný

Knížka mě velmi zaujala protože pana Radu mám rád. Knížka je vedena formou rozhovoru. Kniha je velmi zajímavá a vtipná. Kniha se četla sama . Na knížce mne zaujalo že pan Rad vyprávěl historky z kabiny. Jsem rad že vychází knížky o takových matadorech co jsem nemohl za žít když hráli. Vždy jsem rád když se můžu dozvědět o jejich hráčské kariéře.

03.04.2022 5 z 5

Život je skejt Život je skejt Maxim Habanec

Knížka mě zaujala. Kniha je autobiografie o Maxovi. Max patří mezi lepší skajtery v Česku. Max vypráví o jeho začátcích na skejtu. Ke skejtovaní ho přivedl starší bratr Matyáš. Max se skejtem živí a jeho koníček je YouTube

11.10.2021

Historie československého a českého hokeje 1908-1999 Historie československého a českého hokeje 1908-1999 Kamil Ondroušek

Kniha mě velice zaujala. Kniha vypráví o vzniku hokeje u nás . Popisuje hokej od prvních začátku až do dnešní doby. V knize jsou zajímavosti například první turnaje ve Francii v roce 1909, kdy náš tým prohrál 1:8 s Francii. Dal se píše o různých hráčích, kteří se zapsali do historie našeho hokeje např. Jagr,Prochazka, Šlegr.

30.04.2021 5 z 5

Mercedes: projížďka životem fotbalového baviče Mercedes: projížďka životem fotbalového baviče Monika Býmová Čuhelová

Kniha je velmi zajímavá a vtipná.
Kniha vypráví o Petrove životě a kariéře . V knize objevují Petrovi kamarádi a trenéři kteří oněm vypráví .Kniha je na bázi rozhovoru. Nejvíce mě zaujala část když vyprávěl o panu Jarolimovi jaký byl pes na stravu a váhu. Petr vyprávěl že jsi jednou objednali pizzu na hotel a báli se pro ni jít aby je neviděl pan Jarolím . Petr chystá druhy díl na Vánoce.

28.02.2021 5 z 5

Klapzubova jedenáctka Klapzubova jedenáctka Eduard Bass (p)

Na knize se mi líbilo že byla vtipná a jak bratři drželi při sobě. Otec byl chudý chalupář a nevěděl co s 11 Syny tak z kluků udělal fotbalisty u chalupy měl rovný placek.tam z nich otec udělal pořádně fotbalisty. Aby měli na dva míče tak musel prodat kozu. Otec je přihlásil do třetí třídy. Když jeli na první zápas tak všichni měli z nich srandu. V první půli vyhráli 39:0 a soupeř do druhého poločasu nenastoupil. pak byly známy po celým světu

13.12.2020

Jaromír Jágr: Z Kladna do Ameriky Jaromír Jágr: Z Kladna do Ameriky Jan Šmíd

Kniha zachycuje období od roku 1995 olympiádu v Naganu. Velký prostor se věnoval o vztahu s mariem Lemieuxem.
Hodně zajímavý bylo jak povídal o cestě z Kladna až Do Pittsburghu. Mě se hodně líbilo jak Jágr na sobě pracoval. hodně zajímavý příběh byl jak vyprávěl jeho tatínek když Jágr byl ještě malí tak když přijeli na turnaj tak Jarda vyhrál nejlepší střelce nejlepšího hráče. knížka hodně pěkně zpracovaná. Jestli nějakýho člověka zajímá tohle téma tak doporučuji.

11.10.2020 5 z 5

Kniha je moc hezký spracovana. Pěkné ilustrace. Kniha vypráví o životě Emila jak se dostal k běhání. Jednou za ním přišel vedoucí a přihlásil ho na závod kde skončil druhý bez tréninku. Na Emilovy mě zaujalo jeho nasazení ke sportu a píle. Zajímavé bylo že trénoval v kanadach, že si dal manželku na záda a běhal sní. A tahle píle mu pomohla k vítězství na olympiádě

30.04.2020 5 z 5

Kanonýr Lafi Kanonýr Lafi Karel Felt

Kniha pojednává o Davidově fotbalové kariéře. Popisuje úplně první fotbalové krůčky až do dnešní doby. Nejvíc mě zaujalo když David přestupoval do Vídně. Poslední den přestupoveho období když nabídku podala Sparta ale to pan Pelta zamítl. Nabídku na hostování podala Australia Vídeň ale to David nechtěl. Pak jel domů večer se mu ozval pan Pelta že má být za půl hodiny na Střelnici.
Když se tam sešli byli 4 hodiny do konce přestupového období. Tam se sešel panem Peltou a řidičem. Ten odmítl řidit protože aby nepřišel o body. Za volant zasedl pan Pelta. V Praze vyzvedli manažera Chovance. Dojeli do Vídně. Do konce prestupoveho období zbývalo 90  minut nakonec to podepsali. Stal se legendou

30.03.2020 5 z 5

Bomber Bomber Václav Tichý

Knížka se mi líbila. Všechny co zajímá fotbal tak doporučuji.
Kniha vypráví o fotbalovým a osobním životě Tomáše Skuhravého
Vypráví o tom jak jsi ho trenér Václav Ježek vytáhl do a-týmů Sparty až jak se dostal do Janova . Na světovém šampionátu vsítil 5 gólů a stal druhý nejlepší střelec. Se Spartou vyhrál 5 ligových titulů.
V Přerově nad Labem si otevřel restauraci Bomber která už je zavřená.
Ve Spartě a v Janově je legendou.

20.02.2020

Biblické příběhy Biblické příběhy Ivan Olbracht (p)

Kniha je pěkná,líbí se mi její ilustrace.
Kniha vypráví o zrození světa , nejvíc mě zaujal příběh Adam a Eva.
Příběh je že Bůh  stvořil Adama z hlíny. Bydlel v ráji -Edenu. Měl tam ovocné stromy které nemohl jíst.
Adam byl stále smutný že si s nikým nemohl povídat.
Tak se Bůh  rozhodl že Adamovi udělá manželku. Když Adam spal tak mu vytvořil ze žebra manželku .
Žena jednou měla hlad tak šla ke stromu , byl tam had a říkal ať jsi vezme jablko ze zapovězeného stromu.
Žena neodolala a dala jsi jablko, přišel muž a dal si taky. Otevřeli se jim oči. Bůh to zjistil a vyhodil je z ráje. Řekl jím že žena bude trpět bolestmi a muž bude orat pole v těžkých podmínkách.

28.11.2019

Staré pověsti české Staré pověsti české Jana Eislerová

V knížce jsou pověsti. Kniha je určena čtenářům historie o Česku. Nejvíc mě zaujala pověst "Staroměstský orloj " je o Hanušovi , který udělal orloj pro Prahu. Všichni byli ukvapeni a radní se báli že Hanuš stvoří lepší stroj pro jiné město. Jednoho večera seděl mistr Hanuš ve své pracovně cosi kreslil , měřil a rýsoval. Náhle se ozvalo bušení na dveře. Mistr otevřel a ve dveřích stáli tři muži v černých maskách. Vešli do místnosti dva chytili mistra a jeden žavil železnou tyč , mistr omdlel.Když se vzpamatoval tak u něj stal učedník Josef a marně se mistra vyptával kdo ho oslepil. Josef ho zaved na jeho přání k hodinovému stroji když vstoupil do věže, něco zapraskalo,zachrastily,kohout zakokrhal a stroj se odmlčel na řadu let.Mistr padl k zemi a skonal.Řadu let se nenašel kdo by stroj opravil....

14.03.2019 5 z 5