soupik2012 soupik2012 komentáře u knih

Věž zajatců Věž zajatců Thomas Thiemeyer

Otevřené konce příběhů mám docela ráda, ale nesmí to být jenom tak useknuté, absolutně bez zakončení. Kniha mohla skončit kdekoliv jinde a výsledek by byl stejný. Ale jinak si příběh udržuje stále vysokou kvalitu z předchozí části. Navíc zde již nejsou vyloženě nelogické situace. Také díky tomu mě druhá část bavila ještě o fous víc, než díl první. Stejně jako první díl, tak také druhou část čte Marek Holý. A to je sázka na jistotu.

03.11.2019 5 z 5

Summer Summer Monica Sabolo

Tato kniha je opravdu velmi poetická. Obsahuje větná spojení, která nejsou příliš běžná. Je docela složité se v určitých pasážích soustředit a tak jsem docela často musela přetáčet zpátky, protože jsem se prostě nedokázala plně soustředit na příběh. Ten se nesmírně vleče a dost věcí se zbytečně natahuje, opakuje. Závěr je předvídatelný, ale k této knize se hodil. Filip Švarc je osvědčený rétor a odvedl práci profesionálně. Kdybych neposlouchala audioknihu, určitě knihu odložím.

19.06.2019 2 z 5

Májové ruže Májové ruže Dot Hutchison

Pomalejší tempo vyprávění, napínavé momenty a románové pojetí. To jsou atributy které mám u knih moc ráda. Jenomže přímo nesnáším nelogické kroky. A těch je bohužel zhruba od poloviny knihy víc než dost. Policie, Priya ani její matka se nechovají ani trochu věrohodně. Zároveň knize schází nějaký moment překvapení. Audioknižní zpracování je perfektní. Především musím vyzdvihnout hudební podkres této audioknihy.

18.05.2019 3 z 5

Nulorožec Nulorožec Petr Stančík

Fuj to byl zase blábol. Pro někoho patrně ne, ale mě zkrátka knihy které jsou smyšlenou fantasmagorií a neustále se opakující témata mají být vtipná, či co, tak to mě ani trošku nebaví. Zápletka dobrá, kdyby se kniha tvářila jako detektivka tak ano, ale toto měla být parodie na partnerské vztahy či co? A to jak musel každý den, zažít něco zcela mimořádného, že i chudák holub musel mít jenom jednu nohu. Ne, tak to opravdu ne. Tento autor u mne neobstál a nemohl to zachránit ani přednes pana Rímského.

30.04.2019 1 z 5

Doktore, fofrem, jde o život! Doktore, fofrem, jde o život! Patrick Taylor

K této knize jsem se dostala díky čtenářské výzvě. A ani mě nermoutí, že toho není načteno víc, než tato jediná kniha. Není to vůbec špatné, občas jsem se opravdu zasmála, ale nějak mi humoristické knihy nesedí. Hlavní hrdiny, oba doktory jsem si oblíbila, ale v knize je málo napětí a děj je příliš předvídatelný. Já musím příběhu věřit, tady to byla spíš pohádka pro dospělé. Knihu čte pan Kubeš velmi dobře.

01.03.2019 3 z 5

Superholky Superholky Anna Marie Kyšová

Knihu jsem pouštěla dětem, ale přednes paní Janyškové mne natolik zaujal, že jsem si hned přisedla a zaposlouchala se také. Je to vtipné, zábavné a pro děti to musí být úžasné dobrodružství. Je to opravdu jenom pro děti, protože ten závěr byl více méně naivní, ale to se u dětské knížky musí tolerovat. Hodnotím s přihlédnutím, že je to dětská kniha.

17.02.2019 5 z 5

Temná věž Temná věž Stephen King

Tak jsem se ocitla na konci této dlouhé pouti. Nutno říci, že jsem tento díl považovala za nejlepší z celé série až do chvíle, kdy odejde Susannah. Pak se to celé zhroutilo. Posledních pár stran celého příběhu bych já vystavěla úplně jinak. Nu což, nejsem autorkou příběhu a tak musím respektovat myšlenky a nápady autora a smířit se s tím, že to celé skončilo tak nějak divně. Teď nemyslím samotný závěr. Ale to co mu těsně předcházelo. Jsem na konci celé sérii a já říkám díky.

05.12.2018 5 z 5

Achilleova píseň Achilleova píseň Madeline Miller

Mně vždycky vadí, když vím jak příběh dopade. Proto nemám příliš ráda literaturu faktu ani eposy. Romantika mezi dvěma chlapci mi také nebyla příliš po chuti. Přestože jsem o ní věděla, tak popis těchto scén zachází až příliš do detailů. Dalším mínusem této knihy je historická uvěřitelnost. Je to jenom romantická pohádka. Samá negativa a celkové hodnocení 4 hvězdy? Jednoduše to jako celek funguje. Na konci mi bylo smutno, že příběh končí. Navíc jsem knihu poslouchala jako audioknihu a pan Jakub Saic čte tak dobře, že jedna hvězda navíc je jeho zásluhou. Všem doporučuji zvolit audioknihu. Je to zážitek.

28.09.2018 4 z 5