Šárka5875 Šárka5875 komentáře u knih

Můj psí život Můj psí život Martin Čáp

Milý a vtipný příběh ze života jednoho psího rošťáka. Kniha je navíc doplněná o veselé ilustrace, které vás zaručeně pobaví jako samotný příběh. Více v recenzi v záložkách - Můj knižní ráj.

23.04.2016 4 z 5

Mělas to vědět Mělas to vědět Jean Hanff Korelitz

Doporučuji čtenářům, kterým nevadí pomalejší děj, vcelku průhledná a neoriginální zápletka. Určitě si napětím neokoušete nehty, kniha je spíš vhodná jako oddechová četba. Více v recenzi v záložkách - Můj knižní ráj.

16.04.2016 4 z 5

Druhá dcera Druhá dcera Lauren Willig

Vcelku příjemné čtení, které však výrazně nenadchne, ale ani neurazí. Více v recenzi v záložkách - Můj knižní ráj.

06.03.2016 4 z 5

Tati, prosím ne! Tati, prosím ne! Barbara Naughton

Hodně silný příběh podle skutečné události. Musím říct, že jsem z něj měla dost velkou obavu. Ovšem autorka se s ním popasovala velmi dobře. Více v recenzi v záložkách - Můj knižní ráj.

06.03.2016 4 z 5

Vyšinutí Vyšinutí Michael Katz Krefeld

Kniha se mi ve své podstatě líbila, bavila jsem se, četla se dobře. Jen jsem si ze začátku představovala, že se hlavní dějová linie bude ubírat trochu jiným směrem, takže to mě malinko zklamalo. Více v recenzi zde na databázi.

12.10.2015 4 z 5

Kdo miluje nejvíc Kdo miluje nejvíc Tess Stimson

Knížku jsem dočetla před pár dny a za mě velká spokojenost. Mám ráda autorčin styl, kdy je příběh vyprávěn z více úhlů pohledu. Můžeme se tedy vžít do pocitů Clare, jejího muže Marca, chůvy Jenny, matky Clare Daviny, bratra Clare Xana a charismatického Coopera. Celý příběh je vyprávěn v první osobě, tudíž se do postav vžijete velmi lehce. Pár mušek bych určitě našla, ale rozhodně klady převažují zápory, takže si myslím, že si kniha plný počet zaslouží.

12.10.2015 5 z 5

Dobrý manžel... který nemlsá Dobrý manžel... který nemlsá Alena Jakoubková

Oddechovka na jedno - dvě odpoledne. Nenadchne ani neurazí. Čekala jsem asi trochu víc. Více v mé recenzi zde na databázi.

19.09.2015 3 z 5

Otevřené manželství Otevřené manželství Tess Stimson

Touto knihou jsem zklamaná. Od autorky jsem četla Hru na lež, ze které jsem byla nadšená. Když opominu u knihy Otevřené manželství styl psaní - střídání příběhů dvou hlavních hrdinek v jednotlivých kapitolách, řekla bych, že čtu příběh jiné autorky. Až budu chtít číst příběh, který bude celou dobu popisovat skupinový sex, sáhnu cíleně po erotické literatuře.

23.06.2015 3 z 5

Údolí slz Údolí slz Kevin O'Brien

Kniha byla pro mě zvláštní už jenom samotným prostředím, ve kterém se odehrávala. Byla čtivá, napínavá, ale přesto jsem občas měla pocit, že mi od ní myšlenky dokážou utíkat. Naopak některé stránky jsem doslova hltala. Jedna drobná věc, která mi vadila, byly občasné chyby v textu.

23.06.2015 4 z 5

...a postarej se o Elišku ...a postarej se o Elišku Lucie Müllerová

Útlounká kniha, ukrývající velmi emotivní děj. Příběh je vyprávěný z pohledů dvou žen, nevyléčitelně nemocné Laury a její nejlepší kamarádky Adély. Z knihy mi bylo opravdu hodně smutno, po dlouhé době jsem si i při čtení pobrečela.

17.05.2015 5 z 5

Hrobař Hrobař Marina Heib

Z této knížky jsem byla nejméně do poloviny rozpačitá. Psaná tak chladně, bez emocí,utahaně. Jako by ani nešlo o vraždy, kde jsou oběťmi děti, ale o ztracenou peněženku. Žádná z postav mi nebyla sympatická. Až ve druhé polovině se děj trochu více rozjel a autorka tak nějak projevila "vášeň". I přestože si myslím, že spisovatelka z tématu mohla vytěžit víc a váhala jsem mezi 3 a 4 hvězdičkami, dávám nakonec 4. Nebylo to špatné čtení, ale mohlo být svižnější.

15.05.2015 4 z 5

Vražda na Velký pátek Vražda na Velký pátek Lee Harris (p)

Mě se kniha líbila. Nenáročná, oddychová detektivka, žádné potoky krve a vytažených střev, jak jsme zvyklí ze severu, mimochodem, severské detektivky čtu a mám je velmi ráda. Právě asi proto, byla tato kniha pro mě vítanou změnou. Prostě příjemná pohodovka.

05.11.2014 4 z 5

Hra na lež Hra na lež Tess Stimson

Moje první setkání s autorkou a jsem moc spokojená. Výborně napsaný příběh, perfektně vykreslené postavy, zajímavé téma. Těším se, až sáhnu po další knize. Za mě plný počet.

07.10.2014 5 z 5

Jestli zůstanu Jestli zůstanu Gayle Forman

Z této knihy mám rozporuplné pocity. Nezaujala mě, nedokázala jsem se vžít do hlavní postavy, přitom téma nebylo vůbec špatné. Vadilo mi neustálé přeskakování z minulosti do současnosti a naopak, i když to samozřejmě svůj účel mělo. Zkrátka se mi nelíbil styl, jakým byla kniha napsaná. Myslím, že téma "mezi životem a smrtí" mohlo být zpracováno lépe.

06.04.2014 3 z 5

Až na dno Až na dno Joy Fielding

Pro mě zatím nejslabší kniha, kterou jsem od autorky četla. Vlastně jsem ji dočetla jen proto, že vždycky rozečtenou knihu dočtu, i když mě absolutně nebaví.Tudíž ale naprostá ztráta času. Nelíbil se mi příběh, postavy, vůbec mě to nezaujalo.

04.04.2014 3 z 5

Dobré úmysly Dobré úmysly Joy Fielding

Knížka se mi četla dobře,jen některé rozhovory mezi Renne a jejím mužem mi připomínaly dialogy z knihy Dej mamce pusu....mezi Donnou a Victorem.Příklad toho,jak lze cokoli překroutit.

01.03.2013 3 z 5

Panenka Panenka Joy Fielding

Bomba knížka,je zbytečné to nějak dál rozebírat,musíte si ji přečíst.

13.05.2012 5 z 5

Trest života Trest života Joy Fielding

Z knížky mám rozporuplné pocity.Některé stránky jsem hltala a jinde jsem se nemohla hnout z místa.Začátek mi přišel dost rozvláčný.Ale nemůžu říct,že by se mi kniha nelíbila.Přesně popsala pocity ženy,která přišla o své milované dítě a navíc tak krutým,odporným způsobem.

07.05.2012 3 z 5

Šepoty a lži Šepoty a lži Joy Fielding

Knížka mě ze začátku moc nechytla,ale s postupným rozvíjením děje jsem hltala stránku za stránkou,ovšem konec mě tedy překvapil.

04.05.2012 3 z 5

Jutta Jutta Vladimír Černil

Velice čtivý příběh z období holokaustu, který dáte jedním dechem. Více v recenzi zde na stránkách.

16.05.2018 5 z 5