SlávaL SlávaL komentáře u knih

Joseph Fouché Joseph Fouché Stefan Zweig

Skvělé, skvělé, skvělé. Čtivé, poučné, místy i vtipné.

24.08.2022 5 z 5

Léčení duchem Léčení duchem Stefan Zweig

Zweiga zbožňuji, ale tato kniha mi připadá slabá. Kdybych měl hodnotit jednotlivé části:
Mesmer tři hvězdy, Bakerová čtyři hvězdy, Freud dvě hvězdy.

24.08.2022 2 z 5

Svědomí proti násilí Svědomí proti násilí Stefan Zweig

Pecka, sjel jsem ji na jeden zátah! Kdybych si náhodou nepustil mluvené slovo, tak ani nevím, že existovali tito skuteční hrdinové i toto neskutečné zlo. Média nás bohužel sytí hlavně jedním člověkem, který podstoupil sebeupálení, ač ve skutečnosti nikdo neví, proč to udělal, ale tak to bohužel chodí v každém systému.
No nic, jdu pátrat po další Zweigově knize.

22.06.2022 5 z 5

Pirátova plavba kolem světa Pirátova plavba kolem světa Derek Wilson (p)

Tato kniha je zatím poslední v řadě o nejznámějších mořeplavcích, což mělo možná za vinu pocit, že se nám ten vítr do plachet při "vyplouvání z přístavu" příliš neopírá, ale je to pouhý přelud. Jakmile se dostaneme na volné moře, napnou se plachty až k prasknutí. Kniha se stává poutavější a poutavější, nechybí i úsměvné pasáže, kdy si člověk dokáže v roli F. Drakea představit Johnny Deppa. Průkopnické mořeplavby by byly skvělou předlohou pro několikadílné filmové zpracování.

Magellanova cesta kolem světa Magellanova cesta kolem světa Herbert Wotte

Čím více knih o mořeplavcích pročítám, tím více narůstá obdiv k těmto lidem bez rozdílu funkce na lodi. Obrovská zodpovědnost admirálů po nepředstavitelnou dřinu řadových námořníků umocněno absencí dnešních vymožeností, počínaje navigačními pomůckami, konče špičkovým oblečením dnešních cestovatelů.

Cesta kolem světa Cesta kolem světa James Cook

Na svoji dobu neuvěřitelně osvícený člověk. Kdybych měl možnost se s někým plavit kolem světa, tak jednoznačně s tímto člověkem. Kniha psaná formou deníku, což ale není poutavosti na závadu. Absence mapy alespoň nutí člověka oprášit atlas světa a oživit znalosti ze zeměpisu.

Jan Žižka Jan Žižka Petr Čornej

Skvělé, čte se to jedním dechem. Přál bych si, aby autor zpracoval i jiné významné husitské osobnosti.

13.05.2020 5 z 5

Dějiny Ruska Dějiny Ruska Kateřina Hloušková

Výborná kniha, je škoda, že někdo srazí hodnocení díky tomu, že není psána novodobým "lidovým" jazykem - 99% obrázky, 1% popisky pod obrázky.

04.09.2018 4 z 5

Spánek je umění Spánek je umění Shawn Stevenson

Nemám rád tento styl psaní, není pro nás Čechy vlastní. A dozvíte se vlastně vše, co již dávno víme. Zdravě jíst, sportovat, nestresovat se.
Další zbytečná kniha.

17.12.2017 1 z 5

Helfenburk, hrad pražských arcibiskupů Helfenburk, hrad pražských arcibiskupů František Gabriel

Byl jsem upozorněn, že je to nezáživné čtení. Ano, jsou tam pasáže, které ocení hlavně stavař nebo archeolog, ale i pro mne, jako milovníka historie, je kniha přínosem a má v mé knihovně své místo jisté.

17.12.2017 4 z 5

Přemyslovci - budování českého státu Přemyslovci - budování českého státu Dušan Třeštík

Jako historik amatér nemám připomínek.

17.12.2017 5 z 5

Hnutí Occupy Hnutí Occupy Noam Chomsky

Z knihy se vlastně nic nedozvíte. Proto asi jako jediná je běžně k dostání.

17.12.2017 1 z 5

Všechny jejich lži Všechny jejich lži Tuvia Tenenbom

Škoda, takový potenciál a takhle ho promrhat! Po celou knihu věčně dokola omílaná témata Izrael, Židé, církev a rasismus. To co jsem se dočetl, mi jenom potvrzuje názor na USA.

17.12.2017 2 z 5