slapyd slapyd komentáře u knih

To nemyslíte vážně, pane Feynmane! To nemyslíte vážně, pane Feynmane! Richard P. Feynman

Naprosto dokonalé.

20.01.2018 5 z 5

Dnešek není naposled Dnešek není naposled Elan Mastai

Vzrušující příběh a příběh plný humoru, tak přesně toto v knize nenajdete. Po přečtení něco přes 100 stran zjistíte, že autor celou tuto část shrnul do stránky a půl v další kapitole, úžasná facka do tváře, zvláště když si uvědomíte, že předchozí kapitoly nebyly nijak podstatné a ani svět nějak nerozvíjely. Námět byl zajímavý, ale styl psaní byl pro mě spíše ubíjející a tak jsem se s dočtením knihy trápil asi 3 týdny, a raději vždy sáhl po jiné knize. Několik myšlenek je v knize zajímavých a stojí za zamyšlení, ale humor a vzrušující příběh jsem zde bohužel nenalezl. Možná mě z knihy odradila první třetina, ale po dočtení jsem rád, že to mám za sebou…

26.10.2017 1 z 5

Syn teroristy - Každý má možnost volby Syn teroristy - Každý má možnost volby Zak Ebrahim

Tato kniha mě zaujala v knihkupectví jako malá sympatická jednohubka a tak jsem si jí koupil. Kniha pojednává o svém autorovi, který zde popisuje svoje dětství a problémy, které když jeho otec spáchal teroristický útok. Začátek knihy vypadá velice slibně a i dané téma slibuje zajímavý příběh. To se ovšem neděje. Určitě nechci bagatelizovat, čím si autor prošel a co jeho rodina vytrpěla, ale… Děj, z kterého by se dalo jistě vyčerpat mnohem více je zde zkrácen a sepsán takovým toporným způsobem, že děj je velice nevyrovnaný. Takto kniha působí spíše tak, že je uměle nastavována, aby splnila limit stran. Škoda tohoto tématu, ale věřím, že jiným se tento styl psaní může zalíbit.

10.10.2017 2 z 5

Solaris Solaris Stanisław Lem

Děj se přavaluje jako vlny na moři a vtahuje vás do děje. Chvíli je moře rozbouřené a vy jej fascinovaně sledujete a hltáte každou vlnu, aby se vzápětí uklidnilo a vyvolalo o to prudší vlnobití myšlenek ve vaší hlavě. Vynikající kniha.

19.07.2017 5 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Kniha vás zprvu unáší na vlně poklidného života mírumilovného člověka a jeho rodiny. Se stejným klidem budete sledovat smrt, jako vysvobození od utrpení bytostí trpících na tomto světě.
Děj vás zprvu ukolébává, v tomto tempu pokračuje celá kniha a jediné co nárůstá je vaše zděšení a hrůza. L. Fuks zvolil vynikající postup, kde neděsí čtenáře zběsilou akcí, ale oním klidným, až uspávacím vývojem situace.

Rosemary má děťátko Rosemary má děťátko Ira Levin

Horrorová klasika, i když se chvílemi pozastavíte nad chováním postav, je kniha čtivá a dobře buduje atmosféru. Více by jí slušel otevřený konec, který by nechal závěr děje na fantazii čtenáře.

12.07.2017 3 z 5

Havran (14 básní) Havran (14 básní) Edgar Allan Poe

Autor, který ovlivnil nespočet dalších známých tvůrců. Havran je mistrovským dílem, které i přes svou délku dokáže vyvolat více emocí a hutnější atmosféru, než kdejaká současná kniha.

12.07.2017 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Vynikající kniha, ke které se člověk rád vrátí.