smetyl smetyl komentáře u knih

Lysistrate Lysistrate Aristofanés

Dávám jednu hvězdičku jen tak, protože to je příběh starý dva a půl tisíce let. Jinak je to strašně špatné. Nulový emancipační potenciál, ženy jsou jen objekty a bez mužů nejsou nic. Je vidět, že to psal misogyn, muž, v tvrdém patriarchátu. Ble

22.09.2021 1 z 5

Mladík v okovech Mladík v okovech C. D. Payne

Je to celkem zábavné a vtipné. To je asi tak všechno. Nafruhou stranu je to všechno co by to být mělo. Vzrušující jízda, kteoru prožíváme spolu s mladičkým intelektuálem Nickem Twispem, který prožívá dobrodružství, která jsou opravdu hodně přitáhlá za vlasy a ten kluk by fakt musel vážně bejt pořádný číslo aby dokíázal všechno tohle provést. Inu každopádně mě to bavilo více než předchozí díl ale zase mě to nepřesvědčilo k četbě dalšího dílu.

10.06.2012 5 z 5

Ruské a české pohádky Ruské a české pohádky Jaroslav Frey

Hodně rychle přečtené. Tuhle knihu jsem našel ve staré knihovničce, ještě po prarodičích a jelikož mě zaujalo její stáří přečetl jsem si jí, přestože se jedná o pohádky pro malé děti. No co dodat, oproti českým pohádkám jsou tyhle y SSSR dosti odlišné a více nebo méně poučné. Dost s emi líbila pohádka, v níž jde o to, že kolik sedlák obejde půdy, tolik jí dostane. Musí to však stihnout do západu slunce. Tady šlo o chamtivost a když se zamyslíte, kdo z vás by se nesnažil vzít si co největší kus půdy pro sebe? Dost poučné a i svojí krátkostí zábavné. Někdy to přečtu i svým dětem.

10.06.2012 4 z 5

Třetí kniha krve Třetí kniha krve Clive Barker

Typický Barker. A to i se střídáním kvalit. Jednotlivé povídky jsou individuálně skvělé nebo tak nějak šedivě průměrné a některé vážně boží. Hodnotit knihu jako celek je samozřejmě hrozně složité, pokud je povídková. Ale když přihlédnu k předchozím dílům, přijde mi tenhle díl o něco slabší a některé povídky nejsou až zas tak vážně dobré (i když svou kvalitu si samozřejmě všechny drží celkem vysoko) dávám ****.

10.06.2012 4 z 5

Mladík v exilu Mladík v exilu C. D. Payne

Nevázaná a mnohdy potměšilá zábava pro náctileté čtenáře. Přestože se autorovi nezdařilo sepsat něco u čeho bych hýkal smíchy, musím ocenit originalitu a ohromnou nápaditost knihu.

Občas nudilo častěji bavilo. Závěr mi přišel trochu moc uspěchaný a přecpaný nenadálými událostmi. Průměr.

16.09.2011 3 z 5

Žezlo krále Ottokara Žezlo krále Ottokara Hergé (p)

Trochu jsem se chtěl odreagovat, tak jsem si řekl, že si přečtu nějaký ten komiks. Do hledáčku mi padl právě Tintin, protože si pamatuji, že jsem ho jako malý četl. Vybral jsem si tenhle titul a musím se přiznat, že jsem byl notně zklamán. Jo asi se každej stane postupem věku cyničtějším. Bez obalu. Chvílemi to byla vleklá nuda.

Rozhodně si mě získalo grafické zpracování a zdánlivá složitost jednoduchého příběhu. Ne tak špatný komiks.

11.08.2011 3 z 5

Red Meat. Kniha první Red Meat. Kniha první Max Cannon

Je to dost zvláštní komiks. Některé vtipy jsou doslova šílené, některé pobaví a některé vychází s pointou do prázdna. Rozhodně mě to pobavilo. A rozhodně jsem u toho nehýkal smíchy a nepopadal se za břicho u každé stránky. Většina vtipů mě odrovnala svou cyničností a neprvoplánovitostí.

Nedivím se, že se tenhle komiks stal kultovní záležitostí a rozhodně se nedivím lidem, kteří ho nechápou nepobírají a pro které jsou pointy závanem do prázdna nebo pro ně jsou příliš syrové. Syrově cynické.

10.08.2011 3 z 5

Hrozba z Měsíce Hrozba z Měsíce Kai Meyer

Nesourodá krátká mazanice o ničem. Blábol bez jakékoliv vnitřní chytlavé struktury, která by dílu dodala duchaplnost, smysl a hlavně by dokázala pobavit. Nezvykle podprůměrná fantasy!

26.06.2011 odpad!

První kniha krve První kniha krve Clive Barker

Povedená sbírka povídek. Nejvíce mne uchvátila povídka: Půlnoční vlak, k jejímu filmovému zpracování se naopak nelze kladně vyjádřit... Vyzdvihnout mohu ještě povídku Azrael a Jack.

25.06.2011 4 z 5

Nezbytné věci Nezbytné věci Stephen King

Do města přijel obchodník aby rozsíval strach a hrůzu a trhal kořeny lidské soudnosti a soudržnosti... Okouzlující a hutná atmosféra. Všudypřítomné napětí a strach. Mírumilovní lidé poštvávaní proti sobě. Chladně přitažlivý děj a neméně strhující závěr... Prchejte z města, přichází obchodník s nenávistí!

23.05.2011 5 z 5

Fantom hlubin Fantom hlubin James Rollins (p)

Jako vždy velmi zábavná, případně chytlavá oddechovka s přijatelnou mírou fantazie a přimíchanou směsí vědy a vědeckých teorií. Přestože Rollins píše jak se říká - na jedno brdo, jeho knihy bych neodsuzoval. Kniha má čtenářovi nabídnout zábavu (případně ponaučení). A to nám Rollinsovy knihy přinášejí na každém řádku.

23.03.2011 4 z 5

Golemovo oko Golemovo oko Jonathan Stroud

Drzý a hádavý Bartimaeus se od posledně nezměnil. Zato Nathaniel ano. Opět je čeká dobrodružná výprava a to do jednoho z nejkrásnějších měst na světě - do Prahy. Jako silný článek knihy lze brát džinovo vtípkování, sarkasmus a ironické poznámky. Dále také poměrně chytlavý příběh a zajímavě splývavý spád děje.

23.03.2011 4 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Rychlý spád děje. Nečekané zvraty a krátkost časového úseku v kterém děj probíhá nasazují tomuto románu pomyslnou korunu mezi tvorbou Dana Browna. Časová tíseň netíží jen hlavní postavy ale i čtenáře, který má problémy knihu pustit z ruky. Kniha Vás snadno vtáhne do děje a to sou znaky dobrého thrilleru.

21.03.2011 5 z 5

Betlémské vraždy Betlémské vraždy Matt Rees

Dusivá atmosféra starobylého Betléma je znát na každém kroku, na každé stránce. Takřka detektivní zápletka psaná chytlavou formou a zajímavé prostředí děje jsou hlavními tahouny děje. Potěšilo mě jak to všechno dopadlo.

18.03.2011 4 z 5