Šánka Šánka komentáře u knih

Nakresli mi vítr Nakresli mi vítr Eva Urbaníková

Dočetla jsem, ale vůbec mně z toho není dobře, vlastně ..... ani být nemůže. Smutný, tíživý příběh je horší o to, že je napsaný podle skutečnosti. Za chyby se platí, někdy i za lásku k nesprávnému člověku, a ta cena může být hodně vysoká.
Knihu jsem přečetla na jeden zátah, je napsaná velmi uvěřitelně, líbí se mně, jak autorka píše.

26.10.2016 5 z 5

Pěkné pokračování Dianena příběhu o nových začátcích, hledání štěstí a o smíření. A stejně jako předešlá kniha mě její příběh dojímal i pobavil.
Doporučuji pouze těm, jimž se líbil 1. díl, neboť hlavní hrdinka se nikterak nezměnila, stále kouří jednu za druhou :-), její nejlepší kamarád je gay....a je zábavný, a Edward nebo Olivier ?...., to zjistíte pokud se začtete do této milé knížky s opět krásnym přebalem.

25.10.2016 4 z 5

Kniha ztrát a nálezů Kniha ztrát a nálezů Lucy Foley

Dějově bohatý, úchvatný milostný román, vyprávěný z pohledu několika osob. Líbí se mi moc příběhy, v nichž se prolíná minulost s přítomností a na povrch vystupují dávná tajemství schovaná po několik desetiletí. Kniha o osudové lásce poznamenané válkou nese pečeť velkých ztrát, ale i nečekaných nálezů. Kniha o lásce silné, která víc dává než bere.
Krásně, velmi čtivě a nekomplikovaně napsaná prvotina.

02.07.2016 5 z 5

Cizí myšlenky Cizí myšlenky Linda S. Howington

Perfektní oddechovka, L. Howard opět dokázala krásně propojit romantiku s napětím, pěkně napsat erotické scény a přidat i dávku humoru. Je pravda, že popisy vražd jsou dost drsné, i tak bych si knihu zařadila mezi nejlepší autorčiny kousky.

22.03.2016 5 z 5

Povídej, co vidíš Povídej, co vidíš Joy Fielding

Výborný detektivní román, v první polovině více psychologicky laděný, kde převažují popisy pocitů oběti napadení a znásilnění, její děsy a strach. Autorka zde naplno rozvíjí představivost čtenáře na možné pachatele. V druhé části se kniha dostává do napínavé detektivní roviny.
A i když jsem něco tušila od začátku....a ono se to dokonce i potvrdilo, autorka stejně tu správnou dávku napětí a pochybností do příběhu dala.
Parádní čtení, které mně připomíná její starší romány.

27.12.2015 5 z 5

Hledání vytouženého dne Hledání vytouženého dne Jennifer Probst

Zase jedna pěkná, s vtipem napsaná, romanticko - erotická série. Bavila jsem se, po napínavých detektivkách je to velmi příjemná oddechovka, kde jsem vypla a jen se nechala unášet tou pohádkou pro dospělé. A za toho čtyřnohého chlupáče je to u mě za jasných 5*.

04.12.2015 5 z 5

Nečekané setkání Nečekané setkání Gail McHugh

Pěkný, romantický příběh. Hlavní hrdinka, jak jinak, krásná kočka, hrdina sexy, úspěšný dokonalý chlap. Dalo by se říct, že postavy jak přes kopírák v tomto žánru. Ale mně se to moc líbilo, byly tam emoce, poutavý děj, a já jen chtěla vědět, jak ta jejich velká láska dopadne. A taky se mi hodně líbila vedlejší postava, kamarádka Olivia. No a závěr....., už aby tady byl další díl, těším se !

26.10.2015 5 z 5

Stůj při mně Stůj při mně Daniela Sacerdoti

Velmi citlivě napsaný dojemný příběh, ve kterém láska, víra a naděje dokážou uzdravit nemocnou duši. Po jeho dočtení jsem jen potichoučku seděla a snažila se ještě chvíli si zachovat to kouzlo, které mi kniha přinesla.

04.05.2015 5 z 5

Róziny dcery Róziny dcery Zdenka Becker

Kniha se četla dobře, dobu jsem si zažila na vlastní kůži, takže nic mimořadného. Je to smutný až depresivní příběh rodiny, která se díky matce Roze rozpadla. Její chování jsem nechápala a neviděla jsem v knize snad ani jeden normální fungující vztah.Takové bezútěšné čtení, nic pozitivního mi to nedalo.
Styl psaní byl spíš popisný, nepitval, nešel do hloubky, což mi moc nesedělo.

04.04.2015 3 z 5

Kniha snů Kniha snů Nina George

Nádherný příběh na zastavení a přemýšlení.
Nedočkáte se v něm žádných akčních zvratů, vše poklidně plyne, i tak vám rozjitří emoce a možná, jako mně, zamlží oči......
Je o životě i smrti, lásce i strachu z ní, o rozhodnutích dobrých i špatných, která nás směrují dál, a jež mnohdy nelze vrátit.
Krásné, hutné.... a prostě si to přečtěte !!!

