skocka skocka komentáře u knih

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Vyborne, napinave, desive. Po Lovcoch hlav o 100% putavejsia detektivka.

10.11.2014 5 z 5

Neviditelný Neviditelný Mari Jungstedt

Davam hviezdicku za vysvetlivky k vyslovnosti svedskych mien a nazvov na konci knihy, aj ked za to asi vdacim prekladatelovi/vydavatelovi, nie autorke. Ine vlastne ani nestoji za precitanie.
Postavy v pribehu su nedostatocne vykreslene, ziadna postava vo mne nevzbudila ziadne sympatie. Dej je priamociary, nezaobaleny, lahko predvidatelny. Neraz som sa pozastavila nad zvlastnym uvazovanim postav. (SPOILER!!! napr. zacudovanie sa nad tym, ze preco vrah pri druhej vrazde pouzil ako zbran noz a nie sekeru ako pri prvej... ako keby to bolo pravidlo.)

Kniha ma vobec nezaujala, mala som co robit, aby som ju vobec docitala.

14.10.2014 1 z 5

Dávam o hviezdu menej za zopár nudných pasáží, bez ktorých by sa kniha pokojne obišla. Zvedavosť mi však nedovolila ju odložiť a nedočítať.
Dobré čítanie na dlhé večery :)

02.10.2014 4 z 5

Denník odvážneho bojka Denník odvážneho bojka Jeff Kinney (p)

Slovensky preklad pripravil tuto knihu o hviezdicky :/ Nabuduce radsej v cestine...

19.09.2014 3 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Povodne som dala len styri hviezdicky za pomalsi rozbeh, ale po hlbsej uvahe davam pat. Za to ako ma kniha pohltila a nemohla som citacku pustit z ruky a za to, ze som do poslednej chvile nerozlustila, co sa stalo s Harriet.
Chystam sa na dalsie casti trilogie, dufam, ze ma nesklamu.

27.08.2014 5 z 5

Nevinným sa neodpúšťa Nevinným sa neodpúšťa Dominik Dán

Mozno som to nemala citat hned po Keplerovi, ale toto je jedna z tych slabsich Danovych knih. Prijemna oddychovka na leto, ale chybal mi strhujucejsi dej...

02.07.2014 3 z 5