Sharpo Sharpo komentáře u knih

Myšlením k bohatství Myšlením k bohatství Napoleon Hill

Kniha mi byla doporučena v nejednom Youtube videu a musím říct, že se mi zpočátku její obsah líbil a kýval jsem Hillovi do rytmu. Nicméně po nějakém čase jsem si uvědomil: "To je mi nějaké povědomé," a vzpomněl jsem si na veškeré finanční guru, kteří dávají podobné rady. Provedl jsem tedy hlubší výzkum pána spisovatele a jeho údajných známostí. Doporučuji si to vyhledat, protože je potvrzené, že Napoleon Hill byl jedním z prvních těchto motivačních podvodníků. Neexistuje žádný důkaz o tom, že se znal s lidmi co tvrdí, že se znal a to je pro mě velký vykřičník. Dokonce jsem i našel, že škola, kterou vytvořil, byla Multi Level Marketing podvod, což je vskutku úsměvné.

Je dobré ověřit si své zdroje a myslím si, že by každý, kdo tuto knihu četl, měl znát skutečnou historii Napoleona Hilla, který během svého života několikrát zbankrotoval.

Vmyslet se do stavu, že budu mít hodně peněz a pak je skutečně mít budu je sice nesmysl, ale trocha pravdy se tam dá nalézt a správně naladěný mindset se hodí do každičkého aspektu vašeho života a proto dávám dvě hvězdičky.

15.02.2021 2 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Knihu jsem začal číst ihned poté, co mě uchvátil film. Kniha je oproti filmu pouze z pohledu hlavní postavy, není tolik akční, ale jak tomu tak bývá u zfilmovaných knih, je mnohem hlubší, zajímavější a hlavně má příběh nějakou logickou strukturu.

Co se mě jakožto fantasy/D&D magora týče, nemůžu jinak než doporučit.

18.04.2018 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Snad jediná kniha, kterou jsem četl ještě dříve, než jsem viděl film a nemohl jsem se od ní odtrhnout. Vzpomínám, jak jsem se vždycky ze školy těšil, až si doma sednu a pustím se do čtení.

18.04.2018 5 z 5

Musím říct, že mi to otevřelo oči a dalo by se říci i změnilo život. Knihu jsem přečetl tak dva roky zpátky a díky ním jsem si otevřel svět do investování. Některé věci jsou až přehnané, zavádějící a v dnešní době nepoužitelné, ale splňují svůj účel a ten je takový, že žít se dá i jinak, než si většina myslí.

Vůči Kiyosakimu mám určité výhrady a proto z původních pěti hvězdiček dávám pouze čtyři.

Na závěr jen podotknu, že co teď řeším nějakým způsobem daně a vidím, kolik člověk reálné odvede na daních, si vždy vzpomenu na tuto knihu a ono slavné "Bohatí se snaží platit co nejméně na daních." V době čtení mi to nedávalo smysl, protože daně musí platit každý, ale dneska vidím, kolik pravdy se v tom skrývá.

11.02.2021 4 z 5

Domovina Domovina Robert Anthony Salvatore

První díl Legendy o Drizztovi se mi jakožto fanouškovi DnD četl vážně skvěle. Je to super náhled do temného světa drowů a jejich chaotického a zvrhlého života. Rozhodně doporučuji a lituji snad jen toho, že jsem se o knihách dozvěděl teprve teď. Ještě bych rád dodal, že jakožto příležitostnému čtenáři se mi to četlo velmi dobře, díky krátkým kapitolám, po kterých jsem si vždy mohl dát pauzičku.

27.04.2018 5 z 5