smardice smardice komentáře u knih

Všemi dary obdarovaná Všemi dary obdarovaná M.R. Carey (p)

Ač zombie tématiku nevyhledávám, na zombie filmy nekoukám, tak tahle audiokniha mě dostala. Perfektně namluveno. Kniha měla zajímavý začátek, měla spád, hodně akce, kanibalismus, nepředvídatelné ukončení. Všechny postavy jsem měla ráda, i když Melanie byla TOP. Tak teď vážně Jsem zvědavá na film.

08.12.2019 5 z 5

V žáru lásky V žáru lásky Sandra Brown

Kniha pro mě byla čtivá, obsahovala nejen romantiku, ale i něco z detektivky a bavila mě.

23.11.2019 4 z 5

Poštovní úřad Poštovní úřad Charles Bukowski

A možná to tak kdysi na poště chodilo, nemohu posoudit, každopádně s tím jeho přístupem by ho v dnešní době 11 let, ani na poště ani nikde jinde, nikdo nedržel. čtivé to určitě bylo, už jen tím, že psaní bylo proloženo nejen chlastem a sexem. Syrové, naturalistické. Moje první kniha, dle recenzí má lepší, uvidíme.

11.10.2019 3 z 5

S elegancí ježka S elegancí ježka Muriel Barbery

Pro mě určitě velice zvláštní kniha. Nepochopitelná dvanáctiletá Paloma, která chce spáchat sebevraždu, filosofické úvahy domovnice Reneé. Budu si ji muset přečíst ještě aspoň jednou.

27.09.2019 4 z 5

Stále vládne mráz Stále vládne mráz Rolf Börjlind

Tahle kniha, i když se zase zabývá uprchlíky, byla skvělá od začátku až do konce. Napínavá, drsná, smutná.

13.08.2019 5 z 5

Člověk na konci Člověk na konci Michael Crichton

Poslouchala jsem jako audioknihu, a ano, mně se to docela líbilo. Chápu, že počítačová technika je dnes již dávno překonána, ale vždyť byla napsána skoro před 50 lety. Dobrá sonda možných rizik neurochirurgie, kniha se poslouchala dobře, příběh plynul, jen ten konec trochu ujetý.

26.06.2019 4 z 5

Rozdílný pohled na životní situace z pozice muže a ženy. Zábavná jednohubka na cestu do práce. Hvězdička navíc za skvělý přednes obou interpretů.

12.02.2020 4 z 5

Ďáblův spár Ďáblův spár Lara Dearman

Krásně vykreslené prostředí legendami obestřeného ostrova Guernsey. Ano, je to jiné než severské detektivky, ale kniha se četla dobře, postavy jsou vykresleny uvěřitelně a těším se na další díl.

16.12.2019 4 z 5

Zátiší s vránami Zátiší s vránami Lincoln Child

Moje první audiokniha a první ze série Pendergast od této dvojice a bylo to skvělé. Úžasný popis prostředí, mělo to spád, skvělý neotřelý Pendergast, ujetý vrah, i když jeho neuvěřitelné znovuvstání z propasti bylo přece jen laciné. Jinak v recenzích snad bylo napsáno již vše a já se těším na další díly.

16.12.2019 5 z 5

Tropická láska Tropická láska Sandra Brown

Kratičké, takže se dá přečíst za jeden chladný den, jako byl tento. Knihu komentovat nebudu, ale moc by se mi líbilo strávit zde aspoň 1 měsíc, kochat se nádhernou přírodou, tancem místních obyvatel, jen z té sopky bych měla strach.

05.02.2020 3 z 5

Navoněný rukáv Navoněný rukáv Laura Joh Rowland

Pohled do japonské kultury a života začátkem 17.století při vyšetřování vraždy Daimona (jméno jsem napsala dle poslechu, takže se omlouvám, pokud je špatně), plný intrik, ovlivňování výsledků od obou znepřátelených klanů usilujících o převzetí moci.

27.01.2020 4 z 5

Oheň a voda Oheň a voda Simona Ahrnstedt

Nebylo zas tak špatné, uvidíme, zda další díl se bude týkat nejen Petera a Giny, ale i Toma. Docela se těším.

03.06.2019 4 z 5

Hříšní lidé města brněnského Hříšní lidé města brněnského Jiří Sequens

Seriál jsem neviděla, ale moc krásně se poslouchalo při práci.

20.03.2020 5 z 5

Dům s minulostí Dům s minulostí Sandra Brown

Od této spisovatelky čtu knihy postupně od nejstarších, je poznat, že každá knížka je o něco lepší než ta předchozí. Romantika a vše, co k tomu patří - prostě odpočinková četba.

24.10.2019 4 z 5

Dilema lásky Dilema lásky Sandra Brown

Má první kniha od této spisovatelky. Krátká romantická oddechovka, která se hodí zrovna v tento letní a skoro již prázdninový čas.

26.06.2019 4 z 5

Tretí hlas Tretí hlas Rolf Börjlind

Druhý díl byl rozhodně lepší než první - Skočný příliv

15.05.2019 5 z 5

Důvěrnosti z kuchyně Důvěrnosti z kuchyně Anthony Bourdain

Tak při čtení téhle knihy mi tekly sliny jako Pavlovovům psům. A navíc jsem zjistila, že ani zdaleka neznám všechny názvyjídel. Každopádně konzumace těchto pokrmů musí být nejen chuťový, ale i vizuální zážitek.

07.10.2019 4 z 5

Až mi zítra budeš chybět Až mi zítra budeš chybět Heine Bakkeid (p)

Kniha nebyla vůbec špatná, měla celkem spád, nebyla moc rozvláčná. Jen mi vadila nepřeložená angličtina.

20.05.2019 4 z 5

Skalpel Skalpel Paul Carson

Výborná detektivka z lékařského prostředí. Kniha má dvě hlavní linie, které začínají v dublinské porodnici. Napínavé čtení od začátku až do konce.

15.12.2019 5 z 5

Doktor bez hlavy Doktor bez hlavy Richard Gordon (p)

Humorný příběh ze série Doktor. Kvůli čtenářské výzvě jsem začala knihou v pořadí č.5, je to další příjemné povídání, tentokrát o zamilování doktora, které se završí jeho svatbou s doktorkou Nikki.

23.11.2019 4 z 5