smurfik22 smurfik22 komentáře u knih

Bible Svatá Bible Svatá neznámý - neuveden

Jsem přesvědčený, že kniha knih ukrývá mnohem víc než jen naivní křesťanské ideály. Kdo umí hledat, najde v ní vše.

06.06.2014

Bílý tesák Bílý tesák Jack London

Knížka Bílý Tesák je pro mě moc milé překvapení a hlavně velice čtivé. Snad nikdy jsem se tolik nevžil do hlavní postavy jako v této knize. Ta krása, krutost a chlad přírody a všeho, co obsahuje.... pohled na svět optikou vlka.... to všechno tvoří z tohoto díla dílo mimořádné. Doporučuji a jsem rád, že jsem se odhodlal knihu přečíst i mimo rámec povinné školní četby.

08.10.2015 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Moje srdcová záležitost. Smutek, krása, prožitek, hloubka, klasika. Nejoblíbenější balady - Poklad, Svatební košile, Štědrý den.

Babička Babička Božena Němcová

Babička se mi moc dobře nečetla, přesto jsem z ní cítil něco zvláštního a líbivého. Hodnotím slušným nadprůměrem, méně bych si nedovolil.

06.06.2014 3 z 5

Nana Nana Émile Zola

Musím přiznat, že jsem neměl dostatečnou vůli dočíst knihu do konce, přesto snaha byla. Nana má něco do sebe, avšak proti ostatním dílům mistra Zoly cosi postrádá. Nebo možná naopak...

06.06.2014 3 z 5

Satanská bible Satanská bible Howard Stanton Levey

Satanská bible obsahuje několik myšlenek se kterými nemůžu nikdy souhlasit, přesto mi však zase o něco více rozšířila obzory a ozřejmila satanskou filosofii. Tu vysazenost proti církvi a křesťanství naprosto chápu, jen bych ale při šíření tzv. neposkvrněné moudrosti čekal více nadhledu a neomezenosti a tím se to snažil křesťanským dogmatům jaksi „natřít“. Pravd přeci může být více nebo taky žádná.... Satanské devatero jsem si musel opsat, láká hodně k zamyšlení a zároveň také k řízení se ním. Mé celkové dojmy z knihy jsou rozporuplné, přesně tak to nejspíše má být, určitě se k ní časem budu muset vrátit.

06.06.2014

Zabiják Zabiják Émile Zola

Jedna z nejlepších knih jaké jsem četl. Díky této knize jsem poznal pravý naturalismus, který mě uchvátil a zároveň vyděsil svou nebezpečnou realističností. Často na tuto atmosférickou knihu vzpomínám a nikdy nezapomenu. Velmi silný čtenářský zážitek zařadil Zolu k mým nejoblíbenějším autorům.

Ještě než umřu Ještě než umřu Jenny Downham

Čím více jsem si u této knihy říkal - nebudu brečet!!!, tím více pro mě byl očekávaný konec hlavní hrdinky tragičtější a smutnější. Z mého pohledu výborná, nepatetická kniha, jedna z těch, díky kterým zjistíme, že se zřejmě nemáme až tak špatně, jak jsme si mysleli.

Čachtická paní II Čachtická paní II Andrász Bartoldy

Tato kniha mě neskutečně vtáhla a zaujala. Některé pasáže jsou tak odporně nechutné a zvrhlé, až se tomu opravdu nechce věřit a začnete se stydět, co to vůbec čtete. Kdo se na to cítí a má tento příběh a žánr rád, vřele doporučuji.