07.07.2017 5 z 5

Ve tvých očích Ve tvých očích Nicholas Sparks

Kdo očekává autorův typický, dojemný milostný příběh bude asi zklamaný. Komu ale naopak autorovy romantické dojáky nesedí, snad by se mu mohla kniha líbit. Já bohužel patřím do té první skupiny.
Ale....Sparks je vynikající vypravěč, první část, do tradičního zvratu, není zase až tak špatná, jenže pak se děj přesouvá do detektivní roviny a ač ten žánr mám moc ráda, tady to nebylo ono. A abych zápletku a pachatele uhádla téměř na začátku....!!!
Tak bych poprosila, pane Sparksi, dopřejte nám jednou za rok ten váš nádherný pohádkový mix sentimentality, nekonečné lásky a přeslazenosti, jak to umíte jen vy. Ať ten balíček kapesníků můžu u vašeho příběhu zase jednou použít :-).

05.02.2017 3 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Rosamund Lupton

Nebylo to špatné, kniha se četla lehce, ale mrazení z napětí u mě ne, leda z té nekonečné aljašské zimy, to se klepu ještě teď :-).
Ta drsná, ledová atmosféra je tady popsána dokonale, děj mi chvílemi připadal jako takový návod, jak přežít v extrémních podmínkách, o věrohodnosti ani nemluvím (cesta kamionem pro laika v takových podmínkach !). Příběh mě chytil až tak 80 stran před koncem.
Od autorky jsem přečetla její předešlé dvě knihy Sestru a V plamenech, ty se mi moc líbily.
Tak snad příště.

05.10.2016 3 z 5

Máma pro Veroniku Máma pro Veroniku Táňa Keleová-Vasilková

Moc povedená knížka, pro mě od Táni K.V. asi jedna z nejlepších. Příběh sestřičky Marie je příběhem ze života, kterých je kolem nás plno. Téma domácího násilí, touhy po obyčejném štěstí, lásce a mateřství mě chytil za srdce. A ženám, které si prožívají jako Marie své domácí peklo, bych přála, aby našly v sobě sílu svůj život změnit.

24.05.2016 5 z 5

Topíme se v sobě Topíme se v sobě Jasinda Wilder

Velmi se mi líbil první díl, takže jsem se na pokračování těšila..... a jsem docela zklamaná. Příběh by se dal rozdělit do dvou částí - první 2/3 knihy mnohostránkový hodně podrobný popis sexu ústřední dvojice, nástin nějakého problému či děje, a opět sex. Až v poslední třetině se mi dostalo krásného a dojemného zamilovaného příběhu.
Myslím, že do románů pro ženy erotika (v rozumné míře ) určitě patří, a mám ji tam ráda !!!, ale tady to bylo na úkor děje a vážná témata jako drogy, domácí násilí, špatné rodinné vztahy se jen nastínily a šlo se dál. Strašná škoda, protože příběh na to měl, aby chytil za srdce.

03.03.2016 3 z 5

Dopadlo to špatně...vzali se Dopadlo to špatně...vzali se Alena Jakoubková

Tentokrát jsem po knize od této autorky už sáhla s očekáváním, že se pobavím, odreaguji a zasměji. Ano, přesně tak to bylo. O tom, jak kamarádky pomáhají s hledáním partnera. Na ,,Haranty'' a ,,Hajzlíky'' nezapomenu. Vtipné, odpočinkové čtení.

05.02.2016 5 z 5

Čo to bude? Čo to bude? Táňa Keleová-Vasilková

Knížky této autorky mám moc ráda, jsou tak obyčejně skutečné, jako by je napsal život sám. Příběh o vztazích, těžkých životních situacích a rozhodnutích. Taková houpačka, jak to v životě chodí. A mně ani ten pohádkově sladký konec nevadil, protože těch slaných slz tam bylo docela hodně.
Příjemná oddechovka.

14.01.2016 4 z 5

India Place India Place Samantha Young

I když se mi další díl série moc líbil, toho smutku už tam bylo nějak moc. Ona by úplně stačila ta nálož, kterou dostala sedmnáctiletá Hannah. Ale jako celek opět pěkné, a to, že se tam objevily všechny dvojice z předchozích dílů i se svýma dětičkama, mně udělalo radost a příběh jsem si užila. Taky se těším na Coleho a doufám, že se do děje vrátí i autorčin humor.

12.01.2016 4 z 5

Rychlá jízda Rychlá jízda Julie Garwood

Pěkná romantická série, která si i po tolika dílech drží docela slušnou laťku ve svém žánru. Ani v této části nechybí troška napětí, přiměřená dávka erotiky a vtipné přestřelky mezi ústřední dvojicí. A jako bonus setkání s postavami z předešlých dílů. Hezké odreagování, těším se na další díl.

08.01.2016 4 z 5

Čtvrtky v parku Čtvrtky v parku Hilary Boyd

Jemně napsaný příběh ze života, který může potkat každého po letech manželství. Jeannie jsem obdivovala za tu výdrž a upřímně nesnášela sobeckého, majetnického a ufňukaného George. Takové nenáročné oddechové čtení, které nijak nejde do hloubky problému.

18.05.2015 3 z 5

Otevřené manželství Otevřené manželství Tess Stimson

Kniha se mi velmi líbila, moje první od T.Stimson, ale poohlédnu se určitě po dalších. I když je tam sexu a erotiky plný pytel (a výborně napsáno!), není to jen odpočinková četba, má to děj, má to gradující příběh a věrohodně popisuje i myšlenkové pochody dvou žen. Určitě se tam nabízí plno otázek a odpovědět si na ně není vskutku lehké. Je to balancování na hraně a kam by se dalo spadnout? to si každý musí srovnat v hlavě sám. Dala bych 5*, ale souhlasím s Ankavi, ten závěr mi moc neseděl.

29.03.2015 4 z 5