slezakova.nika slezakova.nika komentáře u knih

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Několik měsíců jsem tuto knihu měla v knihovně a obcházela ji... dokopala jsem se ji otevřít a pak jsem silně litovala, že jsem ji neotevřela dříve. Je to úžasné. Strašně poutavé vyprávění, gradace na místech, kde je ho opravdu třeba a zvolnění tam, kde se nejvíce hodí. S Pavlem jsem prožívala všechny zážitky opravdu silně. :)

17.02.2017

Ztracený Ztracený Tim Weaver

Moje první kniha tohoto autora a jsem nadšená. Zprvu jsem byla trochu skeptik, protože se mi zdálo, že děj téměř negraduje a scházela mi vazba na předchozí díly. Ale jakmile jsem se začetla a začalo vycházet na povrch tolik tajemství "oběti" a začalo se kupit napětí ohledně dalších postav.... ach... dočetla jsem knihu téměř jedním dechem. Rozhodně si musím doplnit knihovničku o další Weaverovi knihy.

12.02.2019 5 z 5

Hodně let jsem okolo této knihy chodila v knihovně a odkladala její přečtení, dneska toho lituji. Bylo to úžasné počtení a vřele doporučuji :)

03.03.2017 5 z 5

Prokletí ohně Prokletí ohně Martina Wolfová

Kniha je průměr. Sice jsem četla takřka na jeden zátah, ale asi spíše ze zvědavosti, co se tedy otevře za tajemství a zda se objeví nějaká děsivá zákoutí rodinné historie. Trochu jsem cítila pokus o přiblížení se světové beletrii na úrovni anglické literatury. Nicméně kniha byla příjemným nenáročným čtením na nedělní odpoledne. Jako bonus se hodila do čtenářské výzvy :)

13.05.2019 3 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Upřímný názor: až příliš mi to připomíná Kinga (přesněji To- postavy, děj, některé motivy), ale vůbec to není na škodu. Knížka se mi tím hodně líbila a závěrečné vyústění mě velmi překvapilo. Rozhodně doporučuji.

13.03.2019

Samota Samota Andrew Michael Hurley

Kdyz jsem si přečetla, co o této knize "říká" Stephen King (který je pro me naprosto nejgenialnejsi autor), tak jsem ji okamžitě koupila. První část knihy mě trochu nudila, pak se začaly objevovat skvělé pasáže a zároveň hluchá místa. Vyústění mě ale mile překvapilo. mám z této knihy rozporuplné pocity. Je to uz dva měsíce od přečtení a pořad vlastně nevím, jestli se mi líbila, nebo mě zklamala. :)

24.11.2018

HEX HEX Thomas Olde Heuvelt

Kniha veeeelmi mile potěšila. Zajímavý příběh se spoustou zvratů a nečekaným koncem. Vřele doporučuji lidem, kteří mají rádi napínavé horory a knihy s "netradičním koncem" ;)

24.11.2018 5 z 5

Ocelový polibek Ocelový polibek Jeffery Deaver

Lincoln, ach... Jeho geniální mozek... Deaver je prostě PÁN spisovatel a jeho zápletka v Ocelovém polibku mě naprosto pohltila. A v závěru velmi překvapila. Děkuji Ježíšku za skvělý dárek.
Kéž by bylo natočeno více filmů podle jeho knih. :(

03.02.2017 5 z 5

Dubnová čarodějka Dubnová čarodějka Majgull Axelsson

Dubnová čarodějka, původně jsem vůbec netušila, jestli kniha bude zajímavá. Potom mě ale děj tak vtáhl, že jsem četla takřka jedním dechem. Jen závěr knihy mě zklamal, a to proto, že byl takový zrychlený a příliš "abstraktní".

20.02.2019 4 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Ach... Co kdybych tomu dodat víc... Geniální... :)

01.03.2017 5 z 5

Faraonka - Ze života královny Hatšepsut Faraonka - Ze života královny Hatšepsut Philipp Vandenberg

Musím říct, že kniha Gladiátor mi přišla lépe zpracovaná, přesto je fascinující, jak si autor pohrává s fakty a fikcí :)

12.02.2017