simcat13 simcat13 komentáře u knih

Krásné zelené oči Krásné zelené oči Arnošt Lustig

Tak tohle mi vůbec nesedlo... Je to první knížka, kterou jsem od pana autora četla a asi jsem sáhla špatně. Nalákalo mě téma, protože jsem o tom do teď vůbec nic nevěděla, a vesměs pozitivní recenze. Každopádně za mě teda ne. Těžké tíživé téma, které je ovšem tak strašně zdlouhavě a nepoutavě napsáno. Knížka se dělí do 3 částí. První přetrpíte, čte se rychleji. Druhá část je prostě jenom opakování stejných frází o Bohu na 100 stránkách, hrůza. Třetí část neboli konec už je stravitelnější a donutil mě dát místo jedné hvězdičky dvě. Na autora nechci zanevřít, ale tohle byl za mě přešlap.

26.06.2023 2 z 5

Kopírák Kopírák Sam Holland

Po dočtení se ve mně teď perou názory a netuším, jak knihu ohodnotit, kam ji zaškatulkovat. Čte se rychle, to bezpochyby a možná je až moc svižná. Nejděsivější thriller to není. Konec vesměs otevřený a napínavý jako moje myšlenky při psaní téhle "recenze". Knížku už bych si znovu nepřečetla a nedoporučila bych ji ani těm, které zajímají reálné případy z minulosti, protože o tom ta knížka není. Kopírák je za mě o tom, natláskat co nejvíce akce, neštěstí a ztracenosti do pár stránek. Asi se tedy přidávám ke skupině, která knížku nemusí.

22.05.2023 3 z 5

Útěk ze světa Útěk ze světa Lucinda Berry

Na začátek bych chtěla říct, že autorka píše čtivě a Andílkem si mě dostala, proto jsem nepochybovala o tom, že se pustím i do téhle. Bohužel jsem se při čtení těšila každou stránkou víc a víc, až jí dočtu a nebudu se s ní už muset prát. Je to opravdu těžké čtení a mě absolutně nesedlo. Věřím, že se tyhle věci dějí, ale pilo mi to krev. Knížce nepomohly ani nesympatické postavy :// přese vše jsem ji přečetla za tři večery, nelituji toho, ale mám chuť ji poslat dál.

24.12.2022 2 z 5

Strmý pád Strmý pád Bianca Iosivoni

Ze začátku jsem pokaždé bojovala s nutkáním knihu odložit a už nikdy neotevřít. V první půlce knihy mi vůbec nesedl styl psaní paní autorky a hlavní postava Hailee mi byla hrozně nesympatická. Vyjadřovala se stylem "tamten týpek, o tom týpkovi jsem si myslela..." a nemohla jsem se zbavit myšlenky, že knihu psala nějaká 12ti letá puberťačka. V druhé půlce ovšem roztržitost psaní vymizela a děj konečně utíkal a byl přirozenější. Nakonec jsem ráda, že jsem knížku dočetla, protože konec... ten mě dostal. Konec mě přesvědčil, že dám alespoň ty 2 hvězdy. Mrzí mě, že mě první půlka knížky tak naštvala. Ovšem nakonec ještě musím pochválit vykreslení prostředí, z knížky na mě dýchalo městečko Fairwood.

17.05.2022 2 z 5

Cizinec Cizinec Harlan Coben

Zvláštní. Od knížky jsem neměla žádná očekávání, a přesto mě nějak vykolejila. Podobný námět s cizincem odhalujícím tajemství jsem ještě nečetla a bylo to jak na horské dráze. Chvílema jsem se nemohla odtrhnout a hned na to jsem si říkala, co to jako čtu. Bylo to zmatené a zároveň příběh plochý. Postavy nic moc, konec jsem nečekala a líbilo se mi, že vše nehrálo v prospěch hlavní postavě. Většinou knížky končí happyendem a tady to bylo takové napůl. Knížka ve mně zanechala rozporuplné názory a neschopnost pořádně knížku ohodnotit.

06.05.2024 3 z 5

Zmizelé z Cooley Ridge Zmizelé z Cooley Ridge Megan Miranda

Zápletka zajímavá a originální, ale na mě se to moc táhlo a nevyhovovala mi ta časová posloupnost. Čekala jsem, že konec bude bomba, zapadne mi ta poslední skládačka a všechno začne dávat smysl, jenže se táhl i konec a po dočtení jsem se necítila nijak napjatá jak kšandy. Přese vše se to dalo a určitě se najdou lidi, kteří to ocení tak, jak by si knížka zasloužila.

15.06.2022 3 z 5

V zimě, kdy připluli lvi V zimě, kdy připluli lvi Jan Costin Wagner

Tahle knížka neurazí, nenadchne. Četla se celkem rychle, zápletka byla zajímavá, ale nemám potřebu si pořizovat další knihy od autora.

25.05.2022 3 z 5