simca9342 simca9342 komentáře u knih

Zasněžená svatba Zasněžená svatba Abby Clements

Vtipný příběh o životě a práci jedné mladé ženy, která by se chtěla vdát,ale zatím nikoho nenašla. Proto pomáhá s chystaním svatebním večírků pro novomanžele a jejich další rodinné členy. A právě na nich by chtěla potkat svého budoucího muže. Věři, že se jednou někdo přece jenom najde.. Ale kdo ví

24.01.2023 5 z 5

Vesmír v kostce Vesmír v kostce kolektiv autorů

Mini encyklopedie o naší galaxii, ale taky o rozložitém vesmíru . O něm je jedno z letošních témat zdejší výzvy- kniha o vesmíru. Podrobný popis jak planet , vzniku hvězd nebo historické pozorování oblohy už ze starověkého Řecka tak doplňující ilustrace přinášejí kromě poučení rozšíření znalostí.

Evropská unie pro děti Evropská unie pro děti Małgorzata Krzyżanek

Další téma, kde je obálka žlutá, i když ne celá, splněno :)
Co je to Evropská unie, jaké členské státy do ní patří a jaké výhody má placení eurem? Malý Honzík čtenáře provede zakladnimi znalostmi. Tenká kniha slouží jako doplnění informací na cestách.

Poklad pana Isakowitze Poklad pana Isakowitze Danny Wattin

Není to zrovna veselá kniha, protože je o smutné době války. Ale je sem tam vtipná, hezky napsaná a hlavně napínavá. Příběh jedné židovské rodiny ze současnosti, která cestuje po Zemi a hledá své rodinné tajemství. Dobrodružné hledání pokladu, který ale nikdy neexistoval. Říkalo se to dětem za války, aby to pro ně celé byla jenom hra... Nakonec, ale najdou víc než poklad...

Pomeranče v podprsence Pomeranče v podprsence Ivona Březinová

Skvělá kniha o mladém chemikovi- školákovi, který si chce změnit jméno , protože to své nemá rád. To samé se dá říct o jeho sestře Anděle. Ale Medard se zamiloval a protože jak se říká to je jen chemie, zkouší v kůlně různé pokusy. Jak to dopadne ?

22.01.2023 5 z 5

Hvězdy nad námi – Vzpomínky dítěte, které přežilo osvětimské peklo Hvězdy nad námi – Vzpomínky dítěte, které přežilo osvětimské peklo Eva Slonim

Napínavá, smutná, ale nádherná. Hezky vysvětlené židovské tradice a jejich dodržování a krásný život autorky do doby než nepřijeli nacisti. U jedné scény mě překvapila a šokovala metoda zabití Eviny sestry.

21.01.2023 5 z 5

Naděje v bílém Naděje v bílém Rosemary Friedman

Přečteno před lety.

Napínavý detektivní příběh lékařky a profesorky, která pracuje na jednom velmi důležitém výzkumu a musí najednou do nemocnice na operační sál. čeká ji transplantace orgánů. S některýma orgánama ale pracuje jako výzkumnička takže tady u toho je to tak trochu černý humor. V nemocnici se seznámí s dalšími postavami (hrdiny) knihy, kteří nám kousek po kousku vyprávějí, co se jim stalo.

17.01.2023 5 z 5

Žena, kterou jsem byla Žena, kterou jsem byla Kerry Fisher

Někdy je horší vědět pravdu nebo tajemstvi skrytá mnoho let než žít "v bublině" a pohodovém životě. Románový příběh vyprávěný z pohledu tři žen a jejich rodin = všechny spojuje jedno: jsou sousedky ,začnou se vzájemně navštěvovat a sdělovat si své starosti a problémy. Ale každá rodina má svůj rozdílný, ale soudržný (ano někdy komplikovaný:)) život. Jednotlivé životy a spolu s nimi také příběh v krátkých kapitolách. Zajímavá v pořadí druhá kniha autorky.

