Denník odvážneho bojka

Denník odvážneho bojka https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/123835/bmid_dennik-odvazneho-bojka-123835.jpg 4 1435 259

Život jedenásťročného decka môže byť fakt nafigu. Greg Heffley o tom vie svoje, lebo sa zrazu ocitol na škole, kde musí prežiť medzi chalanmi, ktorí sú vyšší, zlomyseľnejší a už im rastú fúzy!

Humor , Pro děti a mládež , Příběhy

Vydáno: , Ikar (SK)

Diary of a Wimpy Kid , 2007

jasmína
26.03.2024 5 z 5

Čtu někdy společně s dcerkou.

Tím, že vím, že má ráda i knihy jako je Heidi atd., tak proč to občas neproložit úplnou oddechovkou

sgjoli
14.01.2024 3 z 5

Na rovinu přiznávám, že nejsem cílová skupina pro tuto knihu. Poprvé jsem to četla, resp. poslouchala jako audio, až nyní v dospělosti. A to čistě ze zvědavosti, protože tuhle knihu vídám docela často. Tak mne zajímalo, o co teda jde.
Umím si představit, že čtenářům ve věku základy/střední školy se tohle klidně líbit může. Je to lehce napsané oddechové čtivo z prostředí, které je školákům prostě známé, a hlavní hrdina se může mladším čtenářům líbit. Asi pro svoje vylomeniny, které by snad mohly někomu připadat zábavné, ujeté, legrační? Čímž ho ale jako dospělá nechci omlouvat, protože občas ten Greg fakt dělá naprosté hovadiny, u kterých dospělý čtenář asi protáčí panenky. Greg se každopádně dostává do situací, které mohou být čtenářům povědomé. Z toho důvodu si myslím, že ta obliba může mezi mladšími čtenáři být. Ale nevím, skutečně jen hádám a snaží se přijít na to, v čem tkví obliba této série.
Osobně v této knize nevidím totiž nějak něco přelomového či vrcholového, takže asi úplně nerozumím, proč je ten "hajp" zas tak velký. Nevím, možná mi něco uniká - docela ráda bych si vyslechla názory čtenářů, jejichž věkovému zařazení je tohle určeno.

andysek88
30.11.2023 5 z 5

S dětmi milujeme jako audioknihu namluvenou panem Koptou. Slyšeli jsme minimálně 50x.

marieskalic
22.10.2023 4 z 5

Četla jsem jako audioknihu u vaření. Svůj účel to splnilo, kniha pobavila. Podruhé ale už se k ní asi vracet nebudu.

sustrur6E
04.10.2023 5 z 5

(SPOILER) Je to knížka o klukovi který se jmenuje Greg Heffley. Chodí na druhý stupeň. Má také kamaráda který se jmenuje Rowley Jefferson. Jelikož Gregovi doma zakazují hrát videohry tak je chodí hrát k Rowleovi. Mimochodem Greg je nejlepší v hraní videoher. Co si Greg přeje k Vánocům a co se stane na hellowen. To se dočtete v knížce a víc vám zatím nebudu prozrazovat. Knížka se mi líbí ,protože je to vlastně jeho příběh.

cerseyi
01.10.2023 5 z 5

Jednoduše skvělé. Chystám se brzy číst potřetí.

Metuje
25.08.2023 3 z 5

Úplně mě to neurazilo, ale nostalgicky jsem si knihu pamatoval jako zajímavější. Ilustrace obstály zkoušku časem, humor a děj však nikoli. Nicméně zajímavý návrat do dětství.

Elča2011
06.06.2023 2 z 5

Malý poseroutka mě moc nebaví.
Podle mě je lepší třeba Tom Gates nebo Lenčiny katastrofy.
Ale je to jenom můj názor.

Lajka2012
04.06.2023 5 z 5

Moc pěkná kniha, která vás pobaví i rozesměje. Vhodné i pro méně zdatné čtenáře :- )

adabraz
26.04.2023 4 z 5

Taková klasika, která nesmí chybět v žádné knihovničce. Vtipné, zábavné čtení a příhody mladého Grega vás hodí do pohody. Líbí se mi, že je zde hodně ilustrací, takže i pro začínající čtenáře naprosto vhodná, jelikož se nejedná o dlouhý text na jedné straně.

marketa3815
16.04.2023 4 z 5

Osmiletá dcera oceňuje vtip, ale nelíbí se jí nechutnosti se sýrem. Takže mírný nadprůměr.

konicekbily
01.04.2023 4 z 5

Velice dobře zpracované zážitky, průsery, dobrodružství a jiné události na startu životní dráhy malého školáka. Autor zvolil pestrou formu zpracování kombinací psaného textu, obrázků, karikatury a komiksu. Mně přinesl spoustu zábavy a vzpomínky na můj "životní start" a možná jsem si měl tehdy taky něco poznamenat, abych měl nač vzpomínat. Tyto a podobné příhody se opakují snad každému školákovi na světě.

Alethea_k
04.03.2023 5 z 5

Podruhé jsem přečetla anglicky a teda... Rozuměla jsem tomu z kontextu, ale občas jsem měla problém se slovní zásobou, hlavně z důvodu častého užívání frázových sloves.
Co se týče příběhu jako takového, rychle jsem si vzpomněla na doby, kdy jsem deník malého poseroutky přímo hltala. A má to své kouzlo i v dospělosti, i když z důvodu procvičování cizího jazyka.

fruitbueno
15.01.2023 4 z 5

Půjčeno od synovce, který vlastní snad všechny možné výtisky a knihy čte pořád dokola. Teď už chápu proč!

haki34
31.12.2022 4 z 5

začátek série...znám jako audioknihu, oblíbené poslouchání našich dětí...no a nedalo jim, dotáhli domů i tištěnou verzi..aspoň jsem se mohla kromě nenáročného textu kochat kresbou...obrázky komiksovým stylem doplňují děj příběhu. Sice se musím míst při rychločtení a zběžném poslouchání hodně sousředit při R a R - Roderickovi a Rowleym, který že je který, ale jinak fajn. .Komentář píšu v době, kdy už mám za sebou více dílů, (protože jsem na ni zapoměla a zrovna bilancuji rok :D ) a proto směle hodnotím vysoko. Protože byl první, byl neotřelý, a autorovi se povedlo do knížky nacpat celkem hodin dějě. Jako motivace dětí ke čtení super..

barbora5337
03.12.2022 5 z 5

Zakoupeno na podporu charitativní akce krabice od bot, jako dárek pro 9-10 letého chlapce.
Dříve než jsem knihu zabalila jsem si ji přečetla, abych zjistila zda je vůbec vhodná pro kluky v tomto věku. Přečetla jsem celou knihu během večera a několikrát jsem se i nahlas zasmála. A jelikož prožívám 16 týden těhotenství, často jsem si představila, jak asi budeme tyhle roky dětského života prožívat my. Za mě moc hezky napsaná kniha pro děti. Určitě ji jednou koupím znovu :-)

mirka0586
27.09.2022 5 z 5

Pěkná, vhodná pro devítileté dítě.

Housenkář
31.08.2022

Greg je (post)moderní Werther :)

dájavídek
29.08.2022 5 z 5

Prostě řeknu tohle : MEGA DOBRÝ!!!!!!!

Martina291086
21.07.2022 3 z 5

Nejsem úplně zastánce "poseroutkovské tématiky", ale mým mladším dětem se některé příběhy líbí. Jako čtení na tábor dobré...