SLeppy SLeppy komentáře u knih

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

K téhle knize se toho moc říct nedá. Je to jako dokumentární film, spíše než beletrie. Člověk vidí co se dělo, nechápe a bezmocně lapá po dechu. Místy mi to připadalo až neuvěřitelná, ta krutost, se kterou se setkali. Napsáno trochu jiným stylem, než zbytek autorovi tvorby, ale podle mě to tématu hodně svědčí. Jedna z těch knih, kterou asi opravdu stojí za to si připomínat.

Proměna Proměna Franz Kafka

Nechápu, proč je tu zrovna Kafkova Proměna v modrém hodnocení. Vždyť je to jedno z největších děl světové literatury! Teda... alespoň pro mě. Takto úzko a zároveň hladově po každé další stránce mi možná nebylo nikdy u žádné knihy. Je to bohužel jen kraťounké, ale možná o to líp. Dá se to přečíst za jedno odpoledne a řekl bych, že u takovýchto titulů je asi nejlepší si je naservírovat "naráz".

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

No, lepší než Tiché roky, ale pořád takové naivní...

11.03.2022 3 z 5

Duna Duna Frank Herbert

Celý život jsem to přecházel, asi i proto, že sci-fi tolik neholduju. Pak mě nalákaly trailery na film, který jsem ale nakonec v kině nestihl a sáhl jsem po audio-knížce. Dlouho mě nic takto nechytilo a to i díky skvělému audio zpracování. Ten svět je tak živý a uvěřitelný... Navíc je vážně plné opravdu chytrých a moudrých vhledů do lidské duše, které jen tak nezestárnou.

10.01.2022 5 z 5

Žízeň po životě Žízeň po životě Irving Stone (p)

Jeden z mých malířských idolů. O jeho životě jsem toho věděl dost a dost ještě dávn před touto knihou. I tak mě chytila za srdce, protože to není jen tupá rekapitulace jeho smutné biografie.

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Hrozné zklamání. Jako celek by to pro mě možná nebylo tak hrozné, jenomže se tam objevilo asi 5 pasáží, které mi byly tak protivné, že jsem musel každých pár minut protáčet očima... a to se pak knížce nedá moc odpustit. O autorce jsem slyšel hodně chvály, první setkání neproběhlo moc dobře, ale asi to s ní ještě zkusím. Uvidíme.

10.01.2022 1 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Nejstrašidelnější z "Kingovek", kterou jsem četl.

10.01.2022 3 z 5

Lenost Lenost Jiří Maršálek

Strašně příjemné překvapení. Nebýt na můj vkus trochu uspěchaného a místy naopak předimenzovaného závěru, bylo by to na jasných 5*

13.03.2022 4 z 5