17.01.2023 5 z 5

Katy Katy Jacqueline Wilson

Katy byla pěkné třeštidlo. Byla, všimněte si toho minulého čísla. Odmalinka to měla v životě těžší, sice se jeji táta brzy oženi a bude mit druhou maminku, ale ta její vlastní umřela... ona sama se starala o pět malých sourozenců, ale teď potřebuje sama pomoct. Byla zvyklá lítat a lézt všude možně. To poslední se ji stane osudným. Po těžkém pádu z výšky skončí v nemocnici, citlivost dolních končetin je nulová , bude na vozíku. K tomu není moc, co psát, jak se takový člověk asi cítí je opravdu složité pochopit. Kdo si tím nikdy neprošel, neví, co to je se vyrovnat sám se sebou. To je úkol Katy.
Kniha je psaná dětským pohledem na svět, aby si mnozí čtenáři uvědomili, že Katy sice je knižní postava, ale je to někdo, kdo má podobný problém jako oni sami.
Vyprávění bylo před dvěma lety zfilmované, dostupná v angličtině online na internetu.

15.01.2023 5 z 5

Barrandov pod vlajkou hákového kříže Barrandov pod vlajkou hákového kříže Miloš Heyduk

Malý ilustrovaný průvodce provede čtenáře Barrandovským ateliérem, jeho působením během 2.sv. války a slavnými herci, kteří už nejsou mezi námi. Dozvíte se mnohem více. Třeba jak to bylo s osudem Lídy Baarové a její sestry Zorky Janů, kinematografií a programem kin za dob temna nebo jaké filmy v té době byly slavné, teda jaké se vůbec mohly hrát. Slavná éra ateliéru první republiky čeká na své příznivce :)

Pravé domácí Pravé domácí Ivanka Devátá

Superhumorné trapasy a životní osudy a vtipy o dětech a dospělých. První seznámení s autorkou před dvěma lety :-)

Až se mě dcera zeptá Až se mě dcera zeptá Halina Pawlowská

Vtipná a originální kniha o životě autorky a její rodiny. Plná chutných receptů a rad jak správně vařit. Ale trochu jiný humor než jaký od ní znám...

14.01.2023 5 z 5

Příběh Operace Valkýra Příběh Operace Valkýra Ian Kershaw

Útlá publikace vypráví o jednom ze 42 atentátů na Vůdce. Nejen odhalení atentátníka a následky atentátu, ale zmínky o Bílé růži, Hitlerových cestách nebo přiložených dokumentech o popisu atentátu, výpisy Hitlerova projevu nebo výňatky ze soudního procesu a fotografie přináší tato knížka.

Zrychlené okamžiky Zrychlené okamžiky Jarmila Marie Skalná

Další vydané dílo od autorky pohybující se na dvou kontinentech zároveň mi připomíná slavný Dekameron.
Deset povídek, deset životních okamžiků ve zrychleném sledu, deset nahlédnutí do života několika lidí. Autorka umí dobře nastínit situace v povídkách a vcítit se do jejich pocitů, takže se jeji čtenáři cítí jako přímí účastníci a prožívají děj, jakoby v knize opravdu byli. Potěšilo mě, že v některých povídkách spisovatelka spojila citlivá témata války a rodinných vztahů dohromady.

Nora Nora Jarmila Marie Skalná

Můj první recenzenční výtisk od paní autorky.
Citlivě napsaný příběh o hledání sebe sama. Mladá Nora má problémový vztah s rodiči, protože se skoro pořád hádají. Proto se začne hodně bavit se svým bratrancem. Ten ji dává podporu, která se jí doma bohužel nějak nedaří najít. Nora se snaží pochopit svět a získat zpět své okolí a příbuzné. Podaří se ji to?

Kuky se vrací Kuky se vrací Jan Svěrák

Přečteno před lety.

Nádherný příběh o dětské představivosti a jedné cestě malé plyšové hračky zpátky domů.

Ondra je alergický na prach, má astma. Mamka mu proto vyhodí jeho Kukyho - malého červeného plyšaka s velkýma černýma očima a úsměvem, který má příšitý, takže se směje i když sám nechce. Skončí na skládce, ze které se dostane do lesa, kde potká plno kamarádů, kteří mu pomůžou se dostat zpět za Ondrou.
Film - kniha je přesně podle něho a taky se mi moc líbil. Viděla jsem ho před lety a pamatuji si přesně hlas pana Zdeňka Svěráka a dětský hlas Kukyho. Krásný a dobrodružný film. Jo a abych nezapomněla.. ilustrace jsou boží, luxusní :*