sola_lupa sola_lupa komentáře u knih

Štěňata Štěňata Brigitte Harries

Až příliš málo propracované, s chybami nejen gramatickými, ale také co se informací o psech týče. Podle mě je kniha určena spíše malým dětem, které by měly znát alespoň základní informace o psech, pokud je jeho rodiče doma chovají. Jinak ji spíše nedoporučuji.

09.02.2017 2 z 5

Lichožrouti Lichožrouti Pavel Šrut

Knížku jsem dostala k Vánocům a líbila se mi, vážně jo. Jen si moc nedokážu představit, že by se dostala do rukou menším dětem, přeci jen sjíždějící se Kudla Dederon by byl asi kapku moc. Ale mafiáni, to bylo něco pro mě.
Hodně originální, dobře čtivá, krásné ilustrace... Povedla se. :) A pro mě nejoblíbenější postava, i když byla vedlejší a moc se v příběhu neohřála, byl pan Li-ku.

15.01.2017 5 z 5

Otka: Ošklivá tlustá kamarádka Otka: Ošklivá tlustá kamarádka Kody Keplinger

Kromě knihy jsem viděla i stejnojmenný film, který se dost lišil - byl vtipnější, svižnější, celkově zábavnější. Kniha je skvělá v drzé hlavní hrdince (jo, užvaněné postavy mám ráda) a srovnávání s knihou Na Větrné hůrce mi přišlo taky celkem originální (další důvod, proč bych tu knihu už dál neměla odkládat...), ale přiznejme si to, je to asi tak reálné, jako že se psi v nejbližší dekádě naučí mluvit, plus ten typ zazobanců, kteří mají tak těžký život a musí být nutně v každé novější knížce... Zavání to neexistujícím princem na bílém koni, který je pěkný pito*ec a všechny holky mu padají k nohám jako vždy.
Kdybych do toho mohla Biance kecat, našla bych si nějakého třetího (aby z trojúhelníku mohl být trojboký jehlan). Ten třetí by byl povahově směska obou a měla by vystaráno. Pak by se nemusela dobrou třetinu knihy rozhodovat, koho si vybrat, my bychom ušetřili lesy, hodnocení by stouplo ještě výš a svět by byl šťastný, že někoho napadlo něco originálního.

05.01.2017 3 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Pokud máte rádi sci-fi, určitě si knížku oblíbíte. Co oblíbíte, zamilujete si ji. Je až nepředstavitelně čtivá, což je dáno nejen akcí, která je servírována po kapkách v pravidelných intervalech, takže se na ní stanete doslova závislí, ale také tématem, které je nadčasové.
Je třeba zmínit, že budete vtaženi do děje, ani sami nebudete vědět jak. Někteří budou fandit trifidům, jiní Joselle či Billovi,... Každý si najde svého hrdinu a oblíbence. Je dost možné, že pokud dáte číst knihu kamarádovi, budete se v názoru, kdo z těch vašich nej je vážně ten nej, hodně lišit a dlouze diskutovat... A o tom to je: o diskuzi, přemýšlení a hlavně žádné válce.

30.12.2016 5 z 5

Trhni si! Trhni si! Andrea Kabeláčová

Pokud chce člověk slaďárnu, která je u nás netypická, směle bych mu knihu doporučila. Je super, že kniha není jen o tom, že se dva dali dohromady a žili šťastně až navěky, ale také o vývoji vztahu, postav, hádkách (velmi častých), ukazuje typické "ups and downs" v životě, což vážně oceňuji.
Spousta celkem vypjatých situací, skvělé slovní přestřelky, inu je toho dost, proč si ji přečíst. Neříkám, že není kapku víc nereálná, ale to se snad očekává. Jediné, co mi vadilo, bylo opakování některých vět, a to téměř doslovně opakovaných, až na jedno slovo. Ale co, vem to čert, četla se více jak dobře a s velmi častým hlasitým řehotem. Skvělá kniha a tečka.

23.09.2016 5 z 5

Hlášky jsou za mě zcela odbourávající, seznam zbraní je taky fajn, ale příběh mi přijde takový nedomyšlený. Neustálé pobíhání, samá nesmrtelnost a když dojdete ke konci, čekáte, že to dopadne vážně nějak extra, třeba že umře klaďas nebo nějaký deus ex machina,... Musím ale říct, že začátek mě dost uchvátil, jen potom to začalo lehce drhnout. A to až do konce.

15.09.2016 3 z 5

Drakie Drakie Sophie Jordan

Od knihy jsem čekala víc. Místy mi přišly divné popisy věcí, které se právě odehrávají (místy až záhadné čtení myšlenek toho druhého - něco si určitě myslí a z toho důvodu dělá to, co dělá), také zde byla malá propracovanost vážně všeho... Ale příběh nebyl špatný. Inu, je určena pro mladší čtenáře a já si zbytek série dočtu kvůli tomu, abych věděla, jak to dopadne.

06.05.2016 2 z